Spītējot lietum, priekpilni aizvadīts Vegānfestivāls 2023

31.07.2023.

30. jūlijā, Rīgā, Lastādijas kultūras kvartālā notikušais Vegānfestivāls par spīti lietum pulcēja ap 3000 apmeklētāju, kuri visas dienas garumā baudīja dažādus augu valsts ēdienus un apguva ar vegānismu saistītas zināšanas un prasmes diskusijās un meistarklasēs.

Vegānfestivālā Lastādijā šogad vairāk nekā 30 ēdinātāji un tirgotāji apmeklētājiem piedāvāja 100% augu valsts maltītes no latviešu, spāņu, franču, itāļu, Tuvo Austrumu, svaigēdāju un street food virtuvēm, kā arī inovatīvus produktus no vietējiem un ārzemju ražotājiem – gaļas, zivju un piena produktu alternatīvas, dažādas uzkodas un saldumus.

Uz skatuves notika ēdiena gatavošanas meistarklases, kā gardi un vienkārši pagatavot tofu un augu izcelsmes alternatīvas pienam, majonēzei, krējumam un kefīram.

Diskusijā par augu valsts uztura perspektīvām biznesā sarunājās uzņēmumu "Lidl", "Smiltenes piens" un "Avenei" pārstāvji. Ar vegāniska uztura priekšrocībām sportā dalījās profesionāli sportisti un sporta entuziasti, kā basketbolists Kaspars Vecvagars, ginesa rekordu īpašnieks airēšanā pāri pasaules okeāniem Kārlis Bardelis, riteņbraucējs Helvijs Sebris un kalnu taku skrējēja Ilze Kraukle. Par vegānismu ģimenē un bērnu audzināšanā sarunājās dzemdību eksperte Karlīna Elksne, farmakoloģe un māmiņa Irina Belugina un uzturzinātnes studente un māmiņa Laura Luīze Rikmane.

“Vegānisks jeb augu valsts uzturs mūsdienās kļūst arvien populārāks, jo cilvēki arvien vairāk apzinās tā milzīgās priekšrocības,” komentē Vegānfestivāla koordinatore Ulrika Skakovska. “Augu valsts ēdieni ir ne vien ļoti daudzveidīgi un gardi, bet arī būtiski palīdz saudzēt klimatu, dabu, dzīvniekus un pašu veselību. Aicinām ikvienu pievienoties mūsdienīgas ēšanas kustībai, ikdienas uzturā samazinot gaļas patēriņu un ieviešot vairāk augu valsts produktu!”

Vegānfestivālu rīkoja sabiedriskā labuma organizācija “Dzīvnieku brīvība”, kuras misija ir izbeigt dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā.

Lastādijas kultūras kvartāls ir biedrības “FREE RIGA” un dažādu mākslinieku, sabiedrisko un kultūras darbinieku pašorganizētā teritorija, kur atrodas lielizmēra lapsas skulptūra “Dzimuši brīvībai”, apģērbu maiņas punkts “Brīvbode” un citi apskates objekti. Vegānfestivāla laikā ar performanci uzstājās Lastādijas rezidents, gaisa akrobāts Roberts Frišenfelds.

Jaunumi

Lietuva aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Ceturtdien, 21. septembrī, Lietuvas Seims galējā lasījumā atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas nosaka zvēraudzēšanas aizliegumu Lietuvā no 2027. gada.

Slepeni uzņemti kadri atklāj nežēlību Igaunijas vistu fermās

Igaunijas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Nähtamatud Loomad” (“Neredzamie dzīvnieki”) 20. septembrī publicējusi slepeni uzņemtus kadrus no Igaunijas lielākajām olu ražotnēm, atklājot nežēlīgus...

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu satura autorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas nemitīgi mācīties un ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Vairāk nekā 1,5 miljoni ES pilsoņu pieprasa Eiropu bez kažokādām

Eiropas Komisijā (EK) pēc parakstu verifikācijas oficiāli iesniegta iniciatīva “Eiropa bez kažokādām”. To parakstījuši 1 502 319 Eiropas Savienības (ES) pilsoņu, aicinot aizliegt kažokzvēru...

Slepeni kadri no Lietuvas zvēraudzētavām atklāj nežēlību pret dzīvniekiem

Lietuvas dzīvnieku aizsardzības biedrība “Tušti narvai” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no astoņām Lietuvas zvēraudzētavām, kas atklāj vardarbību pret dzīvniekiem un ūdeļu ciešanas,...

Ko mēs kopā paveicām 2022. gadā?

Ziņojums par mūsu 2022. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.