Kā Tu šodien vari palīdzēt 300 miljoniem dzīvnieku?

07.05.2021.

Eiropas pilsoņu iniciatīva End the Cage Age (“Neturi būrī!”), kas  paredz līdz 2027. gadam Eiropas Savienībā ieviest aizliegumu lauksaimniecības dzīvniekus turēt sprostos un importēt produktus, kas neatbilst Eiropas Savienības dzīvnieku labturības standartiem, 15. aprīlī tika uzklausīta Eiropas Parlamentā. Tā saņēma satriecoši pozitīvu atbalstu no Parlamenta deputātiem un vairākiem komisāriem, kā arī citām Eiropas Savienības (ES) institūcijām un iesaistītajām pusēm. 

Jau 2. jūnijā Eiropas Komisija nāks klajā ar priekšlikumiem, kā rīkoties, reaģējot uz iniciatīvas prasībām. Tas skars vairāk nekā 300 miljonus dējējvistu, cūku, teliņu, trušu, zosu un paipalu Eiropas Savienībā vien. 

Viens no galvenajiem atslēgas cilvēkiem šī lēmuma pieņemšanā ir Eiropas Komisijas tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis.

Viena komisāra atteikums var noraidīt visu iniciatīvu kopumā. 

Dalies ar ierakstu savā Facebook, aicinot @VDombrovskis paust atbalstu End the Cage Age inicatīvai un pārtraukt dzīvnieku ciešanas šaurajos sprostos! 

  1. Sagatavo savu uzsaukumu vai kopē šo:

    Ir pienācis laiks aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos un nepieļaut ES importēt zemākas labturības produktus no trešajām valstīm. @VDombrovskis, ceru uz Jūsu atbalstu #EndTheCageAge iniciatīvai!

  1. Dalies ar šo ierakstu Facebook – ielīmē savu tekstu un pārbaudi, ka birka @VDombrovskis ir aktīva.


Savu atbalstu izmaiņām ES dzīvnieku labturības likumdošanā ir snieguši arī:


Iniciatīvu “Neturi būrī!” Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. To atbalsta 170+ dzīvnieku aizsardzības grupas visā pasaulē.


Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no 2022. gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.