Pasaki Eiropas Parlamentam, ka ir laiks apturēt dzīvnieku ciešanas sprostos

08.04.2021.

15. aprīlī Eiropas Parlamentā uzklausīs Eiropas Pilsoņu inciatīvas “Neturi būrī” (End the Cage Age) aicinājumu izbeigt lauksaimniecībā izmantoto dzīvnieku turēšanu sprostos Eiropas Savienībā.

Iniciatīvu Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. Nu mēs apvienojamies nākamajam solim, līdz 13. aprīlim aicinot sabiedrības pārstāvjus Eiropas Parlamentā atbalstīt iniciatīvu.

Vai pievienosies, lai pārliecinātu EP iestāties pret cietsirdīgāko lopkopības praksi Eiropā?

Lai uzklausīšana būtu veiksmīga, EP deputātiem iepriekš jābūt informētiem par iniciatīvas “Neturi būrī” nozīmību sabiedrībai un dzīvniekiem. Aicini EP deputātus iestāties pret cietsirdību!

Šeit atradīsi visu, kas nepieciešams aicinājuma nosūtīšanai – vēstules paraugu un EP deputātu e-pasta adreses. E-pasta kampaņā sadarbojas cilvēki visā Eiropā, tāpēc Latvijai ir savs saraksts ar uzrunājamiem EP deputātiem, kuri piedalīsies uzklausīšanā.


Par Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Neturi būrī"!

“Neturi būrī” ir nebijusi izdevība panākt dzīvniekiem labvēlīgas pārmaiņas ES likumdošanā – sprostu sistēmu izskaušanu, atbrīvojot no vissliktākajiem dzīves apstākļiem vairāk nekā 300 miljonus dējējvistu, cūku, teliņu, trušu, zosu un paipalu.

“Neturi būrī” atbalsta gan zinātnieki, gan ražotāji un tirgotāji:

  • Publiskā vēstulē starptautiska zinātnieku grupa, tostarp pasaulslavenā pētniece Džeina Gudola, norāda, ka sprostu trūkumi dzīvnieku labturības nodrošināšanā ir nenovēršami, un aicina apturēt šo nežēlīgo praksi.

  • Eiropu bez sprostiem atbalsta tādi pārtikas sektora milži kā Unilever, Jamie Oliver Group, Mondelez un Nestle. Latvijā un citviet Eiropā jau vairāk nekā 1000 uzņēmumu ir publiski atteikušies izmantot sprostos turētu vistu olas.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Lieldienu akcijā 11 restorāni pieņem dējējvistu labturības politiku

Lieldienu akcijā “Atbrīvo!” 11 Latvijas restorāni pavisam 29 lokācijās Rīgā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Jelgavā un Daugavpilī apņēmušies pilnībā atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas.

Uzvara! top! atsakās no sprostu olu tirdzniecības

Vēl viens no lielākajiem veikalu tīkliem ir paziņojis par sprostos dētu olu tirdzniecības pilnīgu pārtraukšanu līdz 2025. gadam. Lēmums skar 200 "top!" veikalus visā Latvijā.

Uzvara! Majonēžu zīmols "Sveiks" izvēlas brīvo vistu olas

Majonēžu zīmols “Sveiks” apņemas 100% pāriet uz tikai brīvos apstākļos turētu (Nr.1) vistu olu un to produktu izmantošanu.

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.