Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina aizliegt zvēraudzēšanu

13.01.2022.
Sabiedrība pret kažokādām

Vairāki mūziķi, aktieri, sportisti, žurnālisti un influenceri nākuši klajā ar aicinājumu izbeigt kažokzvēru audzēšanu Latvijā, piedaloties kopīgā video uzrunā pirms Saeimas plenārsēdes, kurā plānots likumprojekta par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā pirmais lasījums un konceptuālais balsojums.

Video uzrunā piedalās tādi sabiedrībā pazīstami cilvēki kā Juris Žagars, Jēkabs Rēdlihs, Ivars Krasts, Jānis Jarāns, Intars Busulis, Elīna Šimkus, Emīls Kaupers, Aija Andrejeva, Vestards Šimkus, Arvis Reiks, Eva Johansone un Anna Rozīte. Visi kopā viņi pauž: “Mēs esam cilvēki – dažādi un pretrunīgi. Daudzu gadu tūkstošu laikā mēs esam tapuši, attīstījušies un evolucionējuši, cilvēcības pamatā liekot cieņu pret dzīvību. Mēs vienprātīgi nosodām vardarbību, mēs cenšamies nedarīt pāri viens otram. Mēs zinām, ka arī dzīvnieki spēj just sāpes, ciest no brīvības atņemšanas. Kažokzvēru audzēšana konkrētas un šauras modes industrijas vajadzībām ir vardarbība pret dzīvām būtnēm. Šajā industrijā izmantotās metodes, dzīvnieku dzīves apstākļi, nogalināšanas paņēmieni un attieksme pret kažokzvēriem kā peļņas avotu ir morāli apkaunojoši un tiem nav nekāda ētiska attaisnojuma. Mēs aicinām aizliegt zvēraudzēšanu Latvijā!”

Pērn septembrī Saeimā tika iesniegts 11 deputātu parakstīts likumprojekts grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, sākot no 2026. gada. Šī gada 11. janvārī likumprojektu pirmo reizi skatīja Saeimas Tautsaimniecības un agrārās politikas komisija, kurā 9 no 12 klātesošajiem komisijas deputātiem atbalstīja likumprojekta tālāku virzību Saeimā. Lai tiktu pieņemts zvēraudzēšanas aizliegums, vajadzīgs Saeimas deputātu vairākuma atbalsts kopumā trīs likumprojekta lasījumos, un starp Saeimas balsojumiem likumprojekts tiek papildus skatīts un precizēts Tautsaimniecības komisijas sēdēs, iesaistot dažādas nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes. Pirmais Saeimas plenārsēdes konceptuālais balsojums par likumprojektu notiks jau 20. janvārī.

Petīciju par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu parakstījuši jau 41835 cilvēki.
3165 paraksti līdz 45000
Lasīt petīciju
Vārds *
Uzvārds *
E-pasts *

Nosūtot šo fomu Jūs piekrītat privātuma politikai.

Jaunumi

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.

Aptauja: 49% Latvijas jauniešu vēlas ēst mazāk dzīvnieku produktu

Teju puse jeb 49% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem grib samazināt vai jau samazina savu gaļas, zivju, olu un piena patēriņu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā...

Piketā pie Zemkopības ministrijas pieprasīs likvidēt Covid-19 perēkli zvēraudzētavā

Trešdien, 15. decembrī plkst. 12.00-13.00 pie Zemkopības ministrijas Rīgā, Republikas laukumā 2 notiks pikets, aicinot Zemkopības ministru nekavējoties rīkoties, lai likvidētu ieilgušo Covid-19...

Sākusies pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Sākusies pieteikšanās izaicinājumam “Neapēd zemeslodi 2022”!

ELLE International atsakās no kažokādām

Žurnāls ELLE ar lepnumu paziņo, ka ir apņēmies izbeigt dzīvnieku kažokādu reklamēšanu savos izdevumos un tiešsaistē.

Iesniedz 880 457 parakstus par zvēraudzēšanas izbeigšanu visā pasaulē

Petīcijā "Fur Free Alliance" kopā ar biedrību "Dzīvnieku brīvība" mudina G20 valstu līderi mudināti jau tuvākajā samitā atzīt, ka ir nepieciešams visā pasaulē pārtraukt zvēraudzēšanu.