Izsludinām jau trešo Vegānfestivālu!

Arī šogad apmeklētājus gaidīs biedrības “Dzīvnieku brīvība” rīkotais videi draudzīgo garšu pasākums "Vegānfestivāls", kas 24. augustā, visas dienas garumā – no plkst. 11.00 līdz 20.00, priecēs ar dažādiem augu valsts produktu ēdieniem, profesionālām lekcijām un pieredzes stāstiem, diskusijām, tāpat arī meistarklasēm un sporta aktivitātēm. Kā festivāla norises vieta šogad izvēlēta Esplanāde. Ieeja festivālā ir bez maksas.

Pēdējos trīs gados Vegānfestivāla apmeklēšana ir viena no gaidītākajām vasaras ballītēm, to pierāda strauji augošais festivāla apmeklētāju un dalībnieku skaits, kas teju dubultojas ar katru reizi. Īpaši priecājamies, ka šoreiz festivāls notiks pašā Rīgas centrā, tas ļaus vēl vairāk cilvēkiem satikties, baudīt burvīgu ēdienu un smaidīgu atmosfēru visas dienas garumā, zaļā parkā.

Lai nodrošinātu plašu garšu izvēli un daudzveidību arī ķermeņa kopšanas produktu piedāvājumā, festivāla rīkotāji aicina ikvienu Latvijas un ārvalstu vegānisku produktu ražotāju pieteikt dalību festivālā. Īpaši tiek aicināti meistarklašu vadītāji un nevalstiskās organizācijas. Dalībnieki aicināti pieteikties festivāla mājas lapā www.veganfest.lv līdz 15. jūlijam.

Oksfrodas skaidrojošajā vārdnīcā atrodams, ka vegāns ir cilvēks, kas uzturā un ikdienā nepatērē dzīvnieku valsts produktus. Tomēr vegānisma kultūra/kustība necenšas uzspiest vienu pareizo ceļu. Tieši pretēji, vegānisms mudina cilvēkus, cik vien iespējams, samazināt dzīvnieku izmantošanu un ciešanas pārtikas, kosmētikas un apģērba ražošanas procesā.

Par pasākuma organizēšanu rūpējas dzīvnieku un vides aizsardzības biedrība "Dzīvnieku brīvība". Pirmo reizi tas notika 2017. gadā K.K. fon Stricka villā, bet pērn – Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Vegānfestivāla mērķis ir iepazīstināt un pārsteigt ar augu valsts produktu un ēdienu daudzveidību, kā arī sniegt jaunu un noderīgu informāciju par videi un dzīvniekiem draudzīgu dzīvesveidu, un vienkārši svinēt kopābūšanu garšīgā atmosfērā.

Tiekamies 24. augustā, Rīgā, Esplanādē, visas dienas garumā – no plkst. 11.00 līdz 20.00.! Seko festivālam arī: https://www.facebook.com/VeganfestLV/

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Noskaidroti aptaujas "Gada augu produkts 2022" uzvarētāji

Aug pieprasījums un inovācijas dzīvnieku izcelsmes produktu alternatīvām. Patērētāji par 2022. gada labākajām jaunajām alternatīvām Latvijā atzinuši sojas šašliku, auzu dzērienu, musli un zefīrus bez

"Veikalu Vegvērtējums 2022" rezultāti

Apsekojot 41 pārtikas veikalu no 9 populārākajām veikalu ķēdēm visā Latvijā, atklāts, ka ievērojami atšķiras mazumtirgotāju gatavība apmierināt augošo interesi par augu valsts jeb vegānisku pārtiku.

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas

Latvijā pirmā Veikalu vegvērtējuma uzvarētājs – Rimi

Latvijā tapis pirmais Veikalu vegvērtējums – pētījums, kurā salīdzināts augu valsts produktu piedāvājums visos populārākajos mazumtirdzniecības veikalu tīklos. Apsekojot 49 veikalus visā Latvijā un

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.