Rietumholivudā stāsies spēkā aizliegums tirgot kažokādas

22.09.2013.

Šī gada 21. septembrī Kalifornijas pilsēta Rietumholivuda kļūs par pirmo pilsētu ASV, kurā kažokādu tirgošana turpmāk būs likumpārkāpums. Likuma pieņēmēji uzskata, ka, ierobežojot kažokādu izstrādājumu tirdzniecību, sabiedrība kļūs zinošāka par dzīvnieku labturības jautājumiem un pilsētā tiks uzturēta humānāka vide.

Likuma stāšanās spēkā ir vairākus gadus ilgušā likumdošanas procesa rezultāts. 2011. gada novembrī tika pieņemta pilsētas padomes izstrādāta unikāla iniciatīva par kažokādu tirgošanas aizliegumu, “par” balsojot trīs padomes locekļiem, “pret” balsojot vienam un vienam neesot klātesošam. Padome vienu gadu veltīja pētījumam, lai noskaidrotu, kā šis likums ietekmēs pilsētas ekonomiku, solot, ka likums tiks mainīts, ja atklāsies, ka aizliegums pilsētai rada ievērojamus zaudējumus. Kā norādījis pilsētas mēra vietnieks Džons d’Amiko (John D’Amico), pētījuma rezultāti liecina, ka aizliegums īpašus zaudējumus pilsētai nerada.

Populāriem pilsētas veikaliem, piemēram, “Kitson”, “Maxfield” un “Balenciaga”, būs jāpārtrauc tirgot tādas preces kā zābaki ar aitādas siltinājumu, džemperi ar kažokādas detaļām un citus. Ja Rietumholivudas Likuma izpildes uzraudzības departaments atklās, ka kāds mazumtirgotājs tirgo kažokādas izstrādājumus, tirgotājam var tikt piešķirts soda talons. Pēc trīs soda talonu saņemšanas viena gada laikā veikala īpašnieku var sodīt par likumpārkāpumu.

Likums tiks ieviests pakāpeniski: 60–90 dienu laikā Rietumholivudas Likuma izpildes uzraudzības departaments uzņēmumiem izsniegs brīdinājuma ziņojumus, lai tie pielāgotu savu uzņēmējdarbību jaunajam likumam, tā informēja pašvaldības deputāte Mišela Reksa (Michelle Rex).

Valsts mēroga kažokādu tirdzniecības aizliegums tiek apsvērts arī Izraēlas parlamentā, un šāds aizliegums jau pieņemts vairākās pilsētās, tostarp Dublinā.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...