Kraft Heinz atsakās no sprostos dētām olām

06.12.2017.

KraftHeinz, piektais lielākais pārtikas ražošanas uzņēmums pasaulē, nupat paziņojis par apņemšanos līdz 2025. gadam pilnībā atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas savos produktos visā pasaulē. Šī politika attieksies uz visām valstīm, kurās ir uzņēmuma filiāles, ieskaitot tās, kurās līdz šim nav bijusi ieviesta progresīva dzīvnieku labturības politika.

KraftHeinzuzņēmumā mēs risinām viskritiskākos vides un sociālos izaicinājumus, kas skar mūsu industriju un globālās kopienas, un meklējam veidus, kā virzīt nozīmīgas pārmaiņas – šodien un nākotnē,” paužKraftHeinzizpilddirektors Bernando Hīss. “Mēs uzsākām savu korporatīvās sociālās atbildības ceļu 2015. gadā, balstoties mūsu dibinātāju Dž. Krafta un H. Hainca ideālos, un lepojamies ar soļiem, kurus esam spēruši, lai uzlabotu mūsu planētu un tās cilvēkus.”

KraftHeinzjaunā globālā polika palīdzēs reformēt dažas no viscietsirdīgākajām industriālās lopkopības praksēm. Lielākā daļa dējējvistu ir iesprostotas A4 izmēra lapas būra platībā, kur pavada gandrīz visu savu mūžu. Šīs vistas nevar pat izplest savus spārnus un cieš no ievainojumiem un izkropļojumiem, kas rodas no būtiskajiem dzīves telpas ierobežojumiem sprostu sistēmās.

“Apņemoties izskaust sprostus no savām olu piegādes ķēdēm,KraftHeinzpievienojas aizvien augošam uzņēmumu pulkam, kas publiski iestājas pret šo cietsirdīgo praksi,” norādaOpen Wing AlliancedalīborganizācijasDzīvnieku brīvībavadītājs Aivars Andersons. “KraftHeinzlēmums iezīmē būtisku soli sprostu ēras norietā, izaicinot citus pārtikas uzņēmumus, restorānus un mazumtirgotājus veikt līdzīgas apņemšanās.”

KraftHeinzir piektais lielākais pārtikas ražošanas uzņēmums pasaulē ar 26.5 miljardu ASV dolāru globālo pārdošanas apjomu. Konglomerātam ir ražotnes vairāk nekā 25 pasaules valstīs. Bez labi pazīstamajiemKraftunHeinzzīmoliem uzņēmums pārvalda vairāk nekā 200 citus zīmolus.KraftHeinzlēmums atteikties no sprostos dētām olām seko virknei nesenu paziņojumu no tādiem lieliem uzņēmumiem kāKellogs, Unilever, Nestle, General Mills, PepsiCo, Mondelez International, Sodexoun citiem.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...