Uzvara! top! atsakās no sprostu olu tirdzniecības

19.03.2021.

Veikalu tīkls “top!” apņemas līdz ar 2025. gadu atteikties no sprostos dēto vistu olu tirdzniecības. Šādu sociāli atbildīgu soli vietējais veikalu tīkls “top!” nolēmis spert, sekojot dzīvnieku labturības tendencēm Latvijā un pasaulē. Lēmums skar 200 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

“Dzīvnieku brīvības” pārstāve Paula Cukura norāda: “Mums ir neviltots prieks par “top!” lēmumu, kas tūkstošiem dējējvistu atbrīvos no cietsirdīgajiem sprostiem – metāla režģu krātiņiem, kuros tās nevar pat pastaigāties vai izplest spārnus. Ar šādu atbildīgu uzņēmumu palīdzību mēs kopīgi virzāmies uz to, ka jau drīz ikkatra vista Latvijā būs brīva no sprostiem.” Ar šo lēmumu “top!” pievienojas tādiem veikalu tīkliem Latvijā kā “Rimi”, “Maxima”, “Citro”, “Mego”, “Vesko”, “Sky”, arī “Stockmann”. 

“Īstenojot uzņēmuma attīstības ilgtspējas stratēģiju, šis ir loģisks nākamais solis. Šādas pārmaiņas nevar notikt vienā dienā. Līdz šim jau esam veikuši un turpināsim izglītošanu veikalos un paplašinām  sortimentu ar brīvo vistu un ārpus sprostiem dētajām olām. Ar prieku varam paziņot, ka pārdošanas apjomi ir vērā ņemami – interese, jo īpaši par 2. kategorijas olām ir augusi vairāk nekā 100 reižu. Tās ir vistu dētas olas, kas dzīvo kūtī ārpus sprostiem, spēj brīvi pārvietoties un tiek turētas labākos apstākļos. Sabiedrība ar katru savu pirkumu savā ziņā balso par vistu labturības apstākļiem. Pateicoties Latvijas olu ražotāju attīstībai vairs nesaskaramies ar brīvo vistu olu deficītu, kā tas bija iepriekš.  Priekšā vēl daudz izaicinājumu, kas būs jārisina, bet tas ir tā vērts, domājot par dzīvnieku labturību”, uzsver Ilze Priedīte veikalu tīkla “top!” mārketinga direktore.

Uz katras olas ir uzdrukāts kods – pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo tas ir mazāks, jo labvēlīgākos apstākļos vista dzīvojusi: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

Paziņojums “top!” mājaslapā
Pilns atbildīgo uzņēmumu saraksts apskatāms kampaņas "Olu cena" mājaslapā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Pasaki Eiropas Parlamentam, ka ir laiks apturēt dzīvnieku ciešanas sprostos

15. aprīlī Eiropas Parlamentā uzklausīs Eiropas Pilsoņu inciatīvas “Neturi būrī” (End the Cage Age) aicinājumu izbeigt lauksaimniecībā izmantoto dzīvnieku turēšanu sprostos Eiropas Savienībā.

Lieldienu akcijā 11 restorāni pieņem dējējvistu labturības politiku

Lieldienu akcijā “Atbrīvo!” 11 Latvijas restorāni pavisam 29 lokācijās Rīgā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Jelgavā un Daugavpilī apņēmušies pilnībā atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas.

Uzvara! Majonēžu zīmols "Sveiks" izvēlas brīvo vistu olas

Majonēžu zīmols “Sveiks” apņemas 100% pāriet uz tikai brīvos apstākļos turētu (Nr.1) vistu olu un to produktu izmantošanu.

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.