Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

01.06.2022.

“Atstāsim kažokādas pagātnē,” ar šādu uzsaukumu ir sākusies parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”. Dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicina parakstīties ikvienu balstiesīgu Latvijas pilsoni mājas lapā www.dzivniekubriviba.lv/epi.

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”. Tā pieprasa pieņemt kažokzvēru audzēšanas un zvēraudzētavās iegūtu kažokādu tirdzniecības aizliegumu visā Eiropas Savienībā. Prasība ir pamatota ar zvēraudzēšanas neētiskumu, nozares radīto kaitējumu videi un apdraudējumu sabiedrības veselībai. Latvijā parakstu vākšanu Eiropas pilsoņu iniciatīvā  “Eiropa bez kažokādām” organizē dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” mājas lapā www.dzivniekubriviba.lv/epi.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere komentē: “Kažokzvēru audzēšana ir pilnīgi nevajadzīga cietsirdība pret dzīvniekiem. Ne velti vairums Eiropas iedzīvotāju to uzskata par nepieņemamu. Savācot miljonu Eiropas pilsoņu balsu un iegūstot EK atbalstu, šī iniciatīva var pielikt punktu zvēraudzēšanas cietsirdībai visā Eiropā, veicinot šīs arhaiskās un nežēlīgās industrijas beigas visā pasaulē.”


Līdzīgi kā platformā “Mana Balss” savāktajiem iniciatīvu parakstiem Latvijā, arī Eiropas pilsoņu iniciatīvu (EPI) parakstiem ir juridisks spēks. Ja EPI viena gada laikā savāks vismaz miljonu verificētu Eiropas pilsoņu parakstu, tad Eiropas Komisijai būs uz to jāreaģē un iniciatīva jāizvērtē, lemjot par pilnīgu kažokādu industrijas apturēšanu visā Eiropas Savienībā. 

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ievērojami krities Latvijas iedzīvotāju atbalsts kažokzvēru audzēšanai

Šobrīd Latvijā dzīvnieku audzēšanu un nonāvēšanu kažokādu ieguvei atbalsta vien 20% iedzīvotāju, savukārt neatbalsta 68% iedzīvotāju.

Izaicinājumam “Neapēd zemeslodi” jau 8000 dalībnieku, iesaistās 50 uzņēmumi

Sācies ikgadējais dabai draudzīgās ēšanas izaicinājums “Neapēd zemeslodi”, kurā jau piedalās vairāk nekā 8000 indivīdu un 60 dalībnieku komandas.

LOSP ar maldināšanu cenšas apklusināt publisku personu atbalstu ilgtspējīgām iniciatīvām

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis paudis atbalstu janvāra augu valsts produktu ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, norādot, ka domes pasākumos izaicinājuma mēnesī tiks pasniegti tikai veģetāri ēdieni.

Atvērta pieteikšanās dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Ceturtdien, 8. decembrī, sākās pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas jau sesto gadu pēc kārtas ļauj tūkstošiem cilvēku caur daudzveidīgām receptēm iepazīt dabai draudzīgāku...

Latvijas pilsoņi visaktīvākie Eiropā, pieprasot zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Latvija izvirzījusies pirmajā vietā visā Eiropā parakstu vākšanā par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Eiropas Savienībā, krietni apsteidzot citas Eiropas valstis pēc parakstu skaita uz iedzīvotāju.

"Veikalu Vegvērtējums 2022" rezultāti

Apsekojot 41 pārtikas veikalu no 9 populārākajām veikalu ķēdēm visā Latvijā, atklāts, ka ievērojami atšķiras mazumtirgotāju gatavība apmierināt augošo interesi par augu valsts jeb vegānisku...

Izaicinājuma "Neapēd zemeslodi 2022" rezultāti

Dabai un dzīvniekiem draudzīgās ēšanas izaicinājumā “Neapēd zemeslodi” jau otro gadu pēc kārtas piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku. Iepazīsties ar izaicinājuma rezultātiem!