Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos

01.06.2021.

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja maija beigās aicināja Eiropas Komisiju ieviest tiesību aktu, kas aizliegtu dzīvnieku turēšanu sprostos.

Pieņemot rezolūciju par iniciatīvu “End the Cage Age”, kas aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos, komiteja mudina Eiropas Komisiju pārskatīt ES direktīvu par lauksaimniecībā izmantotajiem dzīvniekiem (Nr. 98 58 EK) “ar mērķi pakāpeniski atcelt sprostu izmantošanu ES dzīvnieku audzēšanā”, paredzot pārejas laiku līdz 2027. gadam (kompromisa grozījums Nr. 1). Komisija tiek arī aicināta paātrināt dzīvnieku labturības tiesību akta pārskatīšanu, pieprasot rezultātus līdz 2022. gadam (108. grozījums).

Rezolūcijā arī noteikts, ka visiem dzīvnieku izcelsmes produktiem, kurus ieved ES, ir jābūt ražotiem, ievērojot attiecīgos ES tiesību aktus, tostarp dzīvnieki netiek turēti sprostos (181. grozījums). Tiek arī uzsvērts, cik svarīgi ir nodrošināt finansiālu atbalstu lauksaimniecībām pārejas posmā (8. paragrāfs).

Turklāt rezolūcijā aicina Komisiju izveidot specifisku ES tiesību aktu, kas noteiktu minimālos standartus trušu audzētavās (153. grozījums).


Parlaments par rezolūciju balsos pirmajā jūnijā plenārsēdē.


Rezolūcija tika izstrādāta pēc Parlamenta 15. aprīļa sēdes, kurā apsprieda “End the Cage Age” iniciatīvu. Aizliegums turēt dzīvnieku sprostos saņēma lielu atbalstu no Eiropas Parlamenta deputātiem un citām ES iestādēm  

Lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis sēdes laikā paziņoja, ka Komisija pilnībā atbalsta pārmaiņu īstenošanu un sola intensīvi strādāt, lai iestrādātu vajadzīgos tiesību aktus.

Veselības komisāre Stella Kirjakidu uzsvēra, ka “mēs speram soļus uz reālu rīcību, jo, kā es vairākkārt esmu teikusi, dzīvnieku labturība un dzīvnieku veselība ir viena no prioritātēm mūsu darba uzdevumos.”


Savu atbalstu izmaiņām ES dzīvnieku labturības likumdošanā ir snieguši arī:

 

Iniciatīvu "End The Cage Age" jeb “Neturi būrī!” Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. To atbalsta 170+ dzīvnieku aizsardzības grupas visā pasaulē.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2020?

Mēs esam caurspīdīgi par savu darbu – tā rezultātiem, kampaņās ieguldīto naudu un tās izcelsmi. Iepazīsties ar "Dzīvnieku brīvības" caurspīdības ziņojumu par 2020. gadu!

Eiropas Parlaments iestājas pret sprostiem

Eiropas Parlaments (EP) mudina Eiropas Komisiju aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu sprostos ar pārejas periodu līdz 2027. gadam, skaidri iezīmējot sprostu ēras beigas Eiropas Savienībā.

Piesedzot zvēraudzētājus, Zemkopības ministrija darbojas pret sabiedrības interesēm

Gerharda kunga izsludinātās inspekcijas ir drīzāk rīcības imitācija. Labturības problēmas, kas rodas no savvaļas sugu dzīvnieku ieslodzīšanas sprostos, nav atrisināmas pat ar ideālām pārbaudēm.

Publicēts šokējošs slepenais pētījums Latvijas lielākajā zvēraudzētavā

“Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj šokējošu vardarbību un cietsirdību pret dzīvniekiem. Materiāli uzņemti šī...

Pārzveja, piezveja un spoku tīkli. Ko okeāniem nodara industriālā zvejniecība?

Izsmelti okeāni, tīklos sapinušies ronēni un bruņurupuči, pamesti zvejas tīkli, kuros iet bojā nejauši garāmpeldētāji – šī brīža situācija jūrās un okeānos.

BEZSPROSTU KAMPAŅA IZGAISMO NEŽĒLĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM “KFC” PIEGĀDES ĶĒDĒS

Vairāk nekā 75 bezpeļņas organizāciju apvienība “Open Wing Alliance” aicina “Yum! Brands” pilnībā pāriet uz bezsprostu olām