STOCKMANN atsakās no sprostos dētām olām

21.06.2018.

Universālveikals Stockmann ir nācis klajā ar apņemšanos līdz 2025. gadam pāriet uz tikai brīvās turēšanas apstākļos dētu olu tirdzniecību.

Vistu labturības politika publicēta Stockmann korporatīvās sociālās atbildības stratēģijas ietvaros. Pāreju uz brīvās turēšanas apstākļos dētu olu tirdzniecību Stockmann pamato ar rūpēm par produktu kvalitāti un ētiskajiem aspektiem savā piegādes ķēdē:

“Īpašu uzmanību mēs pievēršam nozīmīgu ražošanas ciklu sastāvdaļām kas būtiski ietekmē produkta īpašību saglabāšanu un ētiskiem aspektiem, piemēram, dzīvnieku turēšanas, barošanas un pagatavošanas metodēm. Tā, piemēram, viens no pasākumiem ir pāreja uz brīvās turēšanas apstākļos dētu veselo olu pārdošanu, kas mūsu klientiem jau vairākus gadus ir pieejamas pārtikas nodaļā. Mērķtiecīgs darbs tiek turpināts, lai līdz 2025. gadam varētu piedāvāt tikai brīvās turēšanas apstākļos dētas vistu olas.”

(https://www.stockmann.lv/par-mums/korporativa-sociala-atbildiba/)

Atteikšanās no sprostos dētām olām un dzīvnieku labturības politikas publicēšana ir starptautiska tendence. Latvijā pārtraukt tirgot sprostos dētas olas līdz 2025. gadam apņēmušies veikalu tīkli Rimi, Supernetto un Maxima, savukārt Sky ir pirmais veikalu tīkls Latvijā, kas jau tirgo tikai ārpus sprostiem dētas vistu olas. Eiropā pāreju veic tādi mazumtirdzniecības tīkli kā Tesco, Aldi, Coop, Carrefour, Spar un Lidl, kas plāno uzsākt darbību arī Latvijā.

Veikalos par apstākļiem, kādos turēta vista, vēsta pirmais cipars olas marķējumā: “3” nozīmē turēšanu sprostos, “2” nozīmē turēšanu kūtī, “1” nozīmē turēšanu brīvos apstākļos, savukārt “0” – turēšanu bioloģiskā lauksaimniecībā. Zinātnieki un dzīvnieku labturības organizācijas atzīst turēšanu sprostos par vissliktāko dzīvnieku labturībai. Brīvās turēšanas apstākļi vistai nozīmē lielāku platību, kustību brīvību un iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā un saules gaismā.

Pagaidām vairāk nekā 90% Latvijā audzēto dējējvistu tiek turētas sprostos, tomēr gan Balticovo, gan Alūksnes Putnu ferma un zemnieku saimniecības attīsta ārpus sprostiem dētu olu ražošanu. Stockmann mātes uzņēmums Stockmann Group savā sociālās atbildības programmmā ziņo, ka ārpus sprostiem dētas olas sastāda jau divas trešdaļas piedāvājuma Stockmann veikalos Baltijā (http://www.stockmanngroup.com/en/product-guidelines).

Palīdzi atbrīvot vistas no sprostiem!

Latvijā vairāk nekā 2 miljoni vistu joprojām tiek turēti sprostu sistēmās. Viņu dzīves paiet saspiestībā, šaurībā, pastāvīgā stresā un ciešanās. Iestājies par labāku nākotni vistām – paraksti petīciju pret vistu turēšanu sprostos!

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...