Uzsāk cīņu pret nelegālo zveju Baltijas jūrā

27.09.2014.

27. septembrī Rīgā notika pasākums par nelegālo zveju, ko sadarbībā ar starptautisko organizāciju "The Black Fish" rīkoja "Dzīvnieku brīvība". Šis pasākums bija daļa no "The Black Fish" tūres visās Baltijas jūras reģiona valstīs un tās mērķis - prezentēt brīvprātīgo inspektoru projektu, kura ietvaros šī reģiona iedzīvotāji iziet apmācības, lai dažādos veidos palīdzētu atklāt nelegālas darbības un novērst zvejas postošo ietekmi uz okeānu. Vairāk informācijas par projektu un pieteikšanās:http://www.theblackfish.org/cin/

Zinātnieki ir secinājuši: ja pārzveja un nelegālā zveja turpināsies pašreizējos apmēros, jau 2048. gadā okeāni būs tukši. Lai informētu Latvijas iedzīvotājus par nelegālās zvejas problēmu un aicinātu aktīvi iesaistīties tās risināšanā, sestdien, 27. septembrī, plkst. 13.00 Kaņepes Kultūras centrā ar prezentāciju uzstāsies starptautiskās organizācijas “The Black Fish” Baltijas jūras kampaņas koordinatore Emma Kelkvista.

Katru gadu tiek nozvejoti aptuveni 2 triljoni jūras dzīvnieku, un šis skaitlis tikai palielinās. Rezultātā šobrīd jau 90% lielo zivju ir pazudušas no okeāniem (salīdzinot ar zivju skaitu 50. gados). Liela loma zivju izzušanā ir tieši nelegālajai zvejai, turklāt tiek lēsts, ka nelegālā komerciālā zveja ik gadu rada 23 miljardu dolāru lielus zaudējumus.

“The Black Fish” Baltijas jūras kampaņas koordinatore Emma Kelkvista 27. septembrī plkst. 13.00 uzstājās Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15) un stāstīja par organizācijas darbu, aicinot Latvijas iedzīvotājus iesaistīties okeānu aizsardzībā - apgūt nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes īpašos kursos, kļūstot par brīvprātīgajiem inspektoriem un tā aktīvi palīdzot risināt nelegālās zvejas problēmu. Tas ir vēl nebijis projekts, jo tā pamatā ir Baltijas jūras reģiona iedzīvotāju brīvprātīga un mērķtiecīga iesaistīšanās.

Okeānu aizsardzības organizācijas “The Black Fish” mērķis ir nelegālās pārzvejas novēršana. Lai no ostām un tirgiem iegūtu informāciju par nelegālo zveju, “The Black Fish” izmanto bezpilota lidaparātus un apmāca jebkuru interesentu, kuri pēc tam kļūst par brīvprātīgajiem inspektoriem.

“Pasaules okeāna stāvoklis ir kritisks, tādēļ mums tas ir jāaizsargā. Baltijas jūrā viena no lielākajām problēmām ir nelegālā pārzveja. Mūsu pieeja ir iesaistīt parastus cilvēkus, kas varētu ziņot par nelegālām darbībām. Papildus tam izmantojot arī mūsdienu tehnoloģijas, mēs varam panākt, ka nelegālā zveja Baltijas jūrā paliek pagātnē,” tā Emma Kelkvista.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.

Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu...