Uzvara! top! atsakās no sprostu olu tirdzniecības

19.03.2021.

Veikalu tīkls “top!” apņemas līdz ar 2025. gadu atteikties no sprostos dēto vistu olu tirdzniecības. Šādu sociāli atbildīgu soli vietējais veikalu tīkls “top!” nolēmis spert, sekojot dzīvnieku labturības tendencēm Latvijā un pasaulē. Lēmums skar 200 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

“Dzīvnieku brīvības” pārstāve Paula Cukura norāda: “Mums ir neviltots prieks par “top!” lēmumu, kas tūkstošiem dējējvistu atbrīvos no cietsirdīgajiem sprostiem – metāla režģu krātiņiem, kuros tās nevar pat pastaigāties vai izplest spārnus. Ar šādu atbildīgu uzņēmumu palīdzību mēs kopīgi virzāmies uz to, ka jau drīz ikkatra vista Latvijā būs brīva no sprostiem.” Ar šo lēmumu “top!” pievienojas tādiem veikalu tīkliem Latvijā kā “Rimi”, “Maxima”, “Citro”, “Mego”, “Vesko”, “Sky”, arī “Stockmann”. 

“Īstenojot uzņēmuma attīstības ilgtspējas stratēģiju, šis ir loģisks nākamais solis. Šādas pārmaiņas nevar notikt vienā dienā. Līdz šim jau esam veikuši un turpināsim izglītošanu veikalos un paplašinām  sortimentu ar brīvo vistu un ārpus sprostiem dētajām olām. Ar prieku varam paziņot, ka pārdošanas apjomi ir vērā ņemami – interese, jo īpaši par 2. kategorijas olām ir augusi vairāk nekā 100 reižu. Tās ir vistu dētas olas, kas dzīvo kūtī ārpus sprostiem, spēj brīvi pārvietoties un tiek turētas labākos apstākļos. Sabiedrība ar katru savu pirkumu savā ziņā balso par vistu labturības apstākļiem. Pateicoties Latvijas olu ražotāju attīstībai vairs nesaskaramies ar brīvo vistu olu deficītu, kā tas bija iepriekš.  Priekšā vēl daudz izaicinājumu, kas būs jārisina, bet tas ir tā vērts, domājot par dzīvnieku labturību”, uzsver Ilze Priedīte veikalu tīkla “top!” mārketinga direktore.

Uz katras olas ir uzdrukāts kods – pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo tas ir mazāks, jo labvēlīgākos apstākļos vista dzīvojusi: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

Paziņojums “top!” mājaslapā
Pilns atbildīgo uzņēmumu saraksts apskatāms kampaņas "Olu cena" mājaslapā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2020?

Mēs esam caurspīdīgi par savu darbu – tā rezultātiem, kampaņās ieguldīto naudu un tās izcelsmi. Iepazīsties ar "Dzīvnieku brīvības" caurspīdības ziņojumu par 2020. gadu!

Eiropas Parlaments iestājas pret sprostiem

Eiropas Parlaments (EP) mudina Eiropas Komisiju aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu sprostos ar pārejas periodu līdz 2027. gadam, skaidri iezīmējot sprostu ēras beigas Eiropas Savienībā.

Piesedzot zvēraudzētājus, Zemkopības ministrija darbojas pret sabiedrības interesēm

Gerharda kunga izsludinātās inspekcijas ir drīzāk rīcības imitācija. Labturības problēmas, kas rodas no savvaļas sugu dzīvnieku ieslodzīšanas sprostos, nav atrisināmas pat ar ideālām pārbaudēm.

Publicēts šokējošs slepenais pētījums Latvijas lielākajā zvēraudzētavā

“Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj šokējošu vardarbību un cietsirdību pret dzīvniekiem. Materiāli uzņemti šī...

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja maija beigās aicināja Eiropas Komisiju ieviest tiesību aktu, kas aizliegtu dzīvnieku turēšanu sprostos. #EndTheCageAge

Pārzveja, piezveja un spoku tīkli. Ko okeāniem nodara industriālā zvejniecība?

Izsmelti okeāni, tīklos sapinušies ronēni un bruņurupuči, pamesti zvejas tīkli, kuros iet bojā nejauši garāmpeldētāji – šī brīža situācija jūrās un okeānos.

BEZSPROSTU KAMPAŅA IZGAISMO NEŽĒLĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM “KFC” PIEGĀDES ĶĒDĒS

Vairāk nekā 75 bezpeļņas organizāciju apvienība “Open Wing Alliance” aicina “Yum! Brands” pilnībā pāriet uz bezsprostu olām