ELLE International atsakās no kažokādām

03.12.2021.

Žurnāls ELLE ar lepnumu paziņo, ka ir apņēmies izbeigt dzīvnieku kažokādu reklamēšanu savos izdevumos un tiešsaistē.

Apņemšanās seko pēc dialoga starp ELLE zīmola īpašnieku Lagardère Group, Humane Society of the United States, Humane Society International un Creatives4Change. Paziņojums tika sniegts Business of Fashion 2021 VOICES pasākumā Londonā.

ELLE ir izveidojusi hartu, lai savos numuros, tīmekļa vietnēs un sociālajos medijos neatļautu redakcionālu saturu, kas reklamē kažokādas. Tas ietver arī redaktora sleju, preses fotogrāfijas, fotogrāfijas no modes skatēm un ielu stila fotogrāfijas. Harta, kas ir saskaņā ar Fur Free Alliance kažokādu definīciju, vairs neļauj attēlot dzīvnieku kažokādas nevienā reklāmā tās izdevumos un tiešsaistē.

Apņemšanos parakstīja visas ELLE izdevniecības visā pasaulē, tostarp Arābijas (angļu un arābu valodas izdevniecības), Argentīnas, Austrālijas, Beļģijas (flāmu un franču valodas izdevniecības), Brazīlijas, Bulgārijas, Kanādas (angļu un franču valodas izdevniecības), Ķīnas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Honkongas, Ungārijas, Indijas, Indonēzijas, Itālijas, Kotdivuāras, Japānas, Kazahstānas, Meksikas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Singapūras, Slovēnijas, Dienvidkorejas, Spānijas, Zviedrijas, Taivānas, Taizemes, Turcijas, Lielbritānijas, Ukrainas, ASV un Vjetnamas izdevniecības.

13 no minētajiem izdevumiem harta jau ir spēkā, bet 20 izdevumos stāsies spēkā no 2022. gada 1. janvāra, un pārējiem būs spēkā no 2023. gada 1. janvāra.

ELLE tīkls, ko ietekmēs šis paziņojums, ietver:

  • 45 izdevniecības visā pasaulē

  • 21 miljonu lasītāju mēnesī

  • 6,6 miljonus pārdotu eksemplāru mēnesī

  • Kopumā 175 miljonus sasniegtu cilvēku

  • 46 tīmekļa vietnes, 100 miljonus atsevišķo apmeklētāju, 400 miljonus skatītu lapu un vairākas mobilās/planšetdatora aplikācijas

  • Tīmekļa vietni, kas veltīta starptautiskajam tīklam: www.ELLEinternational.com

Saskaņā ar Lagardère News un ELLE International vadītāju Konstanci Benki, “Sabiedrības līdzdalība vienmēr ir bijusi viens no galvenajiem ELLE zīmola pīlāriem. Pasaule ir mainījusies un kažokādu izmantošanas beigas ir saskaņā ar vēstures gaitu. Mēs ceram, ka ar šo apņemšanos ELLE pavērs kažokādu reklamēšanas aizlieguma ceļu arī citiem medijiem visā pasaulē un veicinās nākotni bez kažokādām.”

Aleksis Lubomirskis, modes fotogrāfs un Creatives for Change dibinātājs, sacīja: “Kopš tā pirmsākumiem žurnāls ELLE vienmēr ir bijis vadošais modes virzītājspēks, sinonīms svaigumam, tradīciju un formalitāšu neapgrūtināts. Šī spēka dēļ ir teikts, ka ELLE “ne tik daudz atspoguļo modi, bet gan nosaka to” Tieši šis radošais spēks iedvesmot ļauj ELLE spert lielus soļus un formēt savu lasītāju sirdis un prātus attīstītākai un apzinātākai nākotnei.”

PJ Smits, Humane Society International modes politikas direktors piemetināja: “Mēs svinam ELLE nostāju pret nežēlīgo kažokādu industriju un sagaidām, ka citi modes žurnāli sekos viņu piemēram. Šis paziņojums izraisīs pozitīvas pārmaiņas visā modes industrijā, un tas var izglābt neskaitāmus dzīvniekus no ciešanu pilnas dzīves un nežēlīgas nāves. ELLE vadība arī veicinās inovācijas ilgtspējīgāku un humānāku alternatīvu izstrādē.”

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.

Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina aizliegt zvēraudzēšanu

Vairāki mūziķi, aktieri, sportisti, žurnālisti un influenceri nākuši klajā ar aicinājumu izbeigt kažokzvēru audzēšanu Latvijā, piedaloties kopīgā video uzrunā pirms Saeimas plenārsēdes, kurā...

Aptauja: 49% Latvijas jauniešu vēlas ēst mazāk dzīvnieku produktu

Teju puse jeb 49% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem grib samazināt vai jau samazina savu gaļas, zivju, olu un piena patēriņu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā...

Piketā pie Zemkopības ministrijas pieprasīs likvidēt Covid-19 perēkli zvēraudzētavā

Trešdien, 15. decembrī plkst. 12.00-13.00 pie Zemkopības ministrijas Rīgā, Republikas laukumā 2 notiks pikets, aicinot Zemkopības ministru nekavējoties rīkoties, lai likvidētu ieilgušo Covid-19...

Sākusies pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Sākusies pieteikšanās izaicinājumam “Neapēd zemeslodi 2022”!

Iesniedz 880 457 parakstus par zvēraudzēšanas izbeigšanu visā pasaulē

Petīcijā "Fur Free Alliance" kopā ar biedrību "Dzīvnieku brīvība" mudina G20 valstu līderi mudināti jau tuvākajā samitā atzīt, ka ir nepieciešams visā pasaulē pārtraukt zvēraudzēšanu.