Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

13.04.2022.

Šajā rakstā pieejama informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 09.05.2022.

Ja vēl nepaspēji ziedot Ukrainas dzīvniekiem, to var izdarīt šeit

Kopš kampaņas sākuma 24. martā esam savākuši jau vairāk nekā 42 000€ Ukrainas dzīvnieku atbalstam. 30 000€ jau tikuši pārskaitīti Ukrainas dzīvnieku aizsardzības organizācijai “Єдина Планета (“Viena planēta”). Pārējā nauda tiks pārskaitīta tuvākajā laikā.

Visus maksājuma uzdevumus no naudas pārskaitījumiem var apskatīt šeit (tajos redzamo komisijas maksu banka atmaksā atpakaļ 1 dienas laikā). 

Mūsu kontaktpersonas ir “Єдина Планета” valdes locekles Mia un Katerīna. Kopš kara sākuma viņas un citi organizācijas brīvprātīgie palīdz tām dzīvnieku patversmēm kara skartajās teritorijās, kurām visvairāk nepieciešami finanšu resursi, ēdiens, medikamenti un transports. “Єдина Планета” sadarbojas ar citām organizācijām un brīvprātīgajiem visā Ukrainā, kuri arī glābj dzīvniekus. 

“Єдина Планета” saziedoto naudu tērē uzmanīgi, lai līdzekļu pietiktu pēc iespējas ilgākam laikam, kamēr Ukrainā vēl plosās karš. Taču palīdzības operācijas notiek nepārtraukti. Vairāk par organizācijas darbu var uzzināt arī tās "Facebook" lapās: “Єдина Планета” un "Кампанія ХутроOFF".


Dzīvnieku evakuācija no bīstamām vietām

Sadarbībā ar Kijivas savvaļas dzīvnieku patversmes īpašnieci un aktīvisti Natāliju Popovu “Єдина Планета” brīvprātīgie palīdz evakuēt dažādu sugu savvaļas dzīvniekus no vietām, kur viņu dzīvības ir apdraudētas.

1866 eiro (60 000 UAH)  tika izlietoti, lai evakuētu vairāk nekā 20 lielos savvaļas plēsējus (lauvas un tīģerus). Par 380 eiro (9900 UAH) tika iegādāti būri divu āpšu evakuācijai. Visi šie dzīvnieki nogādāti drošībā Polijā.

1556 eiro (50 000 UAH) tika izlietoti jaunu iežogojumu izbūvei Askania-Nova savvaļas dzīvnieku rezervātā. Parasti šiem dzīvniekiem ļauts klaiņot lielā teritorijā, taču šobrīd rezervāts atrodas okupētajā teritorijā, tādēļ dzīvnieku dzīvības ir apdraudētas.

“Єдина Планета” brīvprātīgie arī palīdz evakuēt pamestos mājdzīvniekus no kara sagrautām, bīstamām pilsētām, tādām kā Irpiņa, Buča un Hostomeļa. 

Irina Murha, varonīga brīvprātīgā no Irpiņas, kura jau kopš kara sākuma aprūpē un evakuē dzīvniekus no savas dzimtās pilsētas, saņēma kaklasiksnas, pavadas un citu dzīvnieku transportēšanai vajadzīgo aprīkojumu, 350 kg suņu un kaķu barības, kā arī 311 eiro (10 000 UAH) transporta izdevumiem.

622 eiro (20 000 UAH) tika pārskaitīti Oleksijam Surovtsevam (Oleksiy Surovtsev), brīvprātīgajam, kurš klauvē pie pamestiem dzīvokļiem, lai klausītos, vai tajos nav palikuši mājdzīvnieki, un izglābj atrastos.

Barības un veterinārās palīdzības piegāde dzīvniekiem, kuriem draud bads

“Єдина Планета” veic suņu un kaķu barības piegādes Ukrainas pārpildītajām patversmēm, kurām akūti trūkst pārtikas, kā arī brīvprātīgajiem, kuri pašaizliedzīgi uzmeklē un baro kara plosītajās vietās pamestos mājdzīvniekus.

Veiktās piegādes:

100 kg kaķu barības patversmei Višņevā; 

440 kg suņu un kaķu barības patversmei Hostomeļā;

100 kg suņu un kaķu barības brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Osokorkijas rajonā Kijivā; 

30 kg kaķu barības un 93 eiro vetārsta pakalpojumiem mini-patversmei Mikolajavā;

60 kg barības mini-patversmei Odesas apgabalā;

418 eiro (13 300 UAH) izlietoti medicīniskajai pārtikai un divu kaķu veterinārajiem izdevumiem Katerīnas Mokinas patversmē;

245 kg suņu un kaķu barības izsniegti brīvprātīgajiem, kuri Brovari pilsētā baro pamestos dzīvniekus.

743 eiro (23 800 UAH) izlietoti par pārtiku, vakcīnām un medikamentiem dzīvniekiem Dnipro, piegādājot tos «Фонд Дніпро енімалс» (Fonds Dnipro dzīvniekiem).

Par 497 eiro (15865 UAH) iegādāta un piegādāta dzīvnieku barība Dnipro patversmē, kura uzņem no Harkivas evakuētos dzīvniekus. Šobrīd patversmē atrodas suņi, kucēni un kaķi. Vēl 50 kaķi un kucēni tiks atvesti tuvākajās dienās.

Vairāk nekā 100 kg barības piegādāti Kovalini ciematam Kijivas reģionā. Brīvprātīgie šajā ciematā uzņem daudz bēgļu no bīstamām vietām Ukrainā, no kuriem liela daļa ierodas kopā ar saviem vai atrastiem mājdzīvniekiem.

Par 134 eiro (4284 UAH) iegādāta suņu barība suņiem Mikolajavas reģionā.

Iegādāta mājdzīvnieku barība Mikuļiči un Ņemišajevas apgabalos.

Veterinārā medicīna nogādāta Hmeļņickas patversmes dzīvniekiem.

Apmaksāta kaķa ārstēšana Ļvivā, kā arī pārskaitīti līdzekļi, lai Ivanofrankivskas apgabalā izoperētu audzēju sunim.

Piegādāta barība Harkivas veterinārajai klīnikai, kuras darbiniekiem bija jābēg, un dzīvnieki tika atstāti.

Piegādāta barība patversmei "Zoodim" Čerņihivas reģionā.

Piegādāta barība patversmei Ņižinskas rajonā Čerņihivas reģionā.

Par 1194 eiro (38 243 UAH) iegādāta barība un medikamenti vairākām patversmēm Čerņihivas reģionā, “Єдина Планета” aktīvisti veikuši arī piegādi.

Par 951 eiro (30 481 UAH) iegādāta un nosūtīta suņu un kaķu barība brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Čerņihivā.

Piegādāta barība 42 suņiem un vairākiem kaķiem patversmē Čerņihivas reģionā.

136 kg barības nogādāti no okupācijas spēkiem atbrīvotajā Motižinas ciematā Kijivas apkaimē.

Palīdzība patversmēm Krievijas armijas okupētajās teritorijās

Dzīvniekiem okupācijas zonās klājas īpaši smagi, jo bieži vien līdz viņiem nav iespējams nogādāt pārtiku un citu palīdzību.

Dažām patversmēm ir iespēja iegādāties pārtiku no tuvējiem ražotājiem, vienīgi trūkst naudas resursu. 

Vairākas apdzīvotas vietas pēdējā laikā ir atbrīvotas no okupācijas spēkiem. Tas nozīmē, ka brīvprātīgie var doties palīdzēt dzīvniekiem šajās teritorijās, taču bieži vien atrastie dzīvnieki ir kritiskā stāvoklī, nobadināti, ievainoti, pārbiedēti.

622 eiro (20 000 UAH) tika pārskaitīti veterināro pakalpojumu sniegšanai Borodjankas traģēdijā izdzīvojušajiem suņiem. 

311 eiro (10 000 UAH) tika pārskaitīti patversmei Berdjanskā dzīvnieku pārtikas iegādei.

934 eiro (30 000 UAH) tika pārskaitīti Berdjanskas zoodārzam dzīvnieku pārtikas iegādei.

311 eiro (10 000 UAH) tika pārskaitīti patversmei Kahovkā dzīvnieku pārtikas iegādei. 

“Єдина Планета” brīvprātīgajiem par spīti briesmām izdevās aizbraukt uz patversmi “Rifugio Italia”, kuras teritoriju jau vairāk nekā mēnesi kontrolē okupācijas spēki. Viņi atveda 300 kg barības, 10x19,9l ūdens konteinerus, prettārpu, pretblusu līdzekļus un citus medikamentus, higiēnas un saimniecības preces, vetārsta pakalpojumus slimajiem dzīvniekiem. Palīdzību saņēma patversmē esošie 240 suņi un kaķi, kā arī daudzi no kautuvēm izglābti fermu dzīvnieki.

126 kg barības piegādāti brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Bučas pilsētā.

Pagaidu uzturēšanās vieta evakuētajiem dzīvniekiem

“Єдина Планета” izveidojusi pagaidu uzturēšanās vietu dzīvniekiem, kas evakuēti no Irpiņas, Bučas, Hostomeļas, Borodjankas, Čerņihivas un citām karā sagrautajām teritorijām. Pagaidu mītni iespējams uzturēt tikai, pateicoties jūsu ziedojumiem.

Attēlā redzams pirmais patversmes iemītnieks Chibis, izglābts no Bučas pilsētas. “Єдина Планета” vetārsts sunim pamanīja lielus ievainojumus, tie šobrīd ir apārstēti, turpinās regulāras antibiotiku injekcijas.

Par 978 eiro (31226 UAH) iegādāti jauni būri evakuēto dzīvnieku transportēšanai un pagaidu uzturēšanai un 125 eiro izlietoti pagaidu patversmes teritorijas tīrīšanai un iekārtošanai.

Šie 9 kucēni un viņu mamma evakuēti no Irpiņas un nogādāti pagaidu mītnes vietā. Viņiem sniegtas visas vajadzīgās veterinārās procedūras.

Savākti jau 42450€
Pietrūkst 7550€ līdz 50000€
Ziedojuma summa:
100
250
50
20

Jaunumi

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no 2022. gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.

Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina aizliegt zvēraudzēšanu

Vairāki mūziķi, aktieri, sportisti, žurnālisti un influenceri nākuši klajā ar aicinājumu izbeigt kažokzvēru audzēšanu Latvijā, piedaloties kopīgā video uzrunā pirms Saeimas plenārsēdes, kurā...

Aptauja: 49% Latvijas jauniešu vēlas ēst mazāk dzīvnieku produktu

Teju puse jeb 49% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem grib samazināt vai jau samazina savu gaļas, zivju, olu un piena patēriņu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā...