Vēršas policijā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem zvēraudzētavās

Biedrība „Dzīvnieku brīvība” ir vērsusies Valsts policijā, lūdzot uzsākt kriminālprocesus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem piecās Latvijas zvēraudzētavās, kurās šā gada rudenī videomateriālos dokumentēti slimi, ievainoti un bez veterinārās aprūpes atstāti dzīvnieki.

Biedrības „Dzīvnieku brīvība” rīcībā esošie videomateriāli no 2012. un 2014. gada parāda šokējošus dzīvnieku turēšanas apstākļus un rada aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem zvēraudzētavās AS „Grobiņa” Grobiņas novadā, ZS „Stirnas” Ropažu novadā, SIA „Onikss AB” Jelgavas novadā, SIA „Velvet Mink” Ventspils novadā un „Lāčplēsis ZF” Lielvārdes novadā.

Aivars Andersons, biedrības „Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs: „Ir pamats aizdomām, ka cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem vairākās zvēraudzētavās notiek ilgstoši un sistemātiski – jau 2013. gada februārī vērsāmies Valsts policijā ar iesniegumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem sešās Latvijas zvēraudzētavās. Šī gada materiāli parāda, ka situācija nav mainījusies – acīmredzot nežēlība pret dzīvniekiem ir šīs industrijas norma”.

“Dzīvnieku brīvība” lūgusi Valsts policiju izvērtēt videomateriālos redzamos pierādījumus un zvēraudzētavās strādājošo personu darbības un bezdarbību atbilstoši Krimināllikuma 230. pantam, kā arī veikt visas nepieciešamās darbības, lai novērstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Biedrība vērš Valsts policijas uzmanību uz to, ka apstākļi minētajās zvēraudzētavās acīmredzami neatbilst Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktajām prasībām: nav nodrošināti dzīvnieku sugu fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām atbilstoši apstākļi, nav laikus veikta dzīvnieku veselības aprūpe un viņi tiek pakļauti sāpēm un ilgstošām ciešanām.

Kadros redzami slimi, novājināti dzīvnieki un dzīvnieku līķi, kas sākuši sadalīties krātiņos kopā ar dzīviem un veseliem dzīvniekiem. Dzīvnieki cieš no dažādiem savainojumiem, ielaistām brūcēm, infekcijām un skeleta deformācijām. Redzami arī antisanitāri apstākļi: ekskrementu kaudzes, netīri sprostu režģi, migas un ūdens trauki, kā arī sprostu konstrukcijas, kas rada savainojumu risku dzīvniekiem. Daudziem dzīvniekiem nav pieejams dzeramais ūdens.

„Dzīvnieku brīvība” uzskata, ka ir pārkāpts Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. pants un nodarījumā saskatāma cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, kā rezultātā daudzi dzīvnieki ir sakropļoti, novārguši un miruši.

Dzīvnieku aizsardzības likuma 12. panta pirmā daļa paredz, ka par šā likuma pārkāpumiem personas saucamas pie likumā noteiktās atbildības. Saskaņā ar Krimināllikuma 230. pantu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Video: http://youtu.be/cnlwrJHaXuM (5 minūtes)

Fotoattēli: http://failiem.lv/u/rhjxltu (lejuplādēt .zip formātā)

Pilna apmēra 2014. gada rudenī Latvijas zvēraudzētāvās uzņemtie video materiāli ar pierādījumiem par to autentiskumu skatāmi http://ej.uz/zver14

Video un foto nav autortiesību ierobežojumu.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un