Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

26.11.2019.

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Pulcēšanās gājienam plkst. 12.00 pie Raiņa pieminekļa Esplanādē.

Gājienu sadarbībā ar citām Latvijas dzīvnieku un vides aizstāvības organizācijām rīko biedrība "Dzīvnieku brīvība". Gājiena organizatori norāda, ka gājiens iecerēts kā krāšņs pasākums visai ģimenei, kurā valda kopības un svētku sajūta.

"Aicinām gājienā ikvienu, jo mēs visi vēlamies dzīvot sabiedrībā, kurā nav vietas cietsirdībai. Tā ir lieliska iespēja patīkami pavadīt laiku, iestājoties par cieņpilnu un līdzcietīgu attieksmi pret dzīvām būtnēm, un veicināt sabiedrības vairākuma vērtībās balstītas izmaiņas likumdošanā. Likuma grozījumi ik gadu izglābs vairāk nekā pusmiljonu lapsu un ūdeļu no ciešanu pilnas dzīves sprostos un nāves gāzes kamerās," pauž biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere.

Atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām, līdzīgas akcijas šajā nedēļas nogalē noritēs daudzviet pasaulē. Šobrīd zvēraudzēšana ir aizliegta jau 15 Eiropas valstīs. Pēdējo pāris gadu laikā vien zvēraudzēšanas aizliegumiem pievienojusies Čehija, Norvēģija, Beļģija, Luksemburga un Slovākija.

Sociālā aptauja parāda, ka 65% Latvijas iedzīvotāju uzskata par nepieņemamu dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku ir parakstījuši petīciju Saeimai par kažokādu industrijas slēgšanu. Aktīva sabiedriskā diskusija par zvēraudzēšanas aizliegumu norisinās arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā un citās valstīs.

Gājiena norise:

12.00 Pulcēšanās gājienam un iespēja izvēlēties plakātu

12.15 Gājiena atklāšana: uzrunas un praktiska informācija

12.30 Gājiena sākums

13.15Gājiena noslēgums: beigu uzruna Pils laukumā

Gājiena maršruts:

https://ej.uz/gajiena_karte2019

Gājiena Facebook events:

https://ej.uz/gpdz19

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus.