Sākas globāla vistu labturības kampaņa pret Starbucks

25.04.2018.

Šī gada 21. aprīlī vairāk nekā 40 dzīvnieku aizstāvības organizācijas sāka globālu bezprecedenta kampaņu, lai mudinātu Starbucks visā pasaulē izmantot tikai ārpus sprostiem dētas olas. Starptautisko kampaņu vada koalīcijas Open Wing Alliance biedri, tai skaitā biedrība Dzīvnieku brīvība, kas pulcējās samitā Global Summit to End Cages Prāgā, Čehijā, ar mērķi izbeigt dējējvistu turēšanu sprostos.

Starbucks, lielākais kafejnīcu uzņēmums un trešā lielākā restorānu ķēde pasaulē, šobrīd ievēro bezsprostu politiku tikai Ziemeļamerikā un nepilnīgu politiku Eiropas Savienībā, taču vēl nav noteicis konkrētu politiku un termiņus savām globālajām darbībām.

“Kā vienai no lielākajām restorānu ķēdēm pasaulē Starbucks ir atbildība ievērot starptautiskus dzīvnieku labturības standartus, kurus pieņem citi pārtikas uzņēmumi, tai skaitā General Mills, Unilever un citi,” saka Aleksandrija Beka, Open Wing Alliance globālās koalīcijas menedžere. “Mēs esam droši, ka Starbucks rīkosies pareizi, ieklausīsies tūkstošos ieinteresēto cilvēku, kurus pārstāv mūsu 56 dalīborganizācijas, un pieņems starptautisku politiku, lai izskaustu nežēlīgo sprostu sistēmu.”

Organizācijas no 40 valstīm 21. aprīlī pie Starbucks Prāgā rīkoja protestu un turpinās kampaņu savas darbības reģionos pēc samita. Vairāk nekā 100 biedri no dažādām organizācijām piedalījās protestā, pārstāvot ASV, Lielbritāniju, Kolumbiju, Ukrainu, Igauniju, Lietuvu, Dienvidāfriku, Austrāliju, Japānu un citas valstis. Latviju pārstāvēja biedrība Dzīvnieku brīvība. Open Wing Alliance sāka oficiālo kampaņu ar petīciju vietnē Change.org un aktivitātēm sociālajos tīklos, kuras atrodamas ar mirkļbirku #StarbucksCruelty. Vietnewww.StarbucksCruelty.cominformē sabiedrību par sprostu cietsirdību Starbucks piegādes ķēdē.

Globālā kampaņa pret Starbucks ir pirmā vēsturē, kurā dažādos reģionos vadošās dzīvnieku aizstāvības organizācijas apvieno spēkus pret vienu ēdināšanas uzņēmumu. Open Wing Alliance, ko 2016. gadā dibināja dzīvnieku tiesību organizācija The Humane League, rīko samitu Global Summit to End Cages, lai visas dalīborganizācijas varētu dalīties zināšanās, metodēs, kampaņu un uzņēmumu iesaistes stratēģijās un stiprinātu kampaņu pret Starbucks. Samita mērķis ir veidot vienotu metodoloģiju un sniegt apmācības, lai vairotu OWA panākumus.

Olas Starbucks piegādes ķēdē nāk no fermām, kurās vistas tiek turētas šauros, netīros sprostos. Šajos sprostos vistas ir tik saspiestas, ka nespēj darīt neko, kas tām ir dabisks un svarīgs. Nereti viņas gūst ievainojumus, kaulu lūzumus un pazaudē spalvas, to ķermeņu daļām iesprūstot sprostu restēs. Dažas vistas, nomocītas vai nespējīgas pakustēties, līdz nāvei samin citi iesprostotie putni.

Uzņēmumi visā pasaulē atsakās no sprostiem. Izbeigt vistu turēšanu sprostos starptautiski apņemas milzu korporācijas, kā General Mills, Unilever, Nestle, Lidl, Aldi, Wyndham Worldwide, InterContinental Hotels, Aramark, Sodexo, Mondelez un Compass Group. Savukārt Starbucks globālajai dzīvnieku labturības celšanas kustībai nav pievienojies.

“Tas, ka Starbucks nav Latvijā, neattur mūs no iesaistīšanās globālā dzīvnieku labturības kampaņā,” komentē biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāve Alise Miļūna, “Starbucks un šī kampaņa ne tikai ietekmē miljoniem dzīvnieku dzīves, bet arī kalpo par uzņēmumu sociālās atbildības attīstības piemēru visai pasaulei.”

Par biedrību Dzīvnieku brīvība

Dzīvnieku brīvība ir dzīvnieku aizstāvības organizācija, kas dibināta 2012. gadā Latvijā. Biedrība informē sabiedrību par dzīvnieku aizstāvības jautājumiem, ir iniciējusi valsts aizliegumu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus un dzīvnieku labturības politikas ieviešanu vairākos Latvijā pazīstamos uzņēmumos. Dzīvnieku brīvība ir koalīcijas Open Wing Alliance biedrs.

Par Open Wing Alliance

Open Wing Alliance ir starptautiska dzīvnieku aizstāvības organizāciju koalīcija, kuras mērķis ir izbeigt vistu turēšanu sprostos visā pasaulē.. Koalīciju 2016. gadā dibināja The Humane League, un tajā šobrīd ir vairāk nekā 50 dalīborganizācijas no valstīm Āfrikā, Āzijā, Eiropā, Ziemeļamerikā, Okeānijā un Dienvidamerikā.

Par The Humane League

Kopš dibināšanas 2005. gadā ASV nevalstiskās lauksaimniecības dzīvnieku aizstāvības organizācijas The Humane League mudināti, no dējējvistu turēšanas sprostos savā piegādes ķēdē atteikušies lieli ēdināšanas uzņēmumi, restorāni, pārtikas ražotāji un viesnīcas visā pasaulē.

Foto:Open Wing Alliance

Vairāk info: info@dzivniekubriviba.lv

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...