Pasaki Eiropas Parlamentam, ka ir laiks apturēt dzīvnieku ciešanas sprostos

08.04.2021.

15. aprīlī Eiropas Parlamentā uzklausīs Eiropas Pilsoņu inciatīvas “Neturi būrī” (End the Cage Age) aicinājumu izbeigt lauksaimniecībā izmantoto dzīvnieku turēšanu sprostos Eiropas Savienībā.

Iniciatīvu Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. Nu mēs apvienojamies nākamajam solim, līdz 13. aprīlim aicinot sabiedrības pārstāvjus Eiropas Parlamentā atbalstīt iniciatīvu.

Vai pievienosies, lai pārliecinātu EP iestāties pret cietsirdīgāko lopkopības praksi Eiropā?

Lai uzklausīšana būtu veiksmīga, EP deputātiem iepriekš jābūt informētiem par iniciatīvas “Neturi būrī” nozīmību sabiedrībai un dzīvniekiem. Aicini EP deputātus iestāties pret cietsirdību!

Šeit atradīsi visu, kas nepieciešams aicinājuma nosūtīšanai – vēstules paraugu un EP deputātu e-pasta adreses. E-pasta kampaņā sadarbojas cilvēki visā Eiropā, tāpēc Latvijai ir savs saraksts ar uzrunājamiem EP deputātiem, kuri piedalīsies uzklausīšanā.


Par Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Neturi būrī"!

“Neturi būrī” ir nebijusi izdevība panākt dzīvniekiem labvēlīgas pārmaiņas ES likumdošanā – sprostu sistēmu izskaušanu, atbrīvojot no vissliktākajiem dzīves apstākļiem vairāk nekā 300 miljonus dējējvistu, cūku, teliņu, trušu, zosu un paipalu.

“Neturi būrī” atbalsta gan zinātnieki, gan ražotāji un tirgotāji:

  • Publiskā vēstulē starptautiska zinātnieku grupa, tostarp pasaulslavenā pētniece Džeina Gudola, norāda, ka sprostu trūkumi dzīvnieku labturības nodrošināšanā ir nenovēršami, un aicina apturēt šo nežēlīgo praksi.

  • Eiropu bez sprostiem atbalsta tādi pārtikas sektora milži kā Unilever, Jamie Oliver Group, Mondelez un Nestle. Latvijā un citviet Eiropā jau vairāk nekā 1000 uzņēmumu ir publiski atteikušies izmantot sprostos turētu vistu olas.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Lietuva aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Ceturtdien, 21. septembrī, Lietuvas Seims galējā lasījumā atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas nosaka zvēraudzēšanas aizliegumu Lietuvā no 2027. gada.

Slepeni uzņemti kadri atklāj nežēlību Igaunijas vistu fermās

Igaunijas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Nähtamatud Loomad” (“Neredzamie dzīvnieki”) 20. septembrī publicējusi slepeni uzņemtus kadrus no Igaunijas lielākajām olu ražotnēm, atklājot nežēlīgus...

Spītējot lietum, priekpilni aizvadīts Vegānfestivāls 2023

30. jūlijā, Rīgā, Lastādijas kultūras kvartālā notikušais Vegānfestivāls par spīti lietum pulcēja ap 3000 apmeklētāju, kuri visas dienas garumā baudīja dažādus augu valsts ēdienus un apguva ar...

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu satura autorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas nemitīgi mācīties un ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Vairāk nekā 1,5 miljoni ES pilsoņu pieprasa Eiropu bez kažokādām

Eiropas Komisijā (EK) pēc parakstu verifikācijas oficiāli iesniegta iniciatīva “Eiropa bez kažokādām”. To parakstījuši 1 502 319 Eiropas Savienības (ES) pilsoņu, aicinot aizliegt kažokzvēru...

Slepeni kadri no Lietuvas zvēraudzētavām atklāj nežēlību pret dzīvniekiem

Lietuvas dzīvnieku aizsardzības biedrība “Tušti narvai” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no astoņām Lietuvas zvēraudzētavām, kas atklāj vardarbību pret dzīvniekiem un ūdeļu ciešanas,...

Ko mēs kopā paveicām 2022. gadā?

Ziņojums par mūsu 2022. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.