Rīga iesaistās starptautiskā akcijā “Mēs visi esam zemieši”

23.08.2013.

Sestdien, 24. augustā daudzviet pasaulē notiks dzīvniektiesību tēmai veltīti pasākumi ar vienojošu ideju “Mēs visi esam zemieši”. Latvijā, pievienojoties šai iniciatīvai, tiks rīkots dokumentālās filmas “Earthlings’’ bezmaksas seanss kinogalerijā “K Suns’’.

Šajā dienā vairāk nekā 40 dažādu valstu pilsētās notiks aktivitātes, pievēršot uzmanību cilvēku un pārējo sugu dzīvnieku savstarpējām attiecībām. Rīkoto pasākumu mērķis ir rosināt aizdomāties par to, ka cilvēki ir burtiski pārvērtuši dzīvniekus par līdzekļiem peļņai, baudai un izklaidei tā vietā, lai izturētos pret viņiem ar cieņu, apdzīvojot kopīgo planētu Zemi.

Pieminot miljoniem dzīvnieku, kurus ik dienu izmanto pārtikas un apģērba ražošanai, izklaidei, eksperimentiem un citiem mērķiem, notiks gājieni un demonstrācijas, performances un simboliski pasākumi, piemēram, aicinot nolikt ziedus vietās, kas ar dzīvnieku izmantošanu saistītas vistiešāk – pie cirka, kažokādu vai gaļas veikala u.tml. Savukārt Rīgā notiks Šona Monsona (Monson) dokumentālās filmas “Earthlings’’ (“Zemieši”) bezmaksas seanss par dzīvnieku izmantošanas veidiem mūsdienu sabiedrībā. Filmu ierunājis aktieris Hoakins Fīnikss (Phoenix) un skaņu celiņu veidojis mūziķis Moby. Kā norādījis Fīnkss: “No visām filmām, kuras esmu palīdzējis radīt, par šo cilvēki runā visvairāk. Katrs, kas noskatās “Earthlings”, par to pastāsta vēl trīs citiem.”

Pievienojoties starptautiskajam pasākumam, kinoseansu organizēDzīvnieku brīvībadzīvnieku tiesību organizācija Latvijā, kas iestājas par visu dzīvnieku tiesībām un aicina neizmantot viņus nedz pārtikā, nedz apģērbā, nedz citos veidos.

Filma tiks demonstrēta sestdien kinogalerijā “K Suns” Elizabetes ielā 83/85, plkst. 15.30 angļu valodā. Ieeja brīva.

Papildu informācija

Par filmu: http://earthlings.com. Par pasākumiem citur: http:/facebook.com/events/465791990184181

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Efektīvais altruisms: Kā visātrāk izglābt visvairāk dzīvnieku?

Dzīvnieku aizstāvības kustības visā pasaulē pierāda, ka aktīvisms apvienojumā ar pārdomātu stratēģiju spēj panākt milzu uzlabojumus dzīvnieku dzīvēs. Ja arī Tu vēlies palielināt savu pozitīvo...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

AR MĪLESTĪBU UN CIEŅU PRET DZĪVNIEKIEM

RSU Studentu medija "Runā skaļāk!" intervija ar biedrības "Dzīvnieku brīvība" līdzdibinātāju Katrīni Krīgeri.