Pasaki Eiropas Parlamentam, ka ir laiks apturēt dzīvnieku ciešanas sprostos

08.04.2021.

15. aprīlī Eiropas Parlamentā uzklausīs Eiropas Pilsoņu inciatīvas “Neturi būrī” (End the Cage Age) aicinājumu izbeigt lauksaimniecībā izmantoto dzīvnieku turēšanu sprostos Eiropas Savienībā.

Iniciatīvu Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. Nu mēs apvienojamies nākamajam solim, līdz 13. aprīlim aicinot sabiedrības pārstāvjus Eiropas Parlamentā atbalstīt iniciatīvu.

Vai pievienosies, lai pārliecinātu EP iestāties pret cietsirdīgāko lopkopības praksi Eiropā?

Lai uzklausīšana būtu veiksmīga, EP deputātiem iepriekš jābūt informētiem par iniciatīvas “Neturi būrī” nozīmību sabiedrībai un dzīvniekiem. Aicini EP deputātus iestāties pret cietsirdību!

Šeit atradīsi visu, kas nepieciešams aicinājuma nosūtīšanai – vēstules paraugu un EP deputātu e-pasta adreses. E-pasta kampaņā sadarbojas cilvēki visā Eiropā, tāpēc Latvijai ir savs saraksts ar uzrunājamiem EP deputātiem, kuri piedalīsies uzklausīšanā.


Par Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Neturi būrī"!

“Neturi būrī” ir nebijusi izdevība panākt dzīvniekiem labvēlīgas pārmaiņas ES likumdošanā – sprostu sistēmu izskaušanu, atbrīvojot no vissliktākajiem dzīves apstākļiem vairāk nekā 300 miljonus dējējvistu, cūku, teliņu, trušu, zosu un paipalu.

“Neturi būrī” atbalsta gan zinātnieki, gan ražotāji un tirgotāji:

  • Publiskā vēstulē starptautiska zinātnieku grupa, tostarp pasaulslavenā pētniece Džeina Gudola, norāda, ka sprostu trūkumi dzīvnieku labturības nodrošināšanā ir nenovēršami, un aicina apturēt šo nežēlīgo praksi.

  • Eiropu bez sprostiem atbalsta tādi pārtikas sektora milži kā Unilever, Jamie Oliver Group, Mondelez un Nestle. Latvijā un citviet Eiropā jau vairāk nekā 1000 uzņēmumu ir publiski atteikušies izmantot sprostos turētu vistu olas.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Eiropas Parlaments iestājas pret sprostiem

Eiropas Parlaments (EP) mudina Eiropas Komisiju aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu sprostos ar pārejas periodu līdz 2027. gadam, skaidri iezīmējot sprostu ēras beigas Eiropas Savienībā.

Piesedzot zvēraudzētājus, Zemkopības ministrija darbojas pret sabiedrības interesēm

Gerharda kunga izsludinātās inspekcijas ir drīzāk rīcības imitācija. Labturības problēmas, kas rodas no savvaļas sugu dzīvnieku ieslodzīšanas sprostos, nav atrisināmas pat ar ideālām pārbaudēm.

Publicēts šokējošs slepenais pētījums Latvijas lielākajā zvēraudzētavā

Sabiedriskā labuma organizācija “Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj šokējošu vardarbību un cietsirdību pret...

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja maija beigās aicināja Eiropas Komisiju ieviest tiesību aktu, kas aizliegtu dzīvnieku turēšanu sprostos. #EndTheCageAge

Pārzveja, piezveja un spoku tīkli. Ko okeāniem nodara industriālā zvejniecība?

Izsmelti okeāni, tīklos sapinušies ronēni un bruņurupuči, pamesti zvejas tīkli, kuros iet bojā nejauši garāmpeldētāji – šī brīža situācija jūrās un okeānos.

BEZSPROSTU KAMPAŅA IZGAISMO NEŽĒLĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM “KFC” PIEGĀDES ĶĒDĒS

Vairāk nekā 75 bezpeļņas organizāciju apvienība “Open Wing Alliance” aicina “Yum! Brands” pilnībā pāriet uz bezsprostu olām

Kā Tu šodien vari palīdzēt 300 miljoniem dzīvnieku?

Eiropas Komisija šobrīd gatavo jaunus dzīvnieku labturības likumdošanas priekšlikumus. Ir laiks aizliegt sprostus – palīdzi tam notikt!