Uzvara! top! atsakās no sprostu olu tirdzniecības

19.03.2021.

Veikalu tīkls “top!” apņemas līdz ar 2025. gadu atteikties no sprostos dēto vistu olu tirdzniecības. Šādu sociāli atbildīgu soli vietējais veikalu tīkls “top!” nolēmis spert, sekojot dzīvnieku labturības tendencēm Latvijā un pasaulē. Lēmums skar 200 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

“Dzīvnieku brīvības” pārstāve Paula Cukura norāda: “Mums ir neviltots prieks par “top!” lēmumu, kas tūkstošiem dējējvistu atbrīvos no cietsirdīgajiem sprostiem – metāla režģu krātiņiem, kuros tās nevar pat pastaigāties vai izplest spārnus. Ar šādu atbildīgu uzņēmumu palīdzību mēs kopīgi virzāmies uz to, ka jau drīz ikkatra vista Latvijā būs brīva no sprostiem.” Ar šo lēmumu “top!” pievienojas tādiem veikalu tīkliem Latvijā kā “Rimi”, “Maxima”, “Citro”, “Mego”, “Vesko”, “Sky”, arī “Stockmann”. 

“Īstenojot uzņēmuma attīstības ilgtspējas stratēģiju, šis ir loģisks nākamais solis. Šādas pārmaiņas nevar notikt vienā dienā. Līdz šim jau esam veikuši un turpināsim izglītošanu veikalos un paplašinām  sortimentu ar brīvo vistu un ārpus sprostiem dētajām olām. Ar prieku varam paziņot, ka pārdošanas apjomi ir vērā ņemami – interese, jo īpaši par 2. kategorijas olām ir augusi vairāk nekā 100 reižu. Tās ir vistu dētas olas, kas dzīvo kūtī ārpus sprostiem, spēj brīvi pārvietoties un tiek turētas labākos apstākļos. Sabiedrība ar katru savu pirkumu savā ziņā balso par vistu labturības apstākļiem. Pateicoties Latvijas olu ražotāju attīstībai vairs nesaskaramies ar brīvo vistu olu deficītu, kā tas bija iepriekš.  Priekšā vēl daudz izaicinājumu, kas būs jārisina, bet tas ir tā vērts, domājot par dzīvnieku labturību”, uzsver Ilze Priedīte veikalu tīkla “top!” mārketinga direktore.

Uz katras olas ir uzdrukāts kods – pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo tas ir mazāks, jo labvēlīgākos apstākļos vista dzīvojusi: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

Paziņojums “top!” mājaslapā
Pilns atbildīgo uzņēmumu saraksts apskatāms kampaņas "Olu cena" mājaslapā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no 2022. gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.