Izaicinājumam “Neapēd zemeslodi” jau 8000 dalībnieku, iesaistās 50 uzņēmumi

04.01.2023.

Sācies ikgadējais dabai draudzīgās ēšanas izaicinājums “Neapēd zemeslodi”, kurā jau piedalās vairāk nekā 8000 indivīdu un 60 dalībnieku komandas. Izaicinājuma dalībnieki apgūst un izmēģina dabai draudzīgāku un veselīgu uzturu, ikdienā patērējot mazāk dzīvnieku un vairāk augu izcelsmes produktu. Akcijā ar īpašiem piedāvājumiem un informatīvu atbalstu iesaistās arī 50 uzņēmumi.


Lai saudzētu dabu un klimatu, ik gadu tūkstošiem cilvēku apņemas janvārī samazināt dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu uzturā un apgūt videi draudzīgākus ēšanas ieradumus, piedaloties izaicinājumā “Neapēd zemeslodi”. Dalībnieki izaicinājumam piesakās vietnē www.neapedzemeslodi.lv un mēneša garumā ik dienu e-pastā saņem augu valsts ēdienu receptes un informāciju par uztura saistību ar vidi un veselību.

Izaicinājums ”Neapēd zemeslodi” norisinās jau sesto gadu, gūstot arvien plašāku atbalstu arī no dažādiem uzņēmumiem. Ar informatīvu atbalstu, atlaidēm un citām augu valsts uztura popularizēšanas akcijām izaicinājumā šogad iesaistījušies jau 50 uzņēmumi – mazumtirdzniecības tīkli, pārtikas ražotāji, restorāni, grāmatnīcas  u.c.

Šogad izaicinājuma organizatori piedāvā jaunu iespēju piedalīties ar komandu, kopā krājot punktus un sacenšoties par "Neapēd zemeslodi 2023" godalgu un balvām. Pieteikušās jau vairāk nekā 60 komandas, ko veido gan ģimenes un draugi, gan darba un mācību kolektīvi.

“Izaicinājums kļūst par modernu tradīciju, kas balstās mūsu tautas pamatvērtībās – rūpēs par dabu! Šī gada jaunums – komandu dalība – sniedz ģimenes vai draugu lokam iespēju radīt kopīgu garšu piedzīvojumu. Mācību kolektīvam – kopā apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Uzņēmumam – celt savu ilgtspēju, publisko tēlu un komandas garu,” komentē Lilita Kenta, izaicinājuma rīkotāja. “Izaicinājums janvārī notiek arī globāli, un Rietumeiropas valstīs, kā Francija un Vācija, piedalās jau simtiem uzņēmumu. Tas ir tālredzīgs solis modernam un ilgtspējīgam biznesam, jo klimata krīze ir arvien samilztoša problēma, kuras risināšanā jāiesaistās visām sabiedrības grupām.”

Izaicinājumam joprojām var pieteikties vietnē www.neapedzemeslodi.lv un izvēlēties sev piemērotāko apņemšanos izaicinājuma mēnesim – trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, visu mēnesi ēst veģetāri vai izmēģināt pilnībā vegānisku uzturu. Lai atbalstītu dalībniekus, “Neapēd zemeslodi” rīkotāji ik dienu e-pastā sūta receptes katrai ēdienreizei, informāciju par uztura saistību ar vidi un veselību, kā arī izdevīgus piedāvājumus ēstuvēs un veikalos.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ievērojami krities Latvijas iedzīvotāju atbalsts kažokzvēru audzēšanai

Šobrīd Latvijā dzīvnieku audzēšanu un nonāvēšanu kažokādu ieguvei atbalsta vien 20% iedzīvotāju, savukārt neatbalsta 68% iedzīvotāju.

LOSP ar maldināšanu cenšas apklusināt publisku personu atbalstu ilgtspējīgām iniciatīvām

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis paudis atbalstu janvāra augu valsts produktu ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, norādot, ka domes pasākumos izaicinājuma mēnesī tiks pasniegti tikai veģetāri ēdieni.

Atvērta pieteikšanās dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Ceturtdien, 8. decembrī, sākās pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas jau sesto gadu pēc kārtas ļauj tūkstošiem cilvēku caur daudzveidīgām receptēm iepazīt dabai draudzīgāku...

Latvijas pilsoņi visaktīvākie Eiropā, pieprasot zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Latvija izvirzījusies pirmajā vietā visā Eiropā parakstu vākšanā par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Eiropas Savienībā, krietni apsteidzot citas Eiropas valstis pēc parakstu skaita uz iedzīvotāju.

"Veikalu Vegvērtējums 2022" rezultāti

Apsekojot 41 pārtikas veikalu no 9 populārākajām veikalu ķēdēm visā Latvijā, atklāts, ka ievērojami atšķiras mazumtirgotāju gatavība apmierināt augošo interesi par augu valsts jeb vegānisku...

Izaicinājuma "Neapēd zemeslodi 2022" rezultāti

Dabai un dzīvniekiem draudzīgās ēšanas izaicinājumā “Neapēd zemeslodi” jau otro gadu pēc kārtas piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku. Iepazīsties ar izaicinājuma rezultātiem!