“GUTENBERGS” VIESNĪCA UN RESTORĀNS ATTEIKSIES NO SPROSTOS DĒTĀM OLĀM

25.09.2019.

Viesnīca “Gutenbergs” izziņojusi lēmumu pilnībā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas līdz vēlākais 2021. gadam. Savukārt viesnīcas restorāns “Gutenbergs terase” jau šobrīd ir izslēdzis sprostos dētas vistu olas un to produktus no restorāna ēdieniem.

Uzņēmumi visā pasaulē un arī Latvijā arvien vairāk uzmanības piešķir sava biznesa ētikai un sociālajai atbildībai, ietverot tajā rūpes par sabiedrības vērtībām un dzīvnieku aizsardzību. Tā kā dējējvistu turēšana sprostos tiek saistīta ar zemu labturības līmeni nedabiskās un ierobežojošās vides dēļ, arvien vairāk uzņēmumu atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas un dod priekšroku labākos apstākļos turētu vistu olām.

Savā paziņojumā restorāna “Gutenbergs terase” šefpavārs Ingus Feldmanis norāda: “Mums ir svarīgi savā restorānā pasniegt izcilu ēdienu no vietējām izejvielām. Un mēs negribam, lai dzīvnieki nevajadzīgi ciestu. Līdz ar to atteikšanās no sprostos dētām olām ir gluži likumsakarīgs solis, lai mūsu viesi varētu baudīt visaugstākās kvalitātes ēdienus, savukārt dzīvnieki fermās – labus turēšanas apstākļus.”

“Šis lēmums ir lielisks piemērs, kā uzņēmums ar savu politiku var būtiski uzlabot dzīves apstākļus daudziem dzīvniekiem,” viesnīcas un restorāna lēmumu komentē dzīvnieku aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Priecājamies par konstruktīvo sadarbību ar viesnīcas un restorāna pārstāvjiem, kā rezultātā notiek pozitīvas pārmaiņas dzīvnieku aizsardzībā.”

Iepriekš ziņots, ka lēmumu par atteikšanos no sprostu olām jau pieņēmuši tādi viesnīcu tīkli kā “Hilton”, “Mariott”, “Centrum Hotels”, “Best Western”, “Avalon Hotels”, “Mercure Hotels”, “AccorHotels”, “Ibis Hotels” un daudzi citi nozares pārstāvji visā pasaulē.

Viesnīca “Gutenbergs” ir četru zvaigžnu viesnīca Vecrīgas centrā, blakus Doma katedrālei. Viesnīca atrodas divās vēsturiskās 17. un 19. gadsimta ēkās un izceļas ar greznu interjeru, romantisku, vēsturisku stilu un sirsnīgu apkalpošanu. Restorāns “Gutenbergs terase” izvietots uz viesnīcas jumta un stiklotajā terasē piedāvā apmeklētājiem baudīt gardas maltītes ar skatu uz Vecrīgas torņiem.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...