ELLE International atsakās no kažokādām

03.12.2021.

Žurnāls ELLE ar lepnumu paziņo, ka ir apņēmies izbeigt dzīvnieku kažokādu reklamēšanu savos izdevumos un tiešsaistē.

Apņemšanās seko pēc dialoga starp ELLE zīmola īpašnieku Lagardère Group, Humane Society of the United States, Humane Society International un Creatives4Change. Paziņojums tika sniegts Business of Fashion 2021 VOICES pasākumā Londonā.

ELLE ir izveidojusi hartu, lai savos numuros, tīmekļa vietnēs un sociālajos medijos neatļautu redakcionālu saturu, kas reklamē kažokādas. Tas ietver arī redaktora sleju, preses fotogrāfijas, fotogrāfijas no modes skatēm un ielu stila fotogrāfijas. Harta, kas ir saskaņā ar Fur Free Alliance kažokādu definīciju, vairs neļauj attēlot dzīvnieku kažokādas nevienā reklāmā tās izdevumos un tiešsaistē.

Apņemšanos parakstīja visas ELLE izdevniecības visā pasaulē, tostarp Arābijas (angļu un arābu valodas izdevniecības), Argentīnas, Austrālijas, Beļģijas (flāmu un franču valodas izdevniecības), Brazīlijas, Bulgārijas, Kanādas (angļu un franču valodas izdevniecības), Ķīnas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Honkongas, Ungārijas, Indijas, Indonēzijas, Itālijas, Kotdivuāras, Japānas, Kazahstānas, Meksikas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Singapūras, Slovēnijas, Dienvidkorejas, Spānijas, Zviedrijas, Taivānas, Taizemes, Turcijas, Lielbritānijas, Ukrainas, ASV un Vjetnamas izdevniecības.

13 no minētajiem izdevumiem harta jau ir spēkā, bet 20 izdevumos stāsies spēkā no 2022. gada 1. janvāra, un pārējiem būs spēkā no 2023. gada 1. janvāra.

ELLE tīkls, ko ietekmēs šis paziņojums, ietver:

  • 45 izdevniecības visā pasaulē

  • 21 miljonu lasītāju mēnesī

  • 6,6 miljonus pārdotu eksemplāru mēnesī

  • Kopumā 175 miljonus sasniegtu cilvēku

  • 46 tīmekļa vietnes, 100 miljonus atsevišķo apmeklētāju, 400 miljonus skatītu lapu un vairākas mobilās/planšetdatora aplikācijas

  • Tīmekļa vietni, kas veltīta starptautiskajam tīklam: www.ELLEinternational.com

Saskaņā ar Lagardère News un ELLE International vadītāju Konstanci Benki, “Sabiedrības līdzdalība vienmēr ir bijusi viens no galvenajiem ELLE zīmola pīlāriem. Pasaule ir mainījusies un kažokādu izmantošanas beigas ir saskaņā ar vēstures gaitu. Mēs ceram, ka ar šo apņemšanos ELLE pavērs kažokādu reklamēšanas aizlieguma ceļu arī citiem medijiem visā pasaulē un veicinās nākotni bez kažokādām.”

Aleksis Lubomirskis, modes fotogrāfs un Creatives for Change dibinātājs, sacīja: “Kopš tā pirmsākumiem žurnāls ELLE vienmēr ir bijis vadošais modes virzītājspēks, sinonīms svaigumam, tradīciju un formalitāšu neapgrūtināts. Šī spēka dēļ ir teikts, ka ELLE “ne tik daudz atspoguļo modi, bet gan nosaka to” Tieši šis radošais spēks iedvesmot ļauj ELLE spert lielus soļus un formēt savu lasītāju sirdis un prātus attīstītākai un apzinātākai nākotnei.”

PJ Smits, Humane Society International modes politikas direktors piemetināja: “Mēs svinam ELLE nostāju pret nežēlīgo kažokādu industriju un sagaidām, ka citi modes žurnāli sekos viņu piemēram. Šis paziņojums izraisīs pozitīvas pārmaiņas visā modes industrijā, un tas var izglābt neskaitāmus dzīvniekus no ciešanu pilnas dzīves un nežēlīgas nāves. ELLE vadība arī veicinās inovācijas ilgtspējīgāku un humānāku alternatīvu izstrādē.”

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no 2022. gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.