Starptautiskā demonstrācijā iestājas par zvēraudzēšanas aizliegumu Baltijā

30.06.2015.

29. jūnijā dzīvnieku aizstāvības organizācijas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas rīkoja starptautisku akciju Tallinas centrā, iestājoties par zvēraudzēšanas aizliegumu Baltijas valstīs. Vizuāli iespaidīgo demonstrāciju apmeklēja ap 100 tumšās drēbēs tērptu cilvēku, pieminot miljoniem dzīvnieku, kas mirst zvēraudzētavās.

Akcijā dzīvnieku aizstāvības organizāciju pārstāvji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Somijas, Nīderlandes un Norvēģijas teica uzrunas demonstrācijas apmeklētājiem un medijiem, uzsverot starptautiskās sadarbības nozīmi dzīvnieku aizsardzības likumdošanas pilnveidošanā. Šī demonstrācija bija lielākā protesta akcija pret zvēraudzēšanu Igaunijā pēdējo gadu laikā.

“Ir pienācis laiks sakārtot likumdošanu atbilstoši sabiedrības vērtībām. Līdzīgi Igaunijas sabiedrībai, lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju jeb 65% nav pieņemama dzīvnieku audzēšana kažokādu ieguvei. Pārmaiņas sabiedrībā liecina, ka kažokādu industrijas laiks tuvojas beigām,” sacīja organizācijas “Dzīvnieku brīvība” vadītājs un akcijas dalībnieks Aivars Andersons.

“Kažokzvēru fermās dzīvnieki cieš un mirst luksuspreču ražošanai. Šis jautājums ir aktuāls visās Baltijas valstīs,” teica Loomade Nimel preses pārstāve Anita Jirsone. “Mēs esam gandarīti, ka demonstrāciju apmeklēja tik daudz cilvēku, paužot skaidru atbalstu zvēraudzēšanas aizliegumam.”

Diskusijas par kažokzvēru industrijas aizliegumu pēdējos gados ir ļoti aktuālas visā Eiropā, tostarp Baltijas valstīs un Polijā. 2014. gadā Igaunijas parlamentam tika iesniegta vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstītā pilsoniskā iniciatīva par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu. Šobrīd tā tiek skatīta Igaunijas parlamentā. Akcijas rīkotāji aicina parlamentu pieņemt zvēŗaudzēšanas aizliegumu Igaunijā, līdzīgi kā tas ir izdarīts jau daudzās Eiropas valstīs.

Demonstrācijas galvenie rīkotāji bija Igaunijas organizācija “Loomade Nimel”. Demonstrācijā piedalījās Igaunijas iedzīvotāji un organizācijas “Dzīvnieku brīvība” (Latvija), “Loomus” (Igaunija), “Tušti narvai” (Lietuva), “Už gyvūnų teises” (Lietuva), Otwarte Klatki (Polija), kā arī pārstāvji no citu valstu organizācijām.

[flickr-photoset:id=72157655963105096,minmetadata=999, heading=none, minmetadata=999, count=false, media=all, sort=unsorted]

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus.