“Kempinski Hotels” un “Best Western” atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas

Ņemot vērā nozares tendences un sabiedrības interesi, starptautiskie viesnīcu tīkli “Kempinski Hotels” un “Best Western” nupat paziņojuši par atteikšanos no sprostos dētu olu izmantošanas visās savās viesnīcās līdz 2025. gadam. Tādējādi šīs ķēdes seko jau daudziem citiem nozares uzņēmumiem, cietsirdīgo vistu turēšanas praksi virzot aizvien tālāk pagātnē un atbalstot dējējvistu dzīves apstākļu uzlabošanu.

Dējējvistu turēšana sprostos tiek uzskatīta par vienu no problemātiskākajām industriālās lopkopības praksēm, kas saistās ar zemu dzīvnieku labturības līmeni. Arvien vairāk uzņēmumu pasaulē un Eiropā pieņem lēmumu atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas, virzoties uz ētisku un atbildīgu uzņēmējdarbību, kas ietver sevī rūpes gan par sabiedrības vērtībām, gan par dzīvnieku labklājību un vides aizsardzību.

Viesnīcu tīkls “Kempinski Hotels” ir Eiropā vecākais luksusa viesnīcu tīkls, kas darbojas kopš 1897. Gada un šobrīd pārvalda 76 pieczvaigžņu viesnīcas un rezidenču portfolio 31 valstī. “Kempinski Hotels” ir pārstāvēta arī Latvijā, tās viesnīca “Grand Hotel Kempinski Riga” atrodas iepretim slavenajam Latvijas Nacionālās operas namam un blakus Vecrīgai, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Uzņēmuma pārstāvji savā paziņojumā atklāj: “Dzīvnieku labturības jautājumus vienmēr esam uztvēruši ļoti nopietni. Mums tas vienmēr ir bijis izšķiroši, izvēloties produktus, ko piedāvāt savas starptautiskās ķēdes restorānos, kafejnīcās un bāros. Ticam, ka mūsu apņemšanās izmantot nesprostu olas sniegs pozitīvu ietekmi dzīvnieku labturības un ilgspējīgas pārtikas ieguves prakses jautājumos vietās, kur strādājam. Mēs turpināsim strādāt ar savām viesnīcām un to piegādātājiem, lai ātrāk virzītu šīs pārmaiņas.”

Arī viesnīcu ķēde “Best Western”, kas izveidota 1946. gadā un laika gaitā izvērsusi savu darbību visā pasaulē, izziņojusi, ka līdz 2025. gadam pilnībā atteiksies no sprostos dētām olām visu savu 16 zīmolu vairāk nekā 4500 viesnīcās visā pasaulē un regulāri informēs par šī jautājuma virzību un progresu.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” korporatīvo attiecību menedžere Anete Ašmane uzsver: “Šobrīd skaidri redzams, ka atteikšanās no sprostu olu izmantošanas ir globāla tendence, kas neapstāsies. “Kempinski Hotels” un “Best Western” lēmumi pierāda, ka ētiska, humāna un atbildīga rīcība dzīvnieku labturības jautājumos ir aktuāla kā luksusa, tā demokrātiskā sektora viesnīcām. “Dzīvnieku brīvība” aicina arī citus viesnīcu nozares pārstāvjus nevilcināties un pakāpeniski atteikties no sprostu olām!”

Jau iepriekš ziņots, ka lēmumu par atteikšanos no sprostu olām jau pieņēmuši tādi viesnīcu tīkli kā “Hilton”, “Mariott”, “Centrum Hotels”, “Avalon Hotels”, “Mercure Hotels”, “AccorHotels”, “Ibis Hotels” un daudzi citi nozares pārstāvji visā pasaulē.

Biedrība “Dzīvnieku brīvība”, kas ir lielākā dzīvnieku aizsardzības organizācija Latvijā un starptautiskās koalīcijas “Open Wing Alliance” biedrs, par vienu no savām prioritātēm izvirzījusi darbu ar uzņēmumiem, lai izbeigtu cietsirdīgo vistu turēšanu sprostos, tādējādi samazinot dzīvnieku ciešanas.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos no

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot