Protests pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā

17.04.2014.

Ikvienai nejēdzībai reiz pienāk gals. Pateicoties daudzu valstu iedzīvotāju aktīvai pozīcijai, aizvien vairāk valstīs dzīvnieku izmantošana cirkā tiek aizliegta. Teiksim arī mēs Latvijā savu vārdu pret šo nežēlīgo izklaidi, jo īpaši tapēc, ka tieši pašlaik Rīgas cirkā uzstājas ziloņu dresētājs, kurš iepriekš pieķerts par cietsirdīgu izturēšanos pret saviem dzīvniekiem.

Sestdien, 19. aprīlī plkst. 12.00 notiks pikets pie Rīgas cirka (Merķeļa iela 4). Ņem līdzi savu ģimeni un draugus - ikvienu, kam nav vienaldzīgs nelaimē nonākušu dzīvnieku liktenis! Parādīsim, ka esam vienoti pret cietsirdību attiecībās ar dzīvniekiem!

[[{"type":"media","view_mode":"media_original","fid":"203","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","style":"width: 740px; height: 416px;","typeof":"foaf:Image","width":"800"}}]]

Rīgas cirkā šobrīd uzstājas ziloņu dresētājs Larss Holšers, kurš 2009. gadā Lielbritānijā tika pieķerts cietsirdīgi izturoties pret saviem ziloņiem. Larsa un viņa palīga rīcība tika dokumentēta apjomīgā video ierakstā, kura analīzi veica pieci kvalificēti veterinārārsti un ziloņu speciālisti, nonākot pie visdrūmākajiem secinājumiem par šo dzīvnieku veselības stāvokli un dzīves apstākļiem. (Lasīt vairāk: http://ej.uz/holscher)

Neskatoties uz labi pamatotajiem pierādījumiem, Rīgas cirka vadība nesaskata “mākslinieka” nodarītajā nekā nosodāma un negrasās mainīt savu programmu. Palīdzēsim Rīgas cirkam saprast, ka dzīvnieku izmantošana izrādēs Latvijā vairs nav pieņemama!

Dzīvnieku cirki visā pasaulē ir problemātiski no dzīvnieku labturības viedokļa. Cietsirdīgās dresūras, kuru laikā dzīvnieki tiek iebiedēti, sisti un vardarbīgi pakļauti, lai izpildītu muļķīgus un pazemojošus trikus, papildina mūža ieslodzījums šauros krātiņos vai pie ķēdes, nespējot īstenot dabisko uzvedību un kontaktēties ar sugas brāļiem. Dzīvnieki cieš no psihiskām saslimšanām, kas izpaužas stereotipiskā uzvedībā - bezmērķīgās, monotoni atkārtotās kustībās. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas un eksperti visā pasaulē ir vienoti uzskatā - dzīvnieku cirks ir nežēlīga tradīcija, kuras laiks ir pagājis.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.

Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu...