ELVI apņēmies atteikties no sprostu olām 2025. gadā

21.02.2024

Veikalu tīkls ELVI ar vairāk nekā 100 veikaliem Latvijā paziņojis par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības, noslēdzot pāreju 2025. gadā. Ar šo lēmumu ELVI pievienojas citiem sociāli atbildīgajiem Latvijas mazumtirdzniecības tīkliem, kuri jau ievieš bezsprostu politikas.

ELVI mājaslapā lasāms: "Turpinot veikalu tīkla ELVI ilgtspējīgās attīstības iniciatīvas un īstenojot pret apkārtējo vidi atbildīgu saimniekošanas praksi, veikalu tīkls ELVI 2025. gadā pilnībā pāries uz kūti un brīvos turēšanas apstākļos dētu olu tirdzniecību. Šī pāreja pakāpeniski jau ir sākta un sadarbībā ar Latvijas olu ražotājiem pilnībā noslēgsies 2025. gadā."

Pašlaik Latvijā ir vairāk kā 100 ELVI veikalu, lielākā daļa no tiem atrodas novados. Veikalu tīkls ELVI darbojas pēc franšīzes principa, apvienojot spēcīgākos vietējos mazumtirgotājus visā Latvijā.

"Elvi pieņemtā politika vēlreiz apliecina, ka arī franšīzes tipa mazumtirgotāji var uzņemties atbildību un ieviest vienotas dzīvnieku labturības politikas," norāda biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere. "Sabiedrība mūsdienās no visiem pārtikas uzņēmumiem sagaida korporatīvo sociālo atbildību dzīvnieku labturībā. Cilvēkiem rūp dzīvnieku aizsardzība, tāpēc viņi gaida uzņēmumu mērķtiecīgu rīcību, lai pasargātu dzīvniekus no smagām un nevajadzīgām ciešanām šauros sprostos."

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ceptuve LĀČI apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Ceptuve LĀČI apņēmusies no 2025. gada visā uzņēmuma darbībā 50% apmērā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas, un no 2027. gada 1. janvāra – atteikties pilnībā

“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām

Piena pārstrādes un saldējuma ražotājs "Food Union" plāno atteikties no sprostos dētām olām līdz 2025. gada beigām.

Veikalu tīkls SPAR Latvijā atsakās no sprostos dētu olu tirdzniecības

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR” Latvijā ir apņēmies pilnībā izbeigt sprostos dētu olu tirdzniecību ar pārejas periodu līdz 2025. gadam.

Aicina pieteikties dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Trešdien, 13. decembrī, atvērta pieteikšanās populārajam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas 2024. gada janvārī ikvienam sniegs iespēju atklāt gardas, daudzveidīgas augu valsts ēdienu receptes un

Apjomīgā pētījumā atklāj šausminošu realitāti 31 zvēraudzētavā Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā

Publicēts jauns slepens pētījums “Šī ir zvēraudzēšana Eiropas Savienībā”, kas atklāj kažokzvēru audzēšanas drūmo realitāti sešās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā, “Gauja AB” zvēraudzētavā.

Noskaidroti augu valsts produktiem bagātākie veikali Latvijā

Noslēgusies 9 mazumtirgotāju sacensība neatkarīgajā reitingā “Veikalu Vegvērtējums”, kas ik gadu vērtē augu valsts jeb vegāniskās pārtikas pieejamību Latvijā. Produktu skaits veikalu plauktos gada