Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos

01.06.2021.

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja maija beigās aicināja Eiropas Komisiju ieviest tiesību aktu, kas aizliegtu dzīvnieku turēšanu sprostos.

Pieņemot rezolūciju par iniciatīvu “End the Cage Age”, kas aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos, komiteja mudina Eiropas Komisiju pārskatīt ES direktīvu par lauksaimniecībā izmantotajiem dzīvniekiem (Nr. 98 58 EK) “ar mērķi pakāpeniski atcelt sprostu izmantošanu ES dzīvnieku audzēšanā”, paredzot pārejas laiku līdz 2027. gadam (kompromisa grozījums Nr. 1). Komisija tiek arī aicināta paātrināt dzīvnieku labturības tiesību akta pārskatīšanu, pieprasot rezultātus līdz 2022. gadam (108. grozījums).

Rezolūcijā arī noteikts, ka visiem dzīvnieku izcelsmes produktiem, kurus ieved ES, ir jābūt ražotiem, ievērojot attiecīgos ES tiesību aktus, tostarp dzīvnieki netiek turēti sprostos (181. grozījums). Tiek arī uzsvērts, cik svarīgi ir nodrošināt finansiālu atbalstu lauksaimniecībām pārejas posmā (8. paragrāfs).

Turklāt rezolūcijā aicina Komisiju izveidot specifisku ES tiesību aktu, kas noteiktu minimālos standartus trušu audzētavās (153. grozījums).


Parlaments par rezolūciju balsos pirmajā jūnijā plenārsēdē.


Rezolūcija tika izstrādāta pēc Parlamenta 15. aprīļa sēdes, kurā apsprieda “End the Cage Age” iniciatīvu. Aizliegums turēt dzīvnieku sprostos saņēma lielu atbalstu no Eiropas Parlamenta deputātiem un citām ES iestādēm  

Lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis sēdes laikā paziņoja, ka Komisija pilnībā atbalsta pārmaiņu īstenošanu un sola intensīvi strādāt, lai iestrādātu vajadzīgos tiesību aktus.

Veselības komisāre Stella Kirjakidu uzsvēra, ka “mēs speram soļus uz reālu rīcību, jo, kā es vairākkārt esmu teikusi, dzīvnieku labturība un dzīvnieku veselība ir viena no prioritātēm mūsu darba uzdevumos.”


Savu atbalstu izmaiņām ES dzīvnieku labturības likumdošanā ir snieguši arī:

 

Iniciatīvu "End The Cage Age" jeb “Neturi būrī!” Latvijā un citās ES valstīs parakstīja 1.4 miljoni cilvēku, padarot to par daudzskaitlīgāko dzīvnieku labturības petīciju ES vēsturē. To atbalsta 170+ dzīvnieku aizsardzības grupas visā pasaulē.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Iesniedz 880 457 parakstus par zvēraudzēšanas izbeigšanu visā pasaulē

Petīcijā "Fur Free Alliance" kopā ar biedrību "Dzīvnieku brīvība" mudina G20 valstu līderi mudināti jau tuvākajā samitā atzīt, ka ir nepieciešams visā pasaulē pārtraukt zvēraudzēšanu.

Mēnesis sprostā pie Saeimas, lai apturētu zvēraudzēšanu

Likumprojekts par zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā ir iesniegts Saeimā! No 15. septembra līdz 14. oktobrim pie Saeimas rīkojam akciju "Mēnesis sprostā".

Izaicinājuma "Neapēd zemeslodi" rezultāti

Šī gada “Neapēd zemeslodi” izaicinājumā pirmo reizi piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku! Iepazīsties ar izaicinājuma rezultātiem.

Vairums Latvijas iedzīvotāju neatbalsta zvēraudzēšanu

Lielākā daļa jeb 63% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Ko mēs kopā paveicām 2020?

Ziņojums par mūsu 2020. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Eiropas Parlaments iestājas pret sprostiem

Eiropas Parlaments (EP) mudina Eiropas Komisiju aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu sprostos ar pārejas periodu līdz 2027. gadam, skaidri iezīmējot sprostu ēras beigas Eiropas Savienībā.

Piesedzot zvēraudzētājus, Zemkopības ministrija darbojas pret sabiedrības interesēm

Gerharda kunga izsludinātās inspekcijas ir drīzāk rīcības imitācija. Labturības problēmas, kas rodas no savvaļas sugu dzīvnieku ieslodzīšanas sprostos, nav atrisināmas pat ar ideālām pārbaudēm.