Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā Dlugi Stare ciemā netālu no Lešno, Polijā. Par atklāto aktīvisti ir ziņojuši prokuratūrai.

Pētījums norisinājās 2020. gada novembra beigās, sadarbojoties Polijas ­Otwarte Klatki un Vācijas SOKO Tierschutz aktīvistiem. Dlugi Stare esošajā ūdeļu audzētavā tika uzstādītas slēptās kameras, kas vairāku dienu laikā fiksēja ūdeļu nogalināšanu gan gāzes kamerā, gan ārpus tās. Šie ir pirmie šāda veida videomateriāli no Polijas zvēraudzētavām.

Videoierakstā redzami trīs cilvēki, kas indē ūdeles ar gāzi. Viņi nevērīgi met ūdeles gāzes kamerā, bet izdzīvojušos dzīvniekus sit ar metāla nūjām vai nogalina, sitot tos pret koka dēli. Redzams arī tas, kā vienu ūdeli līdz nāvei nospārda ar kājām. Ratos, kuros tiek samesti mirušie dzīvnieki, skaidri redzamas vēl elpojošas ūdeles, kuras nospiež nogalināto sugas brāļu ķermeņi.

“Darbiniekiem acīmredzami trūkst kaušanai nepieciešamo prasmju un zināšanu,” – saka Otwarte Klatki pētījumu direktore Bogna Viltovska. “Dzīvniekus nevērīgi met kastē, dažas ūdeles līdz nāvei nosit vai nospārda – tik nežēlīgām metodēm nav vietas zvēraudzētavā. Šis ir vēl viens pētījums, kas parāda dzīvnieku ciešanu apmērus pilnīgi likumīgās zvēraudzētavās,” – Viltovska piebilst.

Bez zvēraudzētavas darbinieku nolaidības aktīvisti ir nofilmējuši arī gāzes kameras iekšieni. Videoierakstos redzams, kā ūdeles smok no gāzes, bet turpina kustēties vēl vairākus desmitus sekunžu – tās skrien pa kameru, tverot pēc svaiga gaisa ikreiz, kad tiek atvērts kameras vāks. Ūdeles cīnās par dzīvību līdz pēdējam brīdim un dzīvi beidz agonijā.

“Zvēraudzētāji bieži saka, ka ūdeles “iemidzina”, un ka tā esot viena no humānākajām kaušanas metodēm,” – komentē Bogna Viltovska. “Mūsu pētījums, tāpat kā citu dzīvnieku tiesību aizsardzības organizāciju veiktie pētījumi, skaidri parāda, ka šādai indēšanai nav nekā kopīga ar nesāpīgu kaušanu, turklāt šī metode ir neefektīva, jo vairāki dzīvnieki procesā izdzīvo, paildzinot viņu ciešanas.”

Latvijā, neraugoties uz zvēraudzēšanas zemo ienesīgumu, turpina darboties deviņas zvēraudzētavas. Biedrība "Dzīvnieku brīvība" vairākkārt dokumentējusi ļoti cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. PVD regulāri konstatē dzīvnieku labturības pārkāpumus. Pēc Solid Data aptaujas datiem, 65% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei.

07.01.2021
Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un