Veikalu tīkls SPAR Latvijā atsakās no sprostos dētu olu tirdzniecības

07.03.2024

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR” Latvijā ir apņēmies pilnībā izbeigt sprostos dētu olu tirdzniecību ar pārejas periodu līdz 2025. gadam. Lēmums pieņemts, ieviešot franšīzes tīkla korporatīvās sociālās atbildības politiku dzīvnieku labturībā.  

“Mēs apzināmies savu korporatīvo atbildību un priecājamies pievienot savu artavu kopējā virzībā uz cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīgāku, ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu. Ticam, ka mūsu apņemšanās atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības sniegs pozitīvu ietekmi ilgspējīgākas pārtikas ražošanā un dzīvnieku labturības uzlabošanā,” komentē “SPAR Latvija” mārketinga direktors Oskars Millers.

“Šis lēmums apliecina SPAR vērtības un ir iedvesmojošs piemērs tam, ka arī franšīzes tipa uzņēmumi var ieviest vienotas korporatīvās sociālās atbildības politikas un tādējādi būtiski uzlabot tūkstošiem dzīvnieku dzīves," norāda dzīvnieku aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētāja Katrīna Krīgere. “Dējējvistu turēšana sprostos, kur tās nevar pat normāli pastaigāt un izplest spārnus, ir nežēlība pret dzīvniekiem. Apsveicami, ka sociāli atbildīgi uzņēmumi šādi virza pozitīvas pārmaiņas dzīvnieku aizsardzībā.”

Latvijā līdzīgas politikas par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības ir pieņēmuši lielākā daļa mazumtirgotāju tīklu, kā arī vairāk nekā 50 uzņēmumi citos sektoros – restorāni, viesnīcas un pārtikas produktu ražotāji.

Visā Eiropas Savienībā ir vienots vistu olu marķējums, arī Latvijā. Uz katras olas ir uzdrukāts kods, kura pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo šis cipars ir mazāks, jo augstākas labturības apstākļos turētas dējējvistas: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

“SPAR” ir starptautiska savstarpēji neatkarīgu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumu grupa, kas strādā pēc franšīzes uzņēmējdarbības modeļa. Šobrīd 48 pasaules valstīs darbojas vairāk nekā 13 500 SPAR veikalu, kuri katru dienu apkalpo vairāk kā 14,5 miljonu pircējus. Latvijā veikalu tīkls SPAR darbu sāka 2022. gadā un šobrīd Latvijā ir atvērti 26 SPAR veikali.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu moderatorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Literatūras žurnāls “Strāva” izziņo labdarības dzejas tālruni par dzīvnieku tēmu

Izsludināta labdarības akcija, kuras ietvaros līdz 31. augustam iespējams klausīties dzejas lasījumus pa telefonu, vienlaikus ziedojot "Dzīvnieku brīvības" darbam.

Uzņēmums "Food Union" noslēdzis pāreju prom no sprostos dētām olām

Latvijā vadošais piena pārstrādes un saldējuma ražotājs “Food Union” ciešā sadarbībā ar piegādātājiem spējis pāriet no sprostos dētu olu uz kūtī dētu olu izmantošanu pankūku ražošanā.

Noskaidroti gardākie aizvadītā gada jaunie augu valsts produkti

Sabiedrības balsojumā noskaidroti labākie aizvadītā gada vegāniskie produkti. Laureātu vidū ir tādi uzņēmumi kā Lidl, Atlantika, Alpro, Avenei, Orkla u.c.

Vecrīgā ar virtuālās realitātes palīdzību izglītos par dzīvnieku aizsardzību

17. un 18. jūnijā Vecrīgā, Doma laukumā, notiks īpaša izstāde "Par dzīvniekiem – Eirotūre 2024", kas veltīta dzīvnieku aizsardzībai un ierīkota speciāli piemērotā kravas automašīnā.

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" publicējis apņemšanos līdz 2025. gada beigām pilnībā atteikties no sprostos dētām olām un to produktiem.

"Ezītis miglā" 16 kafejnīcas pilnībā atteikušās no sprostos dētām olām

Kafejnīcu tīkls "Ezītis miglā" visās savās 16 filiālēs ir pilnībā atteicies no sprostos dētu olu izmantošanas ēdienu gatavošanā. Līdz ar to "Ezītis miglā" ir kļuvis par pirmo kafejnīcu tīklu Latvijā,