Izaicinājumam “Neapēd zemeslodi” jau 8000 dalībnieku, iesaistās 50 uzņēmumi

04.01.2023.

Sācies ikgadējais dabai draudzīgās ēšanas izaicinājums “Neapēd zemeslodi”, kurā jau piedalās vairāk nekā 8000 indivīdu un 60 dalībnieku komandas. Izaicinājuma dalībnieki apgūst un izmēģina dabai draudzīgāku un veselīgu uzturu, ikdienā patērējot mazāk dzīvnieku un vairāk augu izcelsmes produktu. Akcijā ar īpašiem piedāvājumiem un informatīvu atbalstu iesaistās arī 50 uzņēmumi.


Lai saudzētu dabu un klimatu, ik gadu tūkstošiem cilvēku apņemas janvārī samazināt dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu uzturā un apgūt videi draudzīgākus ēšanas ieradumus, piedaloties izaicinājumā “Neapēd zemeslodi”. Dalībnieki izaicinājumam piesakās vietnē www.neapedzemeslodi.lv un mēneša garumā ik dienu e-pastā saņem augu valsts ēdienu receptes un informāciju par uztura saistību ar vidi un veselību.

Izaicinājums ”Neapēd zemeslodi” norisinās jau sesto gadu, gūstot arvien plašāku atbalstu arī no dažādiem uzņēmumiem. Ar informatīvu atbalstu, atlaidēm un citām augu valsts uztura popularizēšanas akcijām izaicinājumā šogad iesaistījušies jau 50 uzņēmumi – mazumtirdzniecības tīkli, pārtikas ražotāji, restorāni, grāmatnīcas  u.c.

Šogad izaicinājuma organizatori piedāvā jaunu iespēju piedalīties ar komandu, kopā krājot punktus un sacenšoties par "Neapēd zemeslodi 2023" godalgu un balvām. Pieteikušās jau vairāk nekā 60 komandas, ko veido gan ģimenes un draugi, gan darba un mācību kolektīvi.

“Izaicinājums kļūst par modernu tradīciju, kas balstās mūsu tautas pamatvērtībās – rūpēs par dabu! Šī gada jaunums – komandu dalība – sniedz ģimenes vai draugu lokam iespēju radīt kopīgu garšu piedzīvojumu. Mācību kolektīvam – kopā apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Uzņēmumam – celt savu ilgtspēju, publisko tēlu un komandas garu,” komentē Lilita Kenta, izaicinājuma rīkotāja. “Izaicinājums janvārī notiek arī globāli, un Rietumeiropas valstīs, kā Francija un Vācija, piedalās jau simtiem uzņēmumu. Tas ir tālredzīgs solis modernam un ilgtspējīgam biznesam, jo klimata krīze ir arvien samilztoša problēma, kuras risināšanā jāiesaistās visām sabiedrības grupām.”

Izaicinājumam joprojām var pieteikties vietnē www.neapedzemeslodi.lv un izvēlēties sev piemērotāko apņemšanos izaicinājuma mēnesim – trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, visu mēnesi ēst veģetāri vai izmēģināt pilnībā vegānisku uzturu. Lai atbalstītu dalībniekus, “Neapēd zemeslodi” rīkotāji ik dienu e-pastā sūta receptes katrai ēdienreizei, informāciju par uztura saistību ar vidi un veselību, kā arī izdevīgus piedāvājumus ēstuvēs un veikalos.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Lietuva aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Ceturtdien, 21. septembrī, Lietuvas Seims galējā lasījumā atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas nosaka zvēraudzēšanas aizliegumu Lietuvā no 2027. gada.

Slepeni uzņemti kadri atklāj nežēlību Igaunijas vistu fermās

Igaunijas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Nähtamatud Loomad” (“Neredzamie dzīvnieki”) 20. septembrī publicējusi slepeni uzņemtus kadrus no Igaunijas lielākajām olu ražotnēm, atklājot nežēlīgus...

Spītējot lietum, priekpilni aizvadīts Vegānfestivāls 2023

30. jūlijā, Rīgā, Lastādijas kultūras kvartālā notikušais Vegānfestivāls par spīti lietum pulcēja ap 3000 apmeklētāju, kuri visas dienas garumā baudīja dažādus augu valsts ēdienus un apguva ar...

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu satura autorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas nemitīgi mācīties un ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Vairāk nekā 1,5 miljoni ES pilsoņu pieprasa Eiropu bez kažokādām

Eiropas Komisijā (EK) pēc parakstu verifikācijas oficiāli iesniegta iniciatīva “Eiropa bez kažokādām”. To parakstījuši 1 502 319 Eiropas Savienības (ES) pilsoņu, aicinot aizliegt kažokzvēru...

Slepeni kadri no Lietuvas zvēraudzētavām atklāj nežēlību pret dzīvniekiem

Lietuvas dzīvnieku aizsardzības biedrība “Tušti narvai” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no astoņām Lietuvas zvēraudzētavām, kas atklāj vardarbību pret dzīvniekiem un ūdeļu ciešanas,...

Ko mēs kopā paveicām 2022. gadā?

Ziņojums par mūsu 2022. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.