Spītējot lietum, priekpilni aizvadīts Vegānfestivāls 2023

30. jūlijā, Rīgā, Lastādijas kultūras kvartālā notikušais Vegānfestivāls par spīti lietum pulcēja ap 3000 apmeklētāju, kuri visas dienas garumā baudīja dažādus augu valsts ēdienus un apguva ar vegānismu saistītas zināšanas un prasmes diskusijās un meistarklasēs.

Vegānfestivālā Lastādijā šogad vairāk nekā 30 ēdinātāji un tirgotāji apmeklētājiem piedāvāja 100% augu valsts maltītes no latviešu, spāņu, franču, itāļu, Tuvo Austrumu, svaigēdāju un street food virtuvēm, kā arī inovatīvus produktus no vietējiem un ārzemju ražotājiem – gaļas, zivju un piena produktu alternatīvas, dažādas uzkodas un saldumus.

Uz skatuves notika ēdiena gatavošanas meistarklases, kā gardi un vienkārši pagatavot tofu un augu izcelsmes alternatīvas pienam, majonēzei, krējumam un kefīram.

Diskusijā par augu valsts uztura perspektīvām biznesā sarunājās uzņēmumu "Lidl", "Smiltenes piens" un "Avenei" pārstāvji. Ar vegāniska uztura priekšrocībām sportā dalījās profesionāli sportisti un sporta entuziasti, kā basketbolists Kaspars Vecvagars, ginesa rekordu īpašnieks airēšanā pāri pasaules okeāniem Kārlis Bardelis, riteņbraucējs Helvijs Sebris un kalnu taku skrējēja Ilze Kraukle. Par vegānismu ģimenē un bērnu audzināšanā sarunājās dzemdību eksperte Karlīna Elksne, farmakoloģe un māmiņa Irina Belugina un uzturzinātnes studente un māmiņa Laura Luīze Rikmane.

“Vegānisks jeb augu valsts uzturs mūsdienās kļūst arvien populārāks, jo cilvēki arvien vairāk apzinās tā milzīgās priekšrocības,” komentē Vegānfestivāla koordinatore Ulrika Skakovska. “Augu valsts ēdieni ir ne vien ļoti daudzveidīgi un gardi, bet arī būtiski palīdz saudzēt klimatu, dabu, dzīvniekus un pašu veselību. Aicinām ikvienu pievienoties mūsdienīgas ēšanas kustībai, ikdienas uzturā samazinot gaļas patēriņu un ieviešot vairāk augu valsts produktu!”

Vegānfestivālu rīkoja sabiedriskā labuma organizācija “Dzīvnieku brīvība”, kuras misija ir izbeigt dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā.

Lastādijas kultūras kvartāls ir biedrības “FREE RIGA” un dažādu mākslinieku, sabiedrisko un kultūras darbinieku pašorganizētā teritorija, kur atrodas lielizmēra lapsas skulptūra “Dzimuši brīvībai”, apģērbu maiņas punkts “Brīvbode” un citi apskates objekti. Vegānfestivāla laikā ar performanci uzstājās Lastādijas rezidents, gaisa akrobāts Roberts Frišenfelds.

31.07.2023

Jaunumi

ELVI apņēmies atteikties no sprostu olām 2025. gadā

Veikalu tīkls ELVI ar vairāk nekā 100 veikaliem Latvijā paziņojis par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības, noslēdzot pāreju 2025. gadā.

Aicina pieteikties dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Trešdien, 13. decembrī, atvērta pieteikšanās populārajam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas 2024. gada janvārī ikvienam sniegs iespēju atklāt gardas, daudzveidīgas augu valsts ēdienu receptes un

Apjomīgā pētījumā atklāj šausminošu realitāti 31 zvēraudzētavā Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā

Publicēts jauns slepens pētījums “Šī ir zvēraudzēšana Eiropas Savienībā”, kas atklāj kažokzvēru audzēšanas drūmo realitāti sešās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā, “Gauja AB” zvēraudzētavā.

Noskaidroti augu valsts produktiem bagātākie veikali Latvijā

Noslēgusies 9 mazumtirgotāju sacensība neatkarīgajā reitingā “Veikalu Vegvērtējums”, kas ik gadu vērtē augu valsts jeb vegāniskās pārtikas pieejamību Latvijā. Produktu skaits veikalu plauktos gada

Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vairs neiepirks sprostos dētas olas

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta publisko iepirkumu noteikumos ieviesta jauna prasība ēdinātājiem – neizmantot sprostos dētas olas. Jaunā prasība nosaka, ka ēdinātāji

Lietuva aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Ceturtdien, 21. septembrī, Lietuvas Seims galējā lasījumā atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas nosaka zvēraudzēšanas aizliegumu Lietuvā no 2027. gada.

Slepeni uzņemti kadri atklāj nežēlību Igaunijas vistu fermās

Igaunijas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Nähtamatud Loomad” (“Neredzamie dzīvnieki”) 20. septembrī publicējusi slepeni uzņemtus kadrus no Igaunijas lielākajām olu ražotnēm, atklājot nežēlīgus un