“Fazer” atsakās no sprostos dētām olām

“Fazer” apņemas no 2024. gada izmantot tikai ārpus sprostiem dētas vistu olas Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs. Šis lēmums attieksies uz visiem “Fazer grupas” uzņēmumiem un darbības valstīm, vispirms fokusējoties uz politikas ieviešanu Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs, savukārt Krievijas tirgum precīzs reformu ieviešanas plāns tiks izstrādāts šī gada laikā.

Uzņēmuma apņemšanās tika pieņemta sadarbībā ar dažādām iesaistītajām pusēm. “Fazer” norāda, ka apņemšanās neizmantot sprostos dētas olas iet roku rokā ar uzņēmuma ilgtspējības pieeju, uzsverot dzīvnieku labturību kā nozīmīgu apsvērumu šāda soļa veikšanā.

"Mēs esam ļoti pateicīgi par dažādu partneru ieguldījumu mērķa nospraušanā. Mums bija svarīgi ieklausīties piegādātājos, dzīvnieku aizstāvības organizācijās un ražotāju organizācijās," saka Nina Elomaa, “Fazer grupas” ilgtspējas direktore. "Mēs ceram turpināt labu dialogu un esam gatavi pārvērtēt mūsu mērķus un rast jaunus risinājumus ilgtspējīgas olu ražošanas atbalstīšanai, ja pieejamība un tirgus situācija to pieļaus."

"Mēs apsveicam “Fazer” ar lielisko lēmumu, kas būtiski uzlabos miljoniem dējējvistu labklājību. Ar šo lēmumu “Fazer” sper milzīgu soli uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības izaugsmē un rāda pozitīvu priekšzīmi citiem uzņēmumiem," komentē biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere.

“Fazer” ir starptautisks, ģimenei piederošs uzņēmums, kas darbojas deviņās valstīs un eksportē produktus uz vairāk nekā 40 valstīm. 2018. gadā "Fazer grupas" peļņa bija 1,6 miljardi eiro un uzņēmums nodarbinājis vairāk nekā 15000 darbiniekus. “Fazer” biznesa virzieni – maize, saldumi, uz graudaugu un augu bāzes radīti produkti, ēdināšanas pakalpojumi.

“Fazer grupas” uzņēmums “Fazer Latvija” ir viena no lielākajām maiznīcām Latvijā, kuras ceptuve un kūku ražotne Ogrē nodarbina vairāk nekā 320 darbinieku, nodrošinot produkciju arī Igaunijas, Lietuvas un Somijas tirgiem.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos no

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot