Pie “Rimi” piketēs par sociālo atbildību dzīvnieku labturības jomā

Rimi protests Aicinot “Rimi” īstenot uzņēmuma deklarēto korporatīvo sociālās atbildības politiku un protestējot pret dējējvistu turēšanu sprostos, biedrība “Dzīvnieku brīvība” rīko divus piketus pie “Rimi” veikaliem Rīgas centrā. Piketi notiks pirmdien, 14. augustā plkst. 18.00-19.00 pie Rimi Barona centrs (Kr. Barona ielā 46) un otrdien, 15. augustā plkst. 13.00-14.00 pie Rimi Galerija Centrs (Rīdzenes ielā).

Biedrība aicina “Rimi” apņemties laika posmā līdz 2025. gadam pilnībā atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Biedrības pārstāvji uzsver, ka “Rimi” ir pienākums īstenot dzīvē paša uzņēmuma deklarēto politiku attiecībā uz dzīvnieku labturību. Dzīvnieku aizsardzības organizācija arī norāda, ka “Rimi” kā vienai no lielākajām veikalu ķēdēm Latvijā ir ļoti būtiska ietekme uz kopējo tirgu, un aicina uzņēmumu rādīt priekšzīmi dzīvnieku labturības un sociālās atbildības jautājumos.

“Dējējvistu turēšana sprostos ir viena no cietsirdīgākajām lopkopības praksēm, kas principā nav savietojama ar dzīvnieku labturību. Tā rada milzu ciešanas miljoniem putnu, liedzot tiem jebkādas iespējas paust savu dabisko uzvedību,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Daudzas citas lielveikalu ķēdes Eiropā jau atsakās no sprostos dēto olu tirdzniecības. Kāpēc Rimi atpaliek un neīsteno paši savu deklarēto politiku?”

“Rimi” korporatīvās sociālās atbildības politikā ir rakstīts, ka uzņēmums nodrošinās augstus dzīvnieku labturības standartus, tostarp rūpēsies par to, lai dzīvnieki tiktu pasargāti no nevajadzīgām ciešanām un slimībām un tiktu turēti dzīvniekiem draudzīgā vidē, kurā tie var paust savu dabisko uzvedību.

Jau ziņots, ka 1. augustā dzīvnieku aizstāvības organizācija “Tušti narvai” publicēja šokējošus video materiālus no sprostos turēto dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar "Rimi" privāto preču zīmi. Dokumentālajos materiālos ir redzamas ievainotas un parazītu apsēstas dējējvistas, kas zaudējušas apspalvojumu, kā arī nāves gadījumi fermā. Ļoti līdzīga aina par sprostos turēto dējējvistu dzīves apstākļiem Latvijas sabiedrībai atklājās 2016. gada rudenī, kad biedrība “Dzīvnieku brīvība” publicēja materiālus no “Balticovo” sprostos turēto dējējvistu novietnēm Madonā, Daugavpilī un Iecavā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos no

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas