Vecrīgā ar virtuālās realitātes palīdzību izglītos par dzīvnieku aizsardzību

13.06.2024

17. un 18. jūnijā Vecrīgā, Doma laukumā, notiks īpaša izstāde "Par dzīvniekiem – Eirotūre  2024", kas veltīta dzīvnieku aizsardzībai un ierīkota speciāli piemērotā kravas automašīnā. Šī ceļojošā interaktīvā izstāde tiecas izglītot cilvēkus par fermu dzīvnieku situāciju Eiropā un ar 360 grādu virtuālās realitātes palīdzību piedāvā palūkoties uz pasauli no dzīvnieku skatpunkta.

Interaktīvā izstāde "Par dzīvniekiem – Eirotūre 2024" ceļo no Zviedrijas un šovasar viesosies 15 Eiropas Savienības (ES) valstīs. Pirmdien, 17. jūnijā plkst. 13.00-20.00 un otrdien, 18. jūnijā plkst. 12.00-20.00 ceļojošā izstāde piestās Rīgā un būs atvērta ikvienam interesentam Doma laukumā. Izstāde būs latviešu un angļu valodās. Ieeja izstādē – bez maksas.

Mobilā izstāde, kas ierīkota speciāli pielāgotā kravas furgonā, piedāvās interaktīvu pieredzi un dažādus izglītojošus materiālus par dzīvnieku dzīvi industriālajās fermās Eiropas Savienībā. Ar 360 grādu virtuālās realitātes briļļu palīdzību ikviens interesents varēs palūkoties uz pasauli no fermās turēto dzīvnieku skatpunkta, labāk izprast viņu situāciju, kā arī uzzināt par pārmaiņu iespējām.

Izstādi Rīgā kopīgi organizē dzīvnieku aizstāvības organizācija "Project 1882" no Zviedrijas un un Latvijas dzīvnieku aizsardzības organizācija "Dzīvnieku brīvība".

Biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere komentē: "Dzīvnieku aizsardzība rūp lielai daļai sabiedrības, taču mūsdienās daudzi cilvēki pat nenojauš, kādos apstākļos mīt dzīvnieki, no kuriem tiek iegūti viņu ikdienas pārtikas produkti – gaļa, olas, piena produkti. Šī neparastā izstāde ir reta iespēja uzskatāmi ieraudzīt to realitāti, kas parasti ir apslēpta mūsu acīm. Tā ir iespēja noskaidrot patiesību un uzlabot situāciju dzīvniekiem, jo tikai apzinoties esošo, var sākt to mainīt labākai nākotnei."

Ar mobilo izstādi Zviedrijas organizācija "Project 1882" tiecas gan izglītot sabiedrību, gan ietekmēt lēmumu pieņēmējus noteikt augstāku prioritāti dzīvnieku aizsardzībai un uzlabot tiesību aktus. Organizācijas "Project 1882" izpilddirektors Benijs Andersons norāda: "ES Komisija nav pildījusi savus solījumus. Priekšlikumi jauniem dzīvnieku labturības tiesību aktiem ir, taču tie netiek prezentēti, un tas ir nodevīgi gan pret iedzīvotājiem, gan dzīvniekiem. Mūsu Eiropas turnejas laikā mēs pievērsīsim uzmanību dzīvnieku vajadzībām un viņu tiesībām."

Pirmā tūres pietura bija Helsinkos 6. jūnijā, kam seko pieturas tādās pilsētās kā Tallina, Rīga, Viļņa, Varšava, Berlīne, Madride un Lisabona, līdz beidzot rudenī ceļojošā izstāde sasniegs ES galveno mītni Briselē.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu moderatorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Literatūras žurnāls “Strāva” izziņo labdarības dzejas tālruni par dzīvnieku tēmu

Izsludināta labdarības akcija, kuras ietvaros līdz 31. augustam iespējams klausīties dzejas lasījumus pa telefonu, vienlaikus ziedojot "Dzīvnieku brīvības" darbam.

Uzņēmums "Food Union" noslēdzis pāreju prom no sprostos dētām olām

Latvijā vadošais piena pārstrādes un saldējuma ražotājs “Food Union” ciešā sadarbībā ar piegādātājiem spējis pāriet no sprostos dētu olu uz kūtī dētu olu izmantošanu pankūku ražošanā.

Noskaidroti gardākie aizvadītā gada jaunie augu valsts produkti

Sabiedrības balsojumā noskaidroti labākie aizvadītā gada vegāniskie produkti. Laureātu vidū ir tādi uzņēmumi kā Lidl, Atlantika, Alpro, Avenei, Orkla u.c.

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" publicējis apņemšanos līdz 2025. gada beigām pilnībā atteikties no sprostos dētām olām un to produktiem.

"Ezītis miglā" 16 kafejnīcas pilnībā atteikušās no sprostos dētām olām

Kafejnīcu tīkls "Ezītis miglā" visās savās 16 filiālēs ir pilnībā atteicies no sprostos dētu olu izmantošanas ēdienu gatavošanā. Līdz ar to "Ezītis miglā" ir kļuvis par pirmo kafejnīcu tīklu Latvijā,