Fredis aicina novembrī pieņemt vegānisko izaicinājumu

28.10.2015.

Mūziķis Andris Freidenfelds jeb Fredis video uzrunā aicina novembrī izmēģināt vegānisku uzturu, iesaistoties organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotajā30dienuvegāniskajāizaicinājumā. Novembris ir zināms arī kā Pasaules vegānisma mēnesis, ko katru gadu atzīmē visā pasaulē, popularizējot dzīvniekiem, videi un veselībai draudzīgu dzīvesveidu.

Atzīmējot Pasaules vegānisma mēnesi – novembri – organizācija “Dzīvnieku brīvība” ikvienam Latvijas iedzīvotājam piedāvā pieņemt vegānisko izaicinājumu – 30 dienas ēst tikai augu valsts uzturu. Lai izaicinājuma dalībniekiem palīdzētu šo apņemšanos īstenot, viņi katru dienu saņems e-pastu ar teorētisku un praktisku informāciju par šo dzīvesveidu. Nedēļas laikā vegāniskajam izaicinājumam ir jau pieteikušies aptuveni 500 cilvēku. Arī populārais mūziķis un radio raidījumu vadītājs Fredis video uzrunā aicina pieņemt izaicinājumu: “Pamēģini, un tu jutīsi, ka ar laiku sāc sevi vairāk cienīt, pie reizes izglābjot ļoti daudzu dzīvu radību dzīvības. Esi cilvēks!”

Vegānisms gūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē, tostarp Latvijā. Vegāni uzturā nelieto dzīvnieku produktus, bet izvēlas augu valsts piedāvāto daudzveidību. Miljoniem cilvēku visā pasaulē izvēlas ēst vegāniski, tā izrādot rūpes par dzīvniekiem, vidi un savu veselību, un šis skaits arvien pieaug. Mūsdienās visvairāk dzīvnieku tiek nogalināti tieši pārtikas vajadzībām, tāpēc atteikšanās no dzīvnieku produktiem ir labākais veids, kā aiztaupīt dzīvnieku ciešanas un nāvi.

Zinātnieki un ārsti ir atzinuši, kasabalansētsvegānisksuztursirpiemērotscilvēkiem jebkurā vecumā un palīdz novērst dažādas smagas saslimšanas, tostarp diabētu un sirds un asinsvadu slimības. Turklāt lopkopība izšķērdē vērtīgus dabas resursus un nodara ievērojamu kaitējumu videi, radot milzīgu piesārņojumu un vairāk siltumnīcefekta gāzu nekā visa transporta nozare kopā. Arī Apvienoto Nāciju Organizācijaaicinaatteikties no gaļas un piena produktu lietošanas, jo tā nav ilgtspējīga attiecībā pret vides aizsardzību.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Latvijā pirmā Veikalu vegvērtējuma uzvarētājs – Rimi

Latvijā tapis pirmais Veikalu vegvērtējums – pētījums, kurā salīdzināts augu valsts produktu piedāvājums visos populārākajos mazumtirdzniecības veikalu tīklos. Apsekojot 49 veikalus visā Latvijā un...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.