20. augustā Vecrīgā notiks dzīvnieku aizstāvības akcija "NR. 3"

16.08.2018.

Foto (c) Tušti Narvai, 2018

Pirmdien, 20. augustā, no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00, Vecrīgā pie Kaļķu un Vaļņu ielas krustojuma tiks atklāta mākslas instalācija un dzīvnieku aizstāvības akcija “NR. 3”, ko rīko biedrība “Dzīvnieku brīvība”. Apmeklētājiem dienas garumā būs unikāla iespēja iejusties 3. numura olu ražotnēs turētu dējējvistu lomā.

Akcijas mērķis ir informēt sabiedrību par industriālās lopkopības metodi, kas Latvijā tiek izmantota vairāk nekā 90% olu ražošanā – vistu turēšanu sprostos. Dējējvistu turēšanas apstākļus norāda pirmais cipars olu marķējumā: “0” nozīmē bioloģisko saimniecību; “1” - brīvās turēšanas apstākļus; “2” - turēšanu kūtī, savukārt sprostu apzīmē “3”. Dzīvnieku labturības speciālisti atzīst, ka sprosts ir visnepiemērotākā sistēma dzīvniekiem un izraisa tiem stresu un ciešanas, jo liedz kustēties un īstenot dabiskos instinktus. Akcijas “NR. 3” apmeklētāji varēs ieiet cilvēka izmēra sprostā, iejusties vistas ādā un uzzināt vairāk par industriālo lopkopību un dzīvnieku aizstāvību. Mākslas instalācija iepriekš izstādīta Lietuvā, savukārt Latvijā būs pirmoreiz.

“Eiropas Savienībā dzīvnieku labturības jautājumus uztver ļoti nopietni,” komentē biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāve Līva Romele. “Mērķtiecīga darba rezultātā vairāk nekā 50% Eiropas Savienības dējējvistu jau ir atbrīvotas no sprostiem. Latvijas uzņēmumi ievērojami atpaliek, tomēr ticam, ka cilvēki, kas uzzinājuši 3. numura olu cietsirdīgo izcelsmi, pieprasīs mūsdienīgu, pret dzīvniekiem un sabiedrību atbildīgāku uzņēmējdarbību.”

Foto no "Dzīvnieku brīvība" publiskā bilžu fonda

Foto (c) Kasia Mielech, Tušti Narvai, 2017

“Dzīvnieku brīvība” ir 2012. gadā dibināta dzīvnieku aizstāvības organizācija, kas informē sabiedrību par dzīvnieku aizstāvības jautājumiem, rīko ikgadējo pasākumu “Vegānfestivāls”, ir iniciējusi valsts aizliegumu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus un dējējvistu labturības politikas ieviešanu vairākos Latvijā pazīstamos uzņēmumos. “Dzīvnieku brīvība” ietilpst starptautiskajā aliansē “Open Wing Alliance”, kas strādā, lai izbeigtu vistu turēšanu sprostos visā pasaulē.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Vēsturiska UZVARA! Balticovo paziņo par atteikšanos no sprostiem

Lielākais olu ražotājs Ziemeļeiropā, Balticovo, pārtrauks turēt dējējvistas sprostos. Lēmums skar 2.15 miljonus jeb 88% no visām Latvijas dējējvistām, kuras pašlaik atrodas cietsirdīgajos sprostos.

Uzvara! Veikalu tīkls CITRO atsakās no sprostu olām

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” paziņo par plāniem līdz 2025. gadam atteikties no sprostos turētu dējējvistu olu tirdzniecības. Zīmolam ir 76 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

UZVARA! RBI atsakās no sprostu olām

Pateicoties tūkstošiem dzīvnieku aizstāvju, viens no pasaules lielākajiem restorānu tīkliem, kam pieder arī zīmols "Burger King", paziņo par 100% atteikšanos no sprostos dētām olām.

Čehija aizliedz dējejvistu turēšanu sprostos

Čehijas Republikas parlamenta augšpalāta ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas nosaka virkni dzīvnieku labturības uzlabojumu, tostarp aizliegumu turēt dējējvistas sprostos...

"Orkla Latvija" paziņo par atteikšanos no sprostos dētām olām

Plaša patēriņa pārtikas produktu ražošanas un izplatīšanas uzņēmums “Orkla Latvija” apņemas līdz 2025. gadam atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas ražošanā. Latvijā tas attiecas uz tādiem...

Globālā kampaņā pieprasa Burger King pārtraukt sprostu olu izmantošanu

Vairāk nekā 80 nevalstiskās organizācijas no visas pasaules šodien uzsāk globālu kampaņu, mudinot vienu no pasaules vislielākajām ātrās ēdināšanas ķēdēm atteikties no sprostiem savās piegādes ķēdēs.

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...