Lielākais viesnīcu tīkls Latvijā atsakās no sprostos dētām olām

07.01.2020.

Lielākais viesnīcu operators Latvijā – SIA “Mogotel’”, kas pārvalda “Wellton”, “Rixwell” un “Rija” zīmolu viesnīcas, irpublicējis lēmumupilnībā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas līdz vēlākais 2025. gadam. Savā paziņojumā uzņēmums norāda, ka uzstādītā mērķa īstenošanai sadarbosies ar viesnīcu īpašniekiem, piegādātājiem un dzīvnieku aizsardzības organizācijām.

Biznesa ētika un uzņēmumu sociālā atbildība iegūst arvien lielāku nozīmi mūsdienu sabiedrībā – arvien vairāk uzņēmumu visā pasaulē un arī Latvijā pieņem korporatīvās sociālās atbildības politikas, kurās iekļautas rūpes par sabiedrības vērtībām, dzīvnieku un vides aizsardzību. Tā kā dējējvistu turēšana sprostos tiek saistīta ar zemu labturības līmeni nedabiskās un ierobežojošās vides dēļ, arvien vairāk uzņēmumu apņemas atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas, priekšroku dodot tādiem pārtikas produktiem, kas ražoti, ievērojot augstākus dzīvnieku labturības standartus.

“Priecājamies par šo “Mogotel” lēmumu, kurš būtiski uzlabos dzīves apstākļus daudziem dzīvniekiem,” viesnīcu tīkla lēmumu komentē dzīvnieku aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētāja Katrīna Krīgere. “Šāda uzņēmuma sociāli atbildīga rīcība ir saskaņā ar sabiedrības vērtībām, jo cilvēkiem nav pieņemama dzīvnieku mocīšana. Sprostos dējējvistas tiek pakļautas nemitīgām ciešanām – ieslodzītas uz režģiem saspiestībā un smirdoņā tā, ka nevar pat īsti pastaigāt.”

Iepriekš ziņots, ka lēmumu par atteikšanos no sprostu olām jau pieņēmuši tādi viesnīcu tīkli kā “Radisson”, “Hilton”, “Mariott”, “Centrum Hotels”, “Avalon Hotels”, “Mercure Hotels”, “AccorHotels”, “Ibis Hotels” un daudzi citi nozares pārstāvji visā pasaulē.

SIA “Mogotel” ir Baltijā vadošais viesnīcu operators gan pēc viesnīcu, gan numuru skaita tajās. Šobrīd grupa pārvalda 15 viesnīcas Rīgā, Bauskā un Tallinā ar kopumā vairāk nekā 1515 viesu numuriem. “Mogotel” piedāvā gan tādus standarta viesnīcu pakalpojumus kā viesu izmitināšana, gan aktīvi darbojas arī SPA un ēdināšanas nozarē.

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” ir nevalstiska sabiedriskā labuma organizācija, kas dibināta 2012. gadā un darbojas dzīvnieku un vides aizsardzības jomā. Biedrības “Dzīvnieku brīvība” misija ir izbeigt dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...