Pārtikas ražotājs "Mantinga" atsakās no sprostos dētām olām

19.03.2020.

"Mantinga" atsakās no sprostos dētām olām

Lietuvas pārtikas ražotājs “Mantinga”, kas mēnesī patērē vairāk nekā 50 tonnu olu masas, ir apņēmies līdz 2025. gadam pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu izmantošanas savā produkcijā, pārejot uz labākos apstākļos turētu vistu produkciju.

Ārpus sprostiem dētu vistu olu izmantošana “Mantinga” ražošanā nav nekas jauns – daļa no uzņēmuma produkcijas jau tagad tiek ražota no šādām olām.

“Šī apņemšanās ir cieši saistīta ar uzņēmuma stratēģiju – ražošanā tiek izmantotas tikai kvalitatīvas izejvielas. Esam sociāli atbildīgs uzņēmums un pievēršam uzmanību ne tikai pieaugošajai patērētāju interesei par produktu kvalitāti, bet arī ražošanā izmantoto dzīvnieku labturībai. Papildus šim apņemšanās paziņojumam, jau no 2018. gada esam apņēmušies samazināt cukura, sāls un tauku daudzumu mūsu produktos,” sacīja uzņēmuma “Mantinga” izpilddirektors Mantas Agentas.

“Lai veicinātu labākus apstākļus dējējvistām industriālajās mājputnu fermās, esam apņēmušies pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olām līdz 2025. gadam. Nepieciešams noteikts laiks, lai veiktu izmaiņas ražošanā, taču pārejas periodā mēs konsekventi palielināsim ārpus sprostiem dēto vistu olu īpatsvaru mūsu produkcijā, līdz tas sasniegs 100 procentus,” sacīja jaunā projekta attīstības vadītāja Ramune Puziniene.

Šis uzņēmuma "Mantinga" lēmums tika pieņemts diskusiju laikā ar starptautisko apvienību "Open Wing Alliance", kuru Lietuvā pārstāv organizācija "Tušti narvai".

“Gan Lietuvā, gan Latvijā aptuveni 90% dējējvistu joprojām tiek turētas būros, kamēr ES vidējais rādītājs ir vien 50% un turpina sarukt. Turēšana sprostos ir nežēlīga putnu ekspluatācija, “ norāda organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāve Agnese Štāla. “Prieks redzēt, ka dzīvnieku labturības standarti pārtikas ražošanā kļūst par neatņemamu korporatīvās sociālās atbildības sastāvdaļu. Apsveicam uzņēmumu “Mantinga” ar šo soli, kas gan kalpo par iedvesmojošu piemēru citiem pārtikas ražotājiem, gan uzlabo dzīvnieku dzīves.”

Uzņēmums “Mantinga” dibināts 1998. gadā Marijampolē un šobrīd ir viens no lielākajiem un modernākajiem saldētas maizes, uzkodu un saldētu produktu ražotājiem Baltijā – 3 modernas rūpnīcas, ap 1000 produkti, eksports uz 35 pasaules valstīm (no Amerikas līdz Japānai, Ķīnai, Saūda Arābijai, Dienvidāfrikai).

Arī Latvijā “Mantinga” produkcija ir plaši pazīstama, pieprasītākie produkti ir kārtainā rauga un bez rauga mīkla, tumšā ciabatta, bez rauga maize, virtuļi, kruasāni un franču bagete ar ķiploku sviesta pildījumu. “Mantinga” produkcija tiek izplatīta visās lielākajās Latvijas mazumtirdzniecības vietās – “Maxima”, “Rimi”, “Stockmann”, “Elvi”, “Top”, “Lats”, “Aibe”, “Circle K”, “Viada” u.c.

Iepriekš ziņots, ka lēmumu par atteikšanos no sprostos dētām olām jau pieņēmuši daudzi uzņēmumi, piemēram, “Fazer”, “Unilever”, “Nestle”, “McDonalds”, “Subway”, “Lido”, “Rimi”, “Maxima” un daudzi citi gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...