Ūdeļu kažokādu ražošana krasi samazinās visā pasaulē

Vispasaules ūdeļādu ražošana šogad ir krasi samazinājusies par 25%. Saskaņā ar “Kopenhagen Fur”, vienu no pasaules lielākajiem kažokādu izsoles uzņēmumiem, ūdeļu skaits samazinājies no apmēram 72 miljoniem 2015. gadā uz 52 miljoniem 2016. gadā.

Vislielākais kritums vērojams Ķīnā – no 18 miljoniem ūdeļu 2015. gadā uz 8 miljoniem šogad. Kopš aizsākās tā sauktais “Ķīnas kažokādu burbulis”, kura kulminācijā 2013. gadā Ķīnā saražoto ūdeļādu skaits sasniedza 40 miljonu ūdeļu gadā, kažokādu industrija sāk zaudēt savu pamatu pasaules tirgū.

Ūdeļu kažokādu industrija ir smagi cietusi arī Rietumeiropā, kur ražošanas skaitļi ir kritušies no 7 miljoniem pagājušajā gadā uz apmēram 5,2 miljoniem šogad. Saskaņā ar “Kopenhagen Fur”, lielākais kritums vērojams Nīderlandē. Austrumeiropā ūdeļādu ražošana samazinājusies no 16 miljoniem 2015. gadā uz 14 miljoniem šogad.

Ētiskie un dzīvnieku labturības apsvērumi daudzās Eiropas valstīs kļuvuši par pamatu debatēm par zvēraudzēšanas aizliegumu. Daudzās valstīs ir jau pieņemti aizliegumi audzēt dzīvniekus kažokādu ieguvei. Debates par kažokādu ražošanas aizliegumu pašlaik ir īpaši aktuālas Beļģijā, Vācijā un Čehijā. Nīderlandes tiesa februārī izlēma paturēt spēkā zvēraudzēšanas aizliegumu Nīderlandē, pamatojot lēmumu ar to, ka sabiedrības intereses ir svarīgākas par ūdeļu audzētāju ekonomiskajām interesēm. Nīderlande ir ceturtā lielākā ūdeļu kažokādu ražotāja pasaulē, ik gadu ražošanā izmantojot aptuveni 6 miljonus ūdeļu. 2012. gadā Nīderlandē tika pieņemts ūdeļu audzēšanas aizliegums ētisku apsvērumu dēļ.

Arī Latvijā jautājums par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu ir guvis plašu sabiedrības uzmanību. Dzīvnieku audzēšana kažokādu ieguvei ir nepieņemama 65% Latvijas iedzīvotāju saskaņā ar sabiedriskās domas pētījumu kompānijas SolidData veiktās aptaujas rezultātiem.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un