BEZSPROSTU KAMPAŅA IZGAISMO NEŽĒLĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM “KFC” PIEGĀDES ĶĒDĒS

19.05.2021.

Apvienība “Open Wing Alliance” (OWA) šodien laiž klajā starptautisku bezsprostu kampaņu, lai aicinātu restorānu tīklu “Kentucky Fried Chicken” (KFC), “Pizza Hut”, “Taco Bell”, “WingStreet”, un “The Habit Burger Grill” mātesuzņēmumu “Yum! Brands” atteikties no nežēlīgajiem sprostiem, kuros ieslodzītas dējējvistas uzņēmuma starptautiskajās piegādes ķēdes. Šajā lielajā dzīvnieku labturības kampaņā kopējiem spēkiem apvienojas 77 ietekmīgas dzīvnieku aizsardzības organizācijas no 63 pasaules valstīm, aicinot ātrās ēdināšanas koncernu apņemties pilnībā pāriet uz bezsprostu olām visos tā 50 000 restorānu visā pasaulē.

”Taco Bell”, “Pizza Hut”, un “KFC” ir vieni no lielākajiem ātrās ēdināšanas zīmoliem, un viņu pienākums ir mazināt milzīgās dzīvnieku ciešanas, kas slēpjas viņu restorānu aizkulisēs,” norāda “Open Wing Alliance” direktore Aleksandrija Beka. “Pieņemot šo būtisko lēmumu, viņi var radīt izšķirošas pārmaiņas savas piegādes ķēdes dējējvistu dzīvē un labklājībā.” 


Paraksti petīciju jau tagad: 

Parakstīt!

Meklē vairāk informācijas un iesaisties papildu aktivitātēs:

www.NotYum.com

“Yum! Brands” ar zīmolu “KFC” Baltijas valstīs pārstāv igauņu koncerns “Apollo Group”. Pašlaik “Yum! Brands” ir apņēmušies pāriet uz bezsprostu olu ieguvi tikai pavisam mazā daļā restorānu. Olas un olu izstrādājumi “Yum! Brands” piegādes ķēdē nāk no industriālajām fermām, kurās vistas ir ieslodzītas mazos, netīros sprostos. Parasti tās ir sešas līdz desmit vistas atvilktnes lieluma sprostā. Šie sprosti ir tik mazi un piebāzti, ka vistas nespēj veikt tām dabiskās un instinktīvās darbības. Bieži vistu ķermeņu daļas iesprūst sprostu restēs, izraisot lūzumus, deformācijas un smagus spalvu zudumus.  Dažas pārgurušās vai pakustēties nespējošās vistas līdz nāvei sabradā pārējie sprostos ieslodzītie putni. Bez nevienas dzīvnieku labturības politikas “Yum! Brands” ir līdzvainīgi vardarbībā pret dējējvistām visā pasaulē.

Pieaugot patērētāju pieprasījumam pēc bezsprostu olām, starptautiski uzņēmumi un nozares līderi visā pasaulē atsakās no sprostiem.  Daudzi pasaules lielākie uzņēmumi ir apņēmušies pāriet uz bezsprostu olām, tostarp “Burger King”, “Unilever”, “Nestle”, “Aldi”, “InterContinental Hotels”, “Sodexo”, “Mariott”, “Wyndham”, “Compass Group”, “Shake Shack”, “Famous Brands”,un “Barilla”. Taču “Yum! Brands” joprojām nav pievienojušies šai kustībai, lai uzlabotu pārtikai audzēto dzīvnieku labturību. 

Open Wing Alliance” ir uzsākuši parakstu vākšanu Change.org, un tās aktīvisti vadīs sociālo tīklu un reklāmu kampaņu, kurā sabiedrība varēs iesaistīties vietnē NotYum.com. Tūkstošiem aktīvistu visā pasaulē piedalīsies koordinētos pasākumos, aicinot “Yum! Brands” apņemties pāriet uz bezsprostu olām visos restorānos visā pasaulē.


Paraksti petīciju jau tagad: 

Parakstīt!

Meklē informāciju un iesaisties, apmeklējot www.NotYum.com.

Seko kampaņai un bezsprostu kustībai Twitter: @GlobalCageFree.


Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2020?

Mēs esam caurspīdīgi par savu darbu – tā rezultātiem, kampaņās ieguldīto naudu un tās izcelsmi. Iepazīsties ar "Dzīvnieku brīvības" caurspīdības ziņojumu par 2020. gadu!

Eiropas Parlaments iestājas pret sprostiem

Eiropas Parlaments (EP) mudina Eiropas Komisiju aizliegt lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu sprostos ar pārejas periodu līdz 2027. gadam, skaidri iezīmējot sprostu ēras beigas Eiropas Savienībā.

Piesedzot zvēraudzētājus, Zemkopības ministrija darbojas pret sabiedrības interesēm

Gerharda kunga izsludinātās inspekcijas ir drīzāk rīcības imitācija. Labturības problēmas, kas rodas no savvaļas sugu dzīvnieku ieslodzīšanas sprostos, nav atrisināmas pat ar ideālām pārbaudēm.

Publicēts šokējošs slepenais pētījums Latvijas lielākajā zvēraudzētavā

“Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj šokējošu vardarbību un cietsirdību pret dzīvniekiem. Materiāli uzņemti šī...

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja aicina aizliegt dzīvnieku turēšanu sprostos

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja maija beigās aicināja Eiropas Komisiju ieviest tiesību aktu, kas aizliegtu dzīvnieku turēšanu sprostos. #EndTheCageAge

Pārzveja, piezveja un spoku tīkli. Ko okeāniem nodara industriālā zvejniecība?

Izsmelti okeāni, tīklos sapinušies ronēni un bruņurupuči, pamesti zvejas tīkli, kuros iet bojā nejauši garāmpeldētāji – šī brīža situācija jūrās un okeānos.