Uzvara! Majonēžu zīmols "Sveiks" izvēlas brīvo vistu olas

18.02.2021.

Zīmola “Sveiks” majonēzes pārstāvis SIA “Polven” ir pieņēmis dzīvnieku labturības politiku un apņemas savu produktu ražošanā izmantot tikai 100% brīvos apstākļos turētu vistu olas (Nr.1), tostarp olu pulveri un olu masu. Politikas ieviešana noslēgsies līdz 2025. gadam.

“Jau šobrīd Latvijas tirgum ražojam majonēzi, kuras sastāvā ir brīvos apstākļos turētu vistu olas (Nr.1), tāpēc uzskatām par savu pienākumu šo atbildīgo biznesa praksi turpināt. Šis lēmums pieņemts saskaņā ar “Polven Foods” kvalitātes un sociālās korporatīvās atbildības vadlīnijām, kas radītas, lai patērētājiem nodrošinātu tikai augstas kvalitātes produkciju kā arī modernizētu uzņēmējdarbību un ražošanu, tostarp atteiktos no novecojušām un neilgtspējīgām praksēm,” norāda uzņēmuma pārstāve Luīze Baiba Pirro.

Daudzi uzņēmumi pēdējos gados ir pieņēmuši lēmumu pilnībā atteikties no sprostos dētām olām. “Apsveicam “Polven” ar atteikšanos no sprostiem. Ir patiess prieks, ka rūpēs par dzīvnieku labturību un ieklausoties patērētājos, uzņēmums ir nolēmis spert soli tālāk un savos produktos izmantot Nr.1 jeb brīvo vistu olas,” teic “Dzīvnieku brīvība” pārstāve Paula Cukura.

Visā Eiropas Savienībā ir vienots olu marķējums, kas tiek izmantots arī Latvijā. Uz katras olas ir uzdrukāts kods – pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo tas ir mazāks, jo labvēlīgākos apstākļos vista dzīvojusi: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

Ar pilnu Latvijas atbildīgo uzņēmumu sarakstu iespējams iepazīties kampaņas "Olu cena" mājaslapā.

SIA “Polven” ir igauņu uzņēmuma “Polven Foods OÜ” Latvijas struktūrvienība, kas Latvijā izplata zīmolu “Sveiks” majonēzes un “Rēzeknes Leģenda” iebiezināto pienu. SIA “Polven” paziņojums uzņēmuma mājaslapā

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Pasaki Eiropas Parlamentam, ka ir laiks apturēt dzīvnieku ciešanas sprostos

15. aprīlī Eiropas Parlamentā uzklausīs Eiropas Pilsoņu inciatīvas “Neturi būrī” (End the Cage Age) aicinājumu izbeigt lauksaimniecībā izmantoto dzīvnieku turēšanu sprostos Eiropas Savienībā.

Lieldienu akcijā 11 restorāni pieņem dējējvistu labturības politiku

Lieldienu akcijā “Atbrīvo!” 11 Latvijas restorāni pavisam 29 lokācijās Rīgā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Jelgavā un Daugavpilī apņēmušies pilnībā atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas.

Uzvara! top! atsakās no sprostu olu tirdzniecības

Vēl viens no lielākajiem veikalu tīkliem ir paziņojis par sprostos dētu olu tirdzniecības pilnīgu pārtraukšanu līdz 2025. gadam. Lēmums skar 200 "top!" veikalus visā Latvijā.

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.