Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

26.11.2020.

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās Eiropas valstīs un nespēja nodrošināt dzīvnieku labklājību kažokzvēru audzētavās.

Valdības pārstāvji oficiālā paziņojumā atsaucas uz Covid-19 izplatību kažokzvēru audzētavās vairākās Eiropas valstīs, tostarp Dānijā, kur pieņemts lēmums iznīcināt visas ūdeles industriālajās fermās. Tāpat Ministrijas komisārs dzīvnieku labturības jautājumos Pīters Ovadi (Péter Óvádi) paudis bažas par nopietnām dzīvnieku labturības problēmām ūdeļu un lapsu audzētavās. Ungārijā lapsas un ūdeles kažokādu ieguvei šobrīd netiek audzētas. Aizliegums attiecībā uz plēsēju audzēšanu kažokādu ieguvei pieņemts, lai nepieļautu kažokādu audzētāju darbības pārcelšanu uz Ungāriju no Eiropas valstīm, kas jau aizliegušas zvēraudzētavu darbību. 

“Ungārijas valdības strauji pieņemtais lēmums liecina, ka Covid-19 izplatība kažokzvēru audzētavās ir nopietns drauds sabiedrības veselībai Eiropas un pasaules mērogā,” komentē biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes loceklis Aivars Andersons. “Zvēraudzēšana ir nozare, kas ir ļoti nežēlīga pret dzīvniekiem, kaitē videi un nu apdraud arī cilvēkus, tāpēc iestājamies par tās slēgšanu Latvijā".

Saslimstība ar Covid-19 darbinieku un audzēto dzīvnieku vidū fiksēta kažokzvēru fermās Dānijā, Nīderlandē, Francijā, Itālijā, Polijā, Grieķijā un citviet. Dānijas un Nīderlandes audzētavās konstatēta Sars-CoV-2 mutācija, kas potenciāli apdraud Covid-19 vakcīnas efektivitāti. Savukārt Nīderlande paātrinājusi kažokādu industrijas slēgšanu, negaidot sākotnēji paredzētā pārejas perioda beigas – 2024. gadu, bet slēdzot visas kažokzvēru audzētavas jau 2021. gadā. 

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...