Veikalu tīkls SPAR Latvijā atsakās no sprostos dētu olu tirdzniecības

07.03.2024

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR” Latvijā ir apņēmies pilnībā izbeigt sprostos dētu olu tirdzniecību ar pārejas periodu līdz 2025. gadam. Lēmums pieņemts, ieviešot franšīzes tīkla korporatīvās sociālās atbildības politiku dzīvnieku labturībā.  

“Mēs apzināmies savu korporatīvo atbildību un priecājamies pievienot savu artavu kopējā virzībā uz cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīgāku, ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu. Ticam, ka mūsu apņemšanās atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības sniegs pozitīvu ietekmi ilgspējīgākas pārtikas ražošanā un dzīvnieku labturības uzlabošanā,” komentē “SPAR Latvija” mārketinga direktors Oskars Millers.

“Šis lēmums apliecina SPAR vērtības un ir iedvesmojošs piemērs tam, ka arī franšīzes tipa uzņēmumi var ieviest vienotas korporatīvās sociālās atbildības politikas un tādējādi būtiski uzlabot tūkstošiem dzīvnieku dzīves," norāda dzīvnieku aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētāja Katrīna Krīgere. “Dējējvistu turēšana sprostos, kur tās nevar pat normāli pastaigāt un izplest spārnus, ir nežēlība pret dzīvniekiem. Apsveicami, ka sociāli atbildīgi uzņēmumi šādi virza pozitīvas pārmaiņas dzīvnieku aizsardzībā.”

Latvijā līdzīgas politikas par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības ir pieņēmuši lielākā daļa mazumtirgotāju tīklu, kā arī vairāk nekā 50 uzņēmumi citos sektoros – restorāni, viesnīcas un pārtikas produktu ražotāji.

Visā Eiropas Savienībā ir vienots vistu olu marķējums, arī Latvijā. Uz katras olas ir uzdrukāts kods, kura pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo šis cipars ir mazāks, jo augstākas labturības apstākļos turētas dējējvistas: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

“SPAR” ir starptautiska savstarpēji neatkarīgu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumu grupa, kas strādā pēc franšīzes uzņēmējdarbības modeļa. Šobrīd 48 pasaules valstīs darbojas vairāk nekā 13 500 SPAR veikalu, kuri katru dienu apkalpo vairāk kā 14,5 miljonu pircējus. Latvijā veikalu tīkls SPAR darbu sāka 2022. gadā un šobrīd Latvijā ir atvērti 26 SPAR veikali.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ceptuve LĀČI apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Ceptuve LĀČI apņēmusies no 2025. gada visā uzņēmuma darbībā 50% apmērā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas, un no 2027. gada 1. janvāra – atteikties pilnībā

“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām

Piena pārstrādes un saldējuma ražotājs "Food Union" plāno atteikties no sprostos dētām olām līdz 2025. gada beigām.

ELVI apņēmies atteikties no sprostu olām 2025. gadā

Veikalu tīkls ELVI ar vairāk nekā 100 veikaliem Latvijā paziņojis par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības, noslēdzot pāreju 2025. gadā.

Aicina pieteikties dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Trešdien, 13. decembrī, atvērta pieteikšanās populārajam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas 2024. gada janvārī ikvienam sniegs iespēju atklāt gardas, daudzveidīgas augu valsts ēdienu receptes un

Apjomīgā pētījumā atklāj šausminošu realitāti 31 zvēraudzētavā Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā

Publicēts jauns slepens pētījums “Šī ir zvēraudzēšana Eiropas Savienībā”, kas atklāj kažokzvēru audzēšanas drūmo realitāti sešās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā, “Gauja AB” zvēraudzētavā.

Noskaidroti augu valsts produktiem bagātākie veikali Latvijā

Noslēgusies 9 mazumtirgotāju sacensība neatkarīgajā reitingā “Veikalu Vegvērtējums”, kas ik gadu vērtē augu valsts jeb vegāniskās pārtikas pieejamību Latvijā. Produktu skaits veikalu plauktos gada