Krāšņi nosvinēts Vegānfestivāls 2019

28.08.2019.

24. augustā Esplanādē veiksmīgi aizvadījām jau trešo Latvijas Vegānfestivālu. Tas bija gan dalībnieku, gan apmeklētāju ziņā grandiozākais Vegānfestivāls līdz šim, pulcējot vairāk nekā 100 dalībnieku un 10 000 apmeklētāju.

Rīkojot šo pasākumu, fokusā šogad likām garšīgu, sātīgu un daudzveidīgu ēdienu katrai gaumei. Par augu maltītēm rūpējās 30 pieredzējuši ēdinātāji, piedāvājot pašmāju un ārzemju ēdienus. Apmeklētāji varēja nobaudīt plašu sortimentu no augu sieriem, desām, burgeriem līdz pieniem, saldumiem, saldējumam, vafelēm un citiem produktiem.

Gan tirgotāji, gan dalībniekiir pauduši ļoti pozitīvas atsauksmes par festivālu. Vairāki no ēdiena tirgotājiem atzina, ka nebija gatavi tik milzīgam apmeklētāju skaitam, un festivāla dienā tika iztirgojuši visu līdzi paņemto produkciju. Tirgotāju vidū bija ne vien vietējie ražotāji, bet arī tirgotāji no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Savukārt festivāla viesi atzinīgi ir novērtējuši plašās piedāvāto ēdienu izvēles iespējas kā arī lekciju un meistarklašu klāstu. Lekcijas un meistarklases festivālā bija apmeklētas kuplā skaitā 0 pat atstājot daļu interesentu aiz durvīm. Taču ir arī labā ziņa - visiem, kas palaida garām lekcijas Vegānfestivāla dienā, ir iespēja lekciju ierakstus noskatīties šeit.

Laikapstākļi bija brīnišķīgi un apmeklētāji varēja baudīt festivālā iegādātos gardumus, sēžot gan pie ēdamzonā izkārtotajiem galdiem, gan Raiņa pieminekļa pakājē. Paralēli ēdiena baudīšanai festivāla viesiem piedāvājām koncertu visas dienas garumā. Koncertā uzstājās mūziķi The Coconuts, Riga Reggae, Jack Valery, Neon Saturdays, Múr, Zapte, Fivesome no Latvijas, kā arī grupa Victor Veysey & the M.C. no ASV.

Kopš pirmā Vegānfestivāla, ko rīkojām 2017. gadā, tā apmērs ir dubultojies, ļaujot secināt, cik strauji attīstās augu valsts ēdiena popularitāte sabiedrībā. Pieaugot cilvēku informētībai gan par dzīvnieku dzīves apstākļiem industriālajās fermās, gan par klimata krīzi un lopkopības graujošo ietekmi uz to, ir ticams, ka vegānisma trends turpinās strauji augt arī nākotnē.

Vegānfestivāla mērķi ir popularizēt dzīvniekiem un videi draudzīgu dzīvesveidu – gan dodot iespēju ikvienam nogaršot vegāniskus ēdienus un uzzināt vairāk par vegānisku dzīvesveidu, gan rosinot interesi uzņēmumu pusē – parādot, ka augu valsts uzturs ir strauji augoša biznesa niša, tie kļūst motivētāki ieviest vegāniskus ēdienus un produktus savā sortimentā. Jo populārāks kļūst augu valsts ēdiens, jo vieglāk tas ir pieejams. Savukārt jo vieglāk pieejams ir augu valsts ēdiens, jo vienkāršāk ikvienam ir izvēlēties ēdienu, kura ražošanā netiek izmantoti dzīvnieki.

Augusta sākumā ANO Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa (IPCC) eksperti nāca klajā ar brīdinājumu, ka neilgtspējīga lauksaimniecība un cilvēka darbības izraisītās siltumnīcefektu gāzu emisijas draud ar nopietnām dabas katastrofām jau tuvāko gadu laikā. Eksperti ir norādījuši, ka jānotiek globālām pārtikas industrijas izmaiņām – viena no galvenajām izmaiņām ir dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņa krass samazinājums.

Kā jau katru gadu, Vegānfestivāla organizēšana lielā mērā gulstas arī uz brīvprātīgo aktīvistu pleciem un mūsu uzticamo biedru un atbalstītāju ziedojumiem. Šogad festivālu palīdzēja sarīkot gandrīz 100 brīvprātīgo. Festivālu atbalstīja gan neskaitāmi indivīdi, gan virkne uzņēmumu: Dabas stacija, Green Story, DER, Catchboz, Kiwi Cosmetics, Aguz, Amrita, happy, radio NABA, Training Lab, Krippu, Nojumesnoma.lv un Dekostikls. Sakām sirsnīgu paldies visiem “Dzīvnieku brīvības” darba atbalstītājiem, Vegānfestivāla lektoriem, mūziķiem, meistarklašu vadītājiem, nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un citiem festivāla dalībniekiem par ieguldījumu Vegānfestivālā. Uz tikšanos nākamajā Vegānfestivālā 2020. gada augusta nogalē!

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

"Veikalu Vegvērtējums 2022" rezultāti

Apsekojot 41 pārtikas veikalu no 9 populārākajām veikalu ķēdēm visā Latvijā, atklāts, ka ievērojami atšķiras mazumtirgotāju gatavība apmierināt augošo interesi par augu valsts jeb vegānisku...

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Latvijā pirmā Veikalu vegvērtējuma uzvarētājs – Rimi

Latvijā tapis pirmais Veikalu vegvērtējums – pētījums, kurā salīdzināts augu valsts produktu piedāvājums visos populārākajos mazumtirdzniecības veikalu tīklos. Apsekojot 49 veikalus visā Latvijā un...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...