Kā Tu šodien vari palīdzēt 300 miljoniem dzīvnieku?

07.05.2021.

Eiropas pilsoņu iniciatīva End the Cage Age (“Neturi būrī!”), kas  paredz līdz 2027. gadam Eiropas Savienībā ieviest aizliegumu lauksaimniecības dzīvniekus turēt sprostos un importēt produktus, kas neatbilst Eiropas Savienības dzīvnieku labturības standartiem, 15. aprīlī tika uzklausīta Eiropas Parlamentā. Tā saņēma satriecoši pozitīvu atbalstu no Parlamenta deputātiem un vairākiem komisāriem, kā arī citām Eiropas Savienības (ES) institūcijām un iesaistītajām pusēm. 

Jau 2. jūnijā Eiropas Komisija nāks klajā ar priekšlikumiem, kā rīkoties, reaģējot uz iniciatīvas prasībām. Tas skars vairāk nekā 300 miljonus dējējvistu, cūku, teliņu, trušu, zosu un paipalu Eiropas Savienībā vien. 

Viens no galvenajiem atslēgas cilvēkiem šī lēmuma pieņemšanā ir Eiropas Komisijas tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis.

Viena komisāra atteikums var noraidīt visu iniciatīvu kopumā. 

Dalies ar ierakstu savā Facebook, aicinot @VDombrovskis paust atbalstu End the Cage Age inicatīvai un pārtraukt dzīvnieku ciešanas šaurajos sprostos! 

  1. Sagatavo savu uzsaukumu vai kopē šo:

    Ir pienācis laiks aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos un nepieļaut ES importēt zemākas labturības produktus no trešajām valstīm. @VDombrovskis, ceru uz Jūsu atbalstu #EndTheCageAge iniciatīvai!

  1. Dalies ar šo ierakstu Facebook – ielīmē savu tekstu un pārbaudi, ka birka @VDombrovskis ir aktīva.


Savu atbalstu izmaiņām ES dzīvnieku labturības likumdošanā ir snieguši arī:


Iniciatīvu “Neturi būrī!” Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. To atbalsta 170+ dzīvnieku aizsardzības grupas visā pasaulē.


Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2020?

Mēs esam caurspīdīgi par savu darbu – tā rezultātiem, kampaņās ieguldīto naudu un tās izcelsmi. Iepazīsties ar "Dzīvnieku brīvības" caurspīdības ziņojumu par 2020. gadu!

Eiropas Parlaments iestājas pret sprostiem

Eiropas Parlaments (EP) mudina Eiropas Komisiju aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu sprostos ar pārejas periodu līdz 2027. gadam, skaidri iezīmējot sprostu ēras beigas Eiropas Savienībā.

Piesedzot zvēraudzētājus, Zemkopības ministrija darbojas pret sabiedrības interesēm

Gerharda kunga izsludinātās inspekcijas ir drīzāk rīcības imitācija. Labturības problēmas, kas rodas no savvaļas sugu dzīvnieku ieslodzīšanas sprostos, nav atrisināmas pat ar ideālām pārbaudēm.

Publicēts šokējošs slepenais pētījums Latvijas lielākajā zvēraudzētavā

“Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj šokējošu vardarbību un cietsirdību pret dzīvniekiem. Materiāli uzņemti šī...

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja maija beigās aicināja Eiropas Komisiju ieviest tiesību aktu, kas aizliegtu dzīvnieku turēšanu sprostos. #EndTheCageAge

Pārzveja, piezveja un spoku tīkli. Ko okeāniem nodara industriālā zvejniecība?

Izsmelti okeāni, tīklos sapinušies ronēni un bruņurupuči, pamesti zvejas tīkli, kuros iet bojā nejauši garāmpeldētāji – šī brīža situācija jūrās un okeānos.

BEZSPROSTU KAMPAŅA IZGAISMO NEŽĒLĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM “KFC” PIEGĀDES ĶĒDĒS

Vairāk nekā 75 bezpeļņas organizāciju apvienība “Open Wing Alliance” aicina “Yum! Brands” pilnībā pāriet uz bezsprostu olām