Uzvara! Majonēžu zīmols "Sveiks" izvēlas brīvo vistu olas

18.02.2021.

Zīmola “Sveiks” majonēzes pārstāvis SIA “Polven” ir pieņēmis dzīvnieku labturības politiku un apņemas savu produktu ražošanā izmantot tikai 100% brīvos apstākļos turētu vistu olas (Nr.1), tostarp olu pulveri un olu masu. Politikas ieviešana noslēgsies līdz 2025. gadam.

“Jau šobrīd Latvijas tirgum ražojam majonēzi, kuras sastāvā ir brīvos apstākļos turētu vistu olas (Nr.1), tāpēc uzskatām par savu pienākumu šo atbildīgo biznesa praksi turpināt. Šis lēmums pieņemts saskaņā ar “Polven Foods” kvalitātes un sociālās korporatīvās atbildības vadlīnijām, kas radītas, lai patērētājiem nodrošinātu tikai augstas kvalitātes produkciju kā arī modernizētu uzņēmējdarbību un ražošanu, tostarp atteiktos no novecojušām un neilgtspējīgām praksēm,” norāda uzņēmuma pārstāve Luīze Baiba Pirro.

Daudzi uzņēmumi pēdējos gados ir pieņēmuši lēmumu pilnībā atteikties no sprostos dētām olām. “Apsveicam “Polven” ar atteikšanos no sprostiem. Ir patiess prieks, ka rūpēs par dzīvnieku labturību un ieklausoties patērētājos, uzņēmums ir nolēmis spert soli tālāk un savos produktos izmantot Nr.1 jeb brīvo vistu olas,” teic “Dzīvnieku brīvība” pārstāve Paula Cukura.

Visā Eiropas Savienībā ir vienots olu marķējums, kas tiek izmantots arī Latvijā. Uz katras olas ir uzdrukāts kods – pirmais cipars norāda dējējvistu turēšanas metodi. Jo tas ir mazāks, jo labvēlīgākos apstākļos vista dzīvojusi: 0 – olas nāk no bioloģiskas saimniecības, 1 – olas dētas brīvās turēšanas apstākļos, 2 – kūtī dētas olas, 3 – sprostos dētas olas. 

Ar pilnu Latvijas atbildīgo uzņēmumu sarakstu iespējams iepazīties kampaņas "Olu cena" mājaslapā.

SIA “Polven” ir igauņu uzņēmuma “Polven Foods OÜ” Latvijas struktūrvienība, kas Latvijā izplata zīmolu “Sveiks” majonēzes un “Rēzeknes Leģenda” iebiezināto pienu. SIA “Polven” paziņojums uzņēmuma mājaslapā

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no 2022. gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.