Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

13.04.2022.

Šajā rakstā pieejama informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 24.05.2022.

Ja vēl nepaspēji ziedot Ukrainas dzīvniekiem, to var izdarīt šeit

Kopš kampaņas sākuma 24. martā esam savākuši jau vairāk nekā 44 000€ Ukrainas dzīvnieku atbalstam. 40 000€ jau tikuši pārskaitīti Ukrainas dzīvnieku aizsardzības organizācijai “Єдина Планета (“Viena planēta”). Pārējā nauda tiks pārskaitīta tuvākajā laikā.

Visus maksājuma uzdevumus no naudas pārskaitījumiem var apskatīt šeit (tajos redzamo komisijas maksu banka atmaksā atpakaļ 1 dienas laikā). 

Mūsu kontaktpersonas ir “Єдина Планета” valdes locekles Mia un Katerīna. Kopš kara sākuma viņas un citi organizācijas brīvprātīgie palīdz tām dzīvnieku patversmēm kara skartajās teritorijās, kurām visvairāk nepieciešami finanšu resursi, ēdiens, medikamenti un transports. “Єдина Планета” sadarbojas ar citām organizācijām un brīvprātīgajiem visā Ukrainā, kuri arī glābj dzīvniekus. 

“Єдина Планета” saziedoto naudu tērē uzmanīgi, lai līdzekļu pietiktu pēc iespējas ilgākam laikam, kamēr Ukrainā vēl plosās karš. Taču palīdzības operācijas notiek nepārtraukti. Vairāk par organizācijas darbu var uzzināt arī tās "Facebook" lapās: “Єдина Планета” un "Кампанія ХутроOFF".


Dzīvnieku evakuācija no bīstamām vietām

Sadarbībā ar Kijivas savvaļas dzīvnieku patversmes īpašnieci un aktīvisti Natāliju Popovu “Єдина Планета” brīvprātīgie palīdz evakuēt dažādu sugu savvaļas dzīvniekus no vietām, kur viņu dzīvības ir apdraudētas.

1866 eiro (60 000 UAH)  tika izlietoti, lai evakuētu vairāk nekā 20 lielos savvaļas plēsējus (lauvas un tīģerus). Par 380 eiro (9900 UAH) tika iegādāti būri divu āpšu evakuācijai. Visi šie dzīvnieki nogādāti drošībā Polijā.

1556 eiro (50 000 UAH) tika izlietoti jaunu iežogojumu izbūvei Askania-Nova savvaļas dzīvnieku rezervātā. Parasti šiem dzīvniekiem ļauts klaiņot lielā teritorijā, taču šobrīd rezervāts atrodas okupētajā teritorijā, tādēļ dzīvnieku dzīvības ir apdraudētas.

“Єдина Планета” brīvprātīgie arī palīdz evakuēt pamestos mājdzīvniekus no kara sagrautām, bīstamām pilsētām, tādām kā Irpiņa, Buča un Hostomeļa. 

Irina Murha, varonīga brīvprātīgā no Irpiņas, kura jau kopš kara sākuma aprūpē un evakuē dzīvniekus no savas dzimtās pilsētas, saņēma kaklasiksnas, pavadas un citu dzīvnieku transportēšanai vajadzīgo aprīkojumu, 350 kg suņu un kaķu barības, kā arī 311 eiro (10 000 UAH) transporta izdevumiem.

622 eiro (20 000 UAH) tika pārskaitīti Oleksijam Surovtsevam (Oleksiy Surovtsev), brīvprātīgajam, kurš klauvē pie pamestiem dzīvokļiem, lai klausītos, vai tajos nav palikuši mājdzīvnieki, un izglābj atrastos.

Barības un veterinārās palīdzības piegāde karā cietušajiem dzīvniekiem

“Єдина Планета” veic suņu un kaķu barības piegādes Ukrainas pārpildītajām patversmēm, kurām akūti trūkst pārtikas, kā arī brīvprātīgajiem, kuri pašaizliedzīgi uzmeklē un baro kara plosītajās vietās pamestos mājdzīvniekus.

Veiktās piegādes:

100 kg kaķu barības patversmei Višņevā; 

440 kg suņu un kaķu barības patversmei Hostomeļā;

100 kg suņu un kaķu barības brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Osokorkijas rajonā Kijivā; 

30 kg kaķu barības un 93 eiro vetārsta pakalpojumiem mini-patversmei Mikolajavā;

60 kg barības mini-patversmei Odesas apgabalā;

418 eiro (13 300 UAH) izlietoti medicīniskajai pārtikai un divu kaķu veterinārajiem izdevumiem Katerīnas Mokinas patversmē;

245 kg suņu un kaķu barības izsniegti brīvprātīgajiem, kuri Brovari pilsētā baro pamestos dzīvniekus.

743 eiro (23 800 UAH) izlietoti par pārtiku, vakcīnām un medikamentiem dzīvniekiem Dnipro, piegādājot tos «Фонд Дніпро енімалс» (Fonds Dnipro dzīvniekiem).

Par 497 eiro (15865 UAH) iegādāta un piegādāta dzīvnieku barība Dnipro patversmē, kura uzņem no Harkivas evakuētos dzīvniekus. Šobrīd patversmē atrodas suņi, kucēni un kaķi. Vēl 50 kaķi un kucēni tiks atvesti tuvākajās dienās.

Vairāk nekā 100 kg barības piegādāti Kovalini ciematam Kijivas reģionā. Brīvprātīgie šajā ciematā uzņem daudz bēgļu no bīstamām vietām Ukrainā, no kuriem liela daļa ierodas kopā ar saviem vai atrastiem mājdzīvniekiem.

Par 134 eiro (4284 UAH) iegādāta suņu barība suņiem Mikolajavas reģionā.

Iegādāta mājdzīvnieku barība Mikuļiči un Ņemišajevas apgabalos.

Veterinārā medicīna nogādāta Hmeļņickas patversmes dzīvniekiem.

Apmaksāta kaķa ārstēšana Ļvivā, kā arī pārskaitīti līdzekļi, lai Ivanofrankivskas apgabalā izoperētu audzēju sunim.

Piegādāta barība Harkivas veterinārajai klīnikai, kuras darbiniekiem bija jābēg, un dzīvnieki tika atstāti.

Piegādāta barība patversmei "Zoodim" Čerņihivas reģionā.

Piegādāta barība patversmei Ņižinskas rajonā Čerņihivas reģionā.

Par 1194 eiro (38 243 UAH) iegādāta barība un medikamenti vairākām patversmēm Čerņihivas reģionā, “Єдина Планета” aktīvisti veikuši arī piegādi.

Par 951 eiro (30 481 UAH) iegādāta un nosūtīta suņu un kaķu barība brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Čerņihivā. Viens no brīvprātīgajiem pie sevis uzņēmis 40 kaķus, kāds cits iekārtojis pamestiem dzīvniekiem vietu savā pagrabā.

Piegādāta barība 42 suņiem un vairākiem kaķiem patversmē Čerņihivas reģionā.

136 kg barības nogādāti no okupācijas spēkiem atbrīvotajā Motižinas ciematā Kijivas apkaimē.

Piegādāta barība kaķu patversmei Irpiņā.

Izdalīta barība dzīvnieku saimniekiem un brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Irpiņā, Bučā, Mikuļičā un Ņemišajevā.

Patversme Čerņihivas reģionā saņēmusi līdzekļus jaunas akas izbūvei, lai būtu iespējams vienmēr tikt pie svaiga ūdens.

200 kg dzīvniekus barības piegādāti Zinas kundzei, kura rūpējas par daudziem astaiņiem Nikolajavas reģionā.

Aizsūtīta barība uz Avdiivkas pilsētu, kurā šobrīd notiek aktīva karadarbība. Pilsētā ir gan dzīvnieku patversme, kurai trūkst ēdiena, gan aptuveni 150 dzīvnieku ārpus patversmēm, kuri arī gaida pārtiku.

Piegādāta barība suņiem un kaķiem Kuļikivkā, Čerņihivas apgabalā.

Piegādāta barība Selidoves pilsētas (Doņeckas apgabals) pamestajiem dzīvniekiem.

Vairāk nekā 200 kg barības piegādāta brīvprātīgajiem Čerņihivā, kuri rūpējas par pamestiem dzīvniekiem.

Apmaksāta veterinārā palīdzība Nolikam, uz ielas atrastam kucēnam, kurš cieta no vīrusa infekcijas.

Piegādāta barība kaķu un suņu patversmei Zaporižjas pilsētā.

Nosūtīti finanšu līdzekļi barības iegādei Hersonas patversmē "Кіт Бегемот", kurā mājo vairāk nekā 200 kaķu.

Nosūtīta dzīvnieku barība vecmāmiņai Irinai Zalisijas ciematā, Kijivas reģionā, kuras māju nodedzināja Krievijas armija. Vecmāmiņa turpina dzīvot mājas drupās un rūpēties par pamestajiem dzīvniekiem no sava rajona.

Nosūtīta kaķu un suņu barība apdzīvotām vietām Doņeckas apgabalā, Austrumukrainā: Pokrovska, Kramatorska, Dobropiļa, Slovjanska, Bahmuta, Avdivka. Dažas no šīm vietām ir ļoti tuvu frontes līnijai un tiek nemitīgi apšaudītas.

“Єдина Планета” arī piegādājusi dzīvnieku barību nemitīgi bombardētajai Mikolajavas pilsētai. Mikolajavā dzīvnieku barību saņēmuši arī Ukrainas karavīri, kuriem dzīvnieku tuvums sniedz emocionālu atbalstu šajā neaprakstāmi smagajā laikā.

Palīdzība patversmēm Krievijas armijas okupētajās teritorijās

Dzīvniekiem okupācijas zonās klājas īpaši smagi, jo bieži vien līdz viņiem nav iespējams nogādāt pārtiku un citu palīdzību.

Dažām patversmēm ir iespēja iegādāties pārtiku no tuvējiem ražotājiem, vienīgi trūkst naudas resursu. 

Vairākas apdzīvotas vietas pēdējā laikā ir atbrīvotas no okupācijas spēkiem. Tas nozīmē, ka brīvprātīgie var doties palīdzēt dzīvniekiem šajās teritorijās, taču bieži vien atrastie dzīvnieki ir kritiskā stāvoklī, nobadināti, ievainoti, pārbiedēti.

622 eiro (20 000 UAH) tika pārskaitīti veterināro pakalpojumu sniegšanai Borodjankas traģēdijā izdzīvojušajiem suņiem. 

311 eiro (10 000 UAH) tika pārskaitīti patversmei Berdjanskā dzīvnieku pārtikas iegādei.

934 eiro (30 000 UAH) tika pārskaitīti Berdjanskas zoodārzam dzīvnieku pārtikas iegādei.

311 eiro (10 000 UAH) tika pārskaitīti patversmei Kahovkā dzīvnieku pārtikas iegādei. 

“Єдина Планета” brīvprātīgajiem par spīti briesmām izdevās aizbraukt uz patversmi “Rifugio Italia”, kuras teritoriju jau vairāk nekā mēnesi kontrolē okupācijas spēki. Viņi atveda 300 kg barības, 10x19,9l ūdens konteinerus, prettārpu, pretblusu līdzekļus un citus medikamentus, higiēnas un saimniecības preces, vetārsta pakalpojumus slimajiem dzīvniekiem. Palīdzību saņēma patversmē esošie 240 suņi un kaķi, kā arī daudzi no kautuvēm izglābti fermu dzīvnieki.

126 kg barības piegādāti brīvprātīgajiem, kuri baro pamestos dzīvniekus Bučas pilsētā.

Pagaidu uzturēšanās vieta evakuētajiem dzīvniekiem

“Єдина Планета” izveidojusi pagaidu uzturēšanās vietu dzīvniekiem, kas evakuēti no Irpiņas, Bučas, Hostomeļas, Borodjankas, Čerņihivas un citām karā sagrautajām teritorijām. Pagaidu mītni iespējams uzturēt tikai, pateicoties jūsu ziedojumiem.

Attēlā redzams pirmais patversmes iemītnieks Chibis, izglābts no Bučas pilsētas. “Єдина Планета” vetārsts sunim pamanīja lielus ievainojumus, tie šobrīd ir apārstēti, turpinās regulāras antibiotiku injekcijas.

Par 978 eiro (31226 UAH) iegādāti jauni būri evakuēto dzīvnieku transportēšanai un pagaidu uzturēšanai un 125 eiro izlietoti pagaidu patversmes teritorijas tīrīšanai un iekārtošanai.

Šie 9 kucēni un viņu mamma evakuēti no Irpiņas un nogādāti pagaidu mītnes vietā. Viņiem sniegtas visas vajadzīgās veterinārās procedūras.

Jaunumi

Izaicinājuma "Neapēd zemeslodi 2022" rezultāti

Dabai un dzīvniekiem draudzīgās ēšanas izaicinājumā “Neapēd zemeslodi” jau otro gadu pēc kārtas piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku. Iepazīsties ar izaicinājuma rezultātiem!

Mēs to paveicām: Latvija aizliedz zvēraudzēšanu

Šī gada 22. septembrī Latvijas Saeima pēdējā, izšķirošajā balsojumā pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Ceturtdien, 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.