Janvārī piedalies izaicinājumā “Neapēd zemeslodi”

13.12.2018.

Neapēd zemeslodi!

Zinātnieki brīdina par katastrofālu klimata pārmaiņu risku un mudina ikvienu steidzami rīkoties, lai tās novērstu. Tā kā industriālā lopkopība rada vairāk siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju nekā visa transporta industrija kopā, viens no labākajiem veidiem, kā ikviens var palīdzēt videi, ir samazināt dzīvnieku valsts produktu patēriņu. Janvārī notiekošais izaicinājums ir iespēja ikvienam dalībniekam pamēģināt mēnesi ēst videi draudzīgāk, saprast savu ikdienas izvēļu ietekmi uz vides problēmām un kopā ar citiem dalībniekiem cīnīties ar satraucošām ekoloģiskām problēmām, kas šobrīd notiek gan pasaulē, gan Latvijā.

Janvāri uzsākt ar dabai draudzīgu apņemšanos aicina arī tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Dagmāra Legante, Dace Rukšāne, Kaspars Bindemanis, Anete Krasovska un grupa “Singapūras Satīns”.

Ikvienam interesentam ir iespēja pievienoties “Neapēd zemeslodi” izaicinājumam mājaslapā NeapedZemeslodi.lv, izvēloties sev piemērotāko izaicinājuma veidu: neēst gaļu trīs reizes nedēļā, janvārī pāriet uz veģetāru uzturu vai mēneša garumā ēst vegāniski. Izaicinājuma dalībnieki katru dienu e-pastā saņems noderīgus padomus un receptes, kas palīdzēs mēneša garumā izmēģināt jaunas garšas, ēst veselīgāk un daudzveidīgāk.

“Neapēd zemeslodi” izaicinājuma koordinatore Ulrika Skakovska saka: “Zemeslode ir mūsu mājas. Klimata pārmaiņas ir jau sākušas, un atbildīgi esam mēs visi. Mēs katru dienu izdarām izvēles, kas vai nu palīdz zemeslodei, vai, tieši otrādi – tai kaitē. Daba nav neizsmeļams resurss – mums ir jārīkojas tagad. Aicinu ikvienu piedalīties izaicinājumā un saprast, ka katrs no mums ir spēks, kas var palīdzēt zemeslodei atveseļoties.”

Saskaņā ar žurnālā “Science” publicēto pētījumu industriālā lopkopība ir viena no visvairāk dabu degradējošajām industrijām, kas rada tādas vides problēmas kā globālo sasilšanu, saldūdens piesārņojumu, lietusmežu izciršanu, savvaļas sugu masveida izmiršanu u.c. Pasaules Dabas Fonds norāda, ka tā ir lielā mērā atbildīga arī par Baltijas jūras piesārņojumu. Jau 2010. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) izdeva ziņojumu, ka, augot pasaules iedzīvotāju skaitam un izsīkstot dabas resursiem, ir nepieciešama globāla pāreja uz augu valsts uzturu.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Latvijā pirmā Veikalu vegvērtējuma uzvarētājs – Rimi

Latvijā tapis pirmais Veikalu vegvērtējums – pētījums, kurā salīdzināts augu valsts produktu piedāvājums visos populārākajos mazumtirdzniecības veikalu tīklos. Apsekojot 49 veikalus visā Latvijā un...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.