Mego un Vesko atteiksies no sprostos dētām olām

06.08.2019.

Mazumtirgotāju kooperācija “Baltstor” un tajā ietilpstošie pārtikas veikalu tīkli “Mego” un “Vesko” apņēmušies līdz 2025. gadam pilnībā pārtraukt sprostos turētu vistu olu tirdzniecību.Pieņemtā politika attieksies uz vairāk nekā 400 mazumtirdzniecības vietām Latvijā.

Veikalu tīklu mājas lapās publicētajos paziņojumos teikts: “Ņemot vērā patērētāju interesi un līdzdalību dzīvnieku labturības jautājumos, apņemamies līdz 2025. gadam pārtraukt sprostos turēto vistu olu tirgošanu. Apzināmies, ka process būs ilglaicīgs un pakāpenisks – jāveic darbs ar sociālajām izglītības programmām, kā arī jāvienojas ar sadarbības partneriem un piegādātājiem.”

Biedrības ”Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere atzinīgi novērtē uzņēmumu lēmumu: “Šis lēmums ir vēl viens apliecinājums, ka tādām cietsirdīgām lopkopības praksēm kā dējējvistu turēšana sprostos nav vietas mūsdienu sabiedrībā. Sabiedrība kļūst arvien zinošāka, pieprasījums strauji mainās un pat olu ražotāji atzīst, ka vistu turēšanai sprostos Eiropā tuvojas gals.”

Dējējvistu turēšana sprostos tiek saistīta ar zemu dzīvnieku labturības līmeni. Arvien vairāk uzņēmumu Latvijā iekļauj uzņēmuma sociālās atbildības politikā pasākumus, kas mazina to negatīvo ietekmi uz dzīvnieku labklājību un vidi. Šī tendence vērojama dažādos sektoros – no mazumtirdzniecības tīkliem un viesnīcām līdz restorāniem un pārtikas produktu ražotājiem. Par atteikšanos no sprostos dētu olu izmantošanas jau paziņojuši tādi uzņēmumi kā “Rimi”, “Maxima”, “Stockmann”, “Narvessen”, “Lido”, "Čili Pizza", “Fazer”, “Hotel Bellevue” un daudzi citi.

SIA “Baltstor” ir lielākā mazumtirgotāju kooperācija, kura strādā Latvijā no 2004. gada, apvienojot 95 juridiskas firmas ar vairāk nekā 400 mazumtirdzniecības vietām. Lielākie SIA “Baltstor” partneri ir Latvijā labi pazīstamie mazumtirdzniecības tīkli “Mego” un “Vesko”.

“Mego” ir viens no lielākajiem vietējā kapitāla mazumtirdzniecības tīkliem ar 89 veikaliem visā Latvijā: Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Ventspilī, Rēzeknē, Ogrē, Valmierā, Jēkabpilī, Tukumā, Salaspilī, Cēsīs, Ludzā, Siguldā, Talsos un Bauskā un citās pilsētās. “Mego” grupā ietilpst SIA “Lenoka”, kas pārvalda “Mego” veikalu tīkla lielāko daļu. Savukārt “Vesko” apvieno šobrīd vairāk nekā 90 juridisku firmu ar vairāk nekā 350 mazumtirdzniecības vietām visā Latvijā – gan pilsētās, gan ciematos, gan novadu centros

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...