ELVI apņēmies atteikties no sprostu olām 2025. gadā

21.02.2024

Veikalu tīkls ELVI ar vairāk nekā 100 veikaliem Latvijā paziņojis par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības, noslēdzot pāreju 2025. gadā. Ar šo lēmumu ELVI pievienojas citiem sociāli atbildīgajiem Latvijas mazumtirdzniecības tīkliem, kuri jau ievieš bezsprostu politikas.

ELVI mājaslapā lasāms: "Turpinot veikalu tīkla ELVI ilgtspējīgās attīstības iniciatīvas un īstenojot pret apkārtējo vidi atbildīgu saimniekošanas praksi, veikalu tīkls ELVI 2025. gadā pilnībā pāries uz kūti un brīvos turēšanas apstākļos dētu olu tirdzniecību. Šī pāreja pakāpeniski jau ir sākta un sadarbībā ar Latvijas olu ražotājiem pilnībā noslēgsies 2025. gadā."

Pašlaik Latvijā ir vairāk kā 100 ELVI veikalu, lielākā daļa no tiem atrodas novados. Veikalu tīkls ELVI darbojas pēc franšīzes principa, apvienojot spēcīgākos vietējos mazumtirgotājus visā Latvijā.

"Elvi pieņemtā politika vēlreiz apliecina, ka arī franšīzes tipa mazumtirgotāji var uzņemties atbildību un ieviest vienotas dzīvnieku labturības politikas," norāda biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere. "Sabiedrība mūsdienās no visiem pārtikas uzņēmumiem sagaida korporatīvo sociālo atbildību dzīvnieku labturībā. Cilvēkiem rūp dzīvnieku aizsardzība, tāpēc viņi gaida uzņēmumu mērķtiecīgu rīcību, lai pasargātu dzīvniekus no smagām un nevajadzīgām ciešanām šauros sprostos."

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu moderatorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Literatūras žurnāls “Strāva” izziņo labdarības dzejas tālruni par dzīvnieku tēmu

Izsludināta labdarības akcija, kuras ietvaros līdz 31. augustam iespējams klausīties dzejas lasījumus pa telefonu, vienlaikus ziedojot "Dzīvnieku brīvības" darbam.

Uzņēmums "Food Union" noslēdzis pāreju prom no sprostos dētām olām

Latvijā vadošais piena pārstrādes un saldējuma ražotājs “Food Union” ciešā sadarbībā ar piegādātājiem spējis pāriet no sprostos dētu olu uz kūtī dētu olu izmantošanu pankūku ražošanā.

Noskaidroti gardākie aizvadītā gada jaunie augu valsts produkti

Sabiedrības balsojumā noskaidroti labākie aizvadītā gada vegāniskie produkti. Laureātu vidū ir tādi uzņēmumi kā Lidl, Atlantika, Alpro, Avenei, Orkla u.c.

Vecrīgā ar virtuālās realitātes palīdzību izglītos par dzīvnieku aizsardzību

17. un 18. jūnijā Vecrīgā, Doma laukumā, notiks īpaša izstāde "Par dzīvniekiem – Eirotūre 2024", kas veltīta dzīvnieku aizsardzībai un ierīkota speciāli piemērotā kravas automašīnā.

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" publicējis apņemšanos līdz 2025. gada beigām pilnībā atteikties no sprostos dētām olām un to produktiem.

"Ezītis miglā" 16 kafejnīcas pilnībā atteikušās no sprostos dētām olām

Kafejnīcu tīkls "Ezītis miglā" visās savās 16 filiālēs ir pilnībā atteicies no sprostos dētu olu izmantošanas ēdienu gatavošanā. Līdz ar to "Ezītis miglā" ir kļuvis par pirmo kafejnīcu tīklu Latvijā,