BEZSPROSTU KAMPAŅA IZGAISMO NEŽĒLĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM “KFC” PIEGĀDES ĶĒDĒS

19.05.2021.

Apvienība “Open Wing Alliance” (OWA) šodien laiž klajā starptautisku bezsprostu kampaņu, lai aicinātu restorānu tīklu “Kentucky Fried Chicken” (KFC), “Pizza Hut”, “Taco Bell”, “WingStreet”, un “The Habit Burger Grill” mātesuzņēmumu “Yum! Brands” atteikties no nežēlīgajiem sprostiem, kuros ieslodzītas dējējvistas uzņēmuma starptautiskajās piegādes ķēdes. Šajā lielajā dzīvnieku labturības kampaņā kopējiem spēkiem apvienojas 77 ietekmīgas dzīvnieku aizsardzības organizācijas no 63 pasaules valstīm, aicinot ātrās ēdināšanas koncernu apņemties pilnībā pāriet uz bezsprostu olām visos tā 50 000 restorānu visā pasaulē.

”Taco Bell”, “Pizza Hut”, un “KFC” ir vieni no lielākajiem ātrās ēdināšanas zīmoliem, un viņu pienākums ir mazināt milzīgās dzīvnieku ciešanas, kas slēpjas viņu restorānu aizkulisēs,” norāda “Open Wing Alliance” direktore Aleksandrija Beka. “Pieņemot šo būtisko lēmumu, viņi var radīt izšķirošas pārmaiņas savas piegādes ķēdes dējējvistu dzīvē un labklājībā.” 


Paraksti petīciju jau tagad: 

Parakstīt!

Meklē vairāk informācijas un iesaisties papildu aktivitātēs:

www.NotYum.com

“Yum! Brands” ar zīmolu “KFC” Baltijas valstīs pārstāv igauņu koncerns “Apollo Group”. Pašlaik “Yum! Brands” ir apņēmušies pāriet uz bezsprostu olu ieguvi tikai pavisam mazā daļā restorānu. Olas un olu izstrādājumi “Yum! Brands” piegādes ķēdē nāk no industriālajām fermām, kurās vistas ir ieslodzītas mazos, netīros sprostos. Parasti tās ir sešas līdz desmit vistas atvilktnes lieluma sprostā. Šie sprosti ir tik mazi un piebāzti, ka vistas nespēj veikt tām dabiskās un instinktīvās darbības. Bieži vistu ķermeņu daļas iesprūst sprostu restēs, izraisot lūzumus, deformācijas un smagus spalvu zudumus.  Dažas pārgurušās vai pakustēties nespējošās vistas līdz nāvei sabradā pārējie sprostos ieslodzītie putni. Bez nevienas dzīvnieku labturības politikas “Yum! Brands” ir līdzvainīgi vardarbībā pret dējējvistām visā pasaulē.

Pieaugot patērētāju pieprasījumam pēc bezsprostu olām, starptautiski uzņēmumi un nozares līderi visā pasaulē atsakās no sprostiem.  Daudzi pasaules lielākie uzņēmumi ir apņēmušies pāriet uz bezsprostu olām, tostarp “Burger King”, “Unilever”, “Nestle”, “Aldi”, “InterContinental Hotels”, “Sodexo”, “Mariott”, “Wyndham”, “Compass Group”, “Shake Shack”, “Famous Brands”,un “Barilla”. Taču “Yum! Brands” joprojām nav pievienojušies šai kustībai, lai uzlabotu pārtikai audzēto dzīvnieku labturību. 

Open Wing Alliance” ir uzsākuši parakstu vākšanu Change.org, un tās aktīvisti vadīs sociālo tīklu un reklāmu kampaņu, kurā sabiedrība varēs iesaistīties vietnē NotYum.com. Tūkstošiem aktīvistu visā pasaulē piedalīsies koordinētos pasākumos, aicinot “Yum! Brands” apņemties pāriet uz bezsprostu olām visos restorānos visā pasaulē.


Paraksti petīciju jau tagad: 

Parakstīt!

Meklē informāciju un iesaisties, apmeklējot www.NotYum.com.

Seko kampaņai un bezsprostu kustībai Twitter: @GlobalCageFree.


Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no 2022. gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.