Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

01.06.2022.

“Atstāsim kažokādas pagātnē,” ar šādu uzsaukumu ir sākusies parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”. Dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicina parakstīties ikvienu balstiesīgu Latvijas pilsoni mājas lapā www.dzivniekubriviba.lv/epi.

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”. Tā pieprasa pieņemt kažokzvēru audzēšanas un zvēraudzētavās iegūtu kažokādu tirdzniecības aizliegumu visā Eiropas Savienībā. Prasība ir pamatota ar zvēraudzēšanas neētiskumu, nozares radīto kaitējumu videi un apdraudējumu sabiedrības veselībai. Latvijā parakstu vākšanu Eiropas pilsoņu iniciatīvā  “Eiropa bez kažokādām” organizē dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” mājas lapā www.dzivniekubriviba.lv/epi.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere komentē: “Kažokzvēru audzēšana ir pilnīgi nevajadzīga cietsirdība pret dzīvniekiem. Ne velti vairums Eiropas iedzīvotāju to uzskata par nepieņemamu. Savācot miljonu Eiropas pilsoņu balsu un iegūstot EK atbalstu, šī iniciatīva var pielikt punktu zvēraudzēšanas cietsirdībai visā Eiropā, veicinot šīs arhaiskās un nežēlīgās industrijas beigas visā pasaulē.”


Līdzīgi kā platformā “Mana Balss” savāktajiem iniciatīvu parakstiem Latvijā, arī Eiropas pilsoņu iniciatīvu (EPI) parakstiem ir juridisks spēks. Ja EPI viena gada laikā savāks vismaz miljonu verificētu Eiropas pilsoņu parakstu, tad Eiropas Komisijai būs uz to jāreaģē un iniciatīva jāizvērtē, lemjot par pilnīgu kažokādu industrijas apturēšanu visā Eiropas Savienībā. 

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Izaicinājuma "Neapēd zemeslodi 2022" rezultāti

Dabai un dzīvniekiem draudzīgās ēšanas izaicinājumā “Neapēd zemeslodi” jau otro gadu pēc kārtas piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku. Iepazīsties ar izaicinājuma rezultātiem!

Mēs to paveicām: Latvija aizliedz zvēraudzēšanu

Šī gada 22. septembrī Latvijas Saeima pēdējā, izšķirošajā balsojumā pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Ceturtdien, 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.