Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

Pēc divu nedēļu ilga ceļojuma Rīgā atgriezušies Vislatvijas dzīvnieku aizstāvības akcijas “Lapsu tūre” vēstneši. Miermīlīgajā akcijā, kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Pateicoties vietējiem iedzīvotājiem jeb “lapsu sargiem”, akcijas vēstneši – plīša lapsēni kopumā mērojuši vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļu. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas atstāt pagātnē pulcējot atbalstītājus gan no “lapsu sargu” ģimenēm un draugu loka, gan piedaloties vietējām skolām, bibliotēkām un pašvaldībām.

Lapsēni Frīda, Rude, Miķelis, Rūdis un Zuze katrs apceļojuši savu reģionu. Frīda tikusies ar 19 “lapsas sargiem” Rīgā, katru dienu viņu pavadībā iepazīstot aizvien jaunas galvaspilsētas vietas un cilvēkus. Kopā ar saviem atbalstītājiem lapsiņa pabijusi gan dabā, gan daudzās sabiedriskās vietās, ieskaitot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Universitāti, jogas nodarbības, vairākās skolas un citas vietas. Lapsiņa Rude veiksmīgi aizvadījusi Zemgales tūri, paviesojoties 15 apdzīvotās vietās, Miķeli sirsnīgi sagaidījuši “lapsu sargi” 16 Vidzemes pilsētās, bet Latgalē un Kurzemē pabijuši lapsēni Zuze un Rūdis, katrs savā reģionā ciemojoties 12 un 13 apdzīvotās vietas. Tūres gaitā tapuši daudzi interesanti un rudenīgi krāšņi foto, kuri atspoguļo lapsēnu zinātkāri par pasauli, cilvēkiem, citiem ķepaiņiem, kā arī ietver aicinājumu izbeigt kažokādu ieguvi no dzīvniekiem. Akcijas dalībnieki aicina sabiedrību un politiķus pievērst uzmanību jautājumam, kas Eiropā kļūst aizvien aktuālāks – nepieciešamībai aizliegt kažokzvēru audzēšanu kā mūsdienās nevajadzīgu un nehumānu industriju.

Viena no akcijas dalībniecēm, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes lektore Daina Znotiņa stāsta par savu motivāciju dalībai “Lapsu tūrē”: “Man bija svarīgi piedalīties “Lapsu tūrē”, jo uzskatu, ka mūsdienās pasaulē vairs nav vietas tādam cietsirdīgam un nežēlīgam biznesam kā kažokzvēru audzēšana un kažokādu apstrāde. To tiešām ir grūti nosaukt par biznesu un skaistumu, kur apakšā ir tik daudz sāpju un nevainīgu ciešanu, tikai par to, ka dzīvnieks ir piedzimis ar skaistāku kažoku. Dzīvnieki diemžēl nevar aizstāvēt savas tiesības, tāpēc palīgā ir jānāk mums – cilvēkiem, lai aicinātu saprast un pieņemt lēmumu, ka kažokādām tiešām ir jāpaliek pagātnē.”

"Esam gandarīti par Latvijas iedzīvotāju entuziasmu "Lapsu tūres" uzņemšanā! Cilvēki visā Latvijā bija gatavi izbrīvēt laiku pēc darba vai mācībām, lai vairākos gadījumos mērotu tālu ceļu starp pilsētām un palīdzētu akcijas vēstnešiem ceļot tālāk. Pateicoties viņiem, plaši izskan Latvijas sabiedrības gatavība palīdzēt dzīvniekiem un pievērst uzmanību viņu aizstāvībai," stāsta "Lapsu tūres" koordinatore, "Dzīvnieku brīvības" pārstāve Beāte Orlova.

“Lapsu tūre” ir sabiedriska foto akcija kažokādu industrijā izmantoto dzīvnieku aizstāvībai. Tās pamatā ir stāsts par pieciem no zvēraudzētavas izmukušiem lapsēniem, kuri brīvprātīgo dalībnieku jeb "lapsu sargu" rokās apceļo Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali, Sēliju un Rīgu, vēstot par saviem brāļiem un māsām, kas nīkst ieslodzīti zvēraudzētavu sprostos. "Lapsu sargi" ceļojošās lapsas nodod cits citam iepriekš saskaņotā maršrutā. Katrs no “lapsu sargiem” pavada vienu dienu ar kādu no lapsēniem, to iemūžinot kopīgā “Lapsu tūres” foto stāstā.

Pēc Lauksaimniecības datu centra informācijas šobrīd Latvijā darbojas 10 zvēraudzētavas, kurās kažokādu ieguvei audzē ūdeles, lapsas un šinšillas. 2020. gada vasarā Latvijas zvēraudzētavās kopumā bija vairāk nekā pusmiljons (579 945) dzīvnieku. Ētisku un labturības apsvērumu dēļ kažokzvēru audzēšana ir jau aizliegta vairāk nekā 15 Eiropas valstīs, tostarp Nīderlandē, Norvēģijā, Vācijā, Beļģijā, Čehijā, Horvātijā, Slovākijā un citās.

“Lapsu tūres” dalībnieku kopīgi izveidotais fotostāsts apskatāms Instagram profilā @lapsuture.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un

Efektīvais altruisms: Kā visātrāk izglābt visvairāk dzīvnieku?

Dzīvnieku aizstāvības kustības visā pasaulē pierāda, ka aktīvisms apvienojumā ar pārdomātu stratēģiju spēj panākt milzu uzlabojumus dzīvnieku dzīvēs. Ja arī Tu vēlies palielināt savu pozitīvo ietekmi

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

AR MĪLESTĪBU UN CIEŅU PRET DZĪVNIEKIEM

RSU Studentu medija "Runā skaļāk!" intervija ar biedrības "Dzīvnieku brīvība" līdzdibinātāju Katrīni Krīgeri.