Pār Viļņas galveno ielu pāršalc vēsturisks gājiens par dzīvniekiem.

28. janvārī Ģedimina avēniju Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pārņēma dzīvnieku tiesību organizācijas “Open Cages” jeb “Atvērtie sprosti” organizēts gājiens par dzīvniekiem. Tajā sapulcējās ap 1000 dalībnieku, tostarp "Dzīvnieku brīvības" pārstāvji, ar mērķi palielināt sabiedrības izpratni par kažokādu industrijas ētiskajām problēmām.

Gājiena viens no mērķiem bija atbalstīt Lietuvas Zaļās partijas biedra Lina Balša (Linas Balsys) rīcību, kurš nesen iesniedza grozījumu projektu Dzīvnieku labturības un aizsardzības likumā. Ja šie grozījumi tiks ieviesti, tad valstī tiks aizliegta dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei. Balsojums par grozījumu projektu, visticamāk, notiks parlamenta pavasara sēdē.

Gājienā par dzīvniekiem pulcējās cilvēki no visas Lietuvas. Daži dalībnieki pat ieradās no Vācijas, Lielbritānijas un Dānijas, savukārt no Latvijas ieradās ievērojams skaits NVO “Dzīvnieku brīvība” pārstāvju. Gājienā piedalījās arī citu Lietuvas NVO, tostarp dzīvnieku labturības un vides aizsardzības organizāciju, aktīvisti un brīvprātīgie, lai paustu savu atbalstu gājiena idejām. Pūlī varēja manīt gan plakātus ar vairāku politisko partiju – Zaļās partijas un Liberāļu partijas – nosaukumiem, gan vairāku Lietuvas slavenību sejas.

Demonstrācijas dalībniekiem rokās bija plakāti ar tādiem uzrakstiem kā “Make Love Not Fur” (Radiet mīlestību, ne kažokus), “Fur kills” (Kažokādas nogalina), “Death Isn’t Pretty” (Nāve nav skaista), kā arī attēlus ar ūdelēm un lapsām – dzīvniekiem, kuru audzēšana ir izplatīta kažokzvēru industrijā. Gājienā skanēja bungu ritmi un tādi saukļi kā “Kažokzvēru audzēšana ir pārāk cietsirdīga, lai būtu likumīga”, “Kamēr tu pērc, viņi piedzīvo ciešanas un mirst” un citi.

“Mums ir prieks, ka ieradās tik daudz cilvēku. Tas liecina par to, ka sabiedrība nobriest politiskā un sociālā aspektā. Uz ielām iziet arvien vairāk cilvēku, kas ir neapmierināti ar likumu nepilnībām. Centieni aizstāvēt vājākos – šajā gadījumā, dzīvniekus – ir nobriedušas sabiedrības pazīme. Mēs cenšamies rosināt izmaiņu veikšanu likumos un ceram, ka Lietuva pievienosies augošajam Eiropas valstu skaitam, kurās ir aizliegta pēc būtības neētiskā kažokzvēru audzēšana,” pēc demonstrācijas tuvu Parlamenta ēkai komentēja Gabija Enčūte (Enciute), viena no organizācijas “Open Cages” dibinātājām Lietuvā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus.