Protestēs pie ceļojošā cirka “Zoo impērija” Purvciemā

27.11.2015.

2. un 5. decembrī Purvciemā, laukumā pie T/C “Miskas centrs”, biedrība “Dzīvnieku brīvība” rīkos protesta akcijas pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Piketi notiks pirms ceļojošā cirka “Zoo impērija” izrādēm, kurās tiek izmantoti vairāk nekā 30 dzīvnieki, tajā skaitā brūnie lāči, Nīlas krokodils, degunlācīši un rozā pelikāni.

Pie ceļojošā cirka “Zoo impērija” telts Purvciemā, blakus T/C “Minskas centrs”, trešdien, 2. decembrī, plkst. 17.30-19.00 un sestdien, 5. decembrī, plkst. 11.00-12.30 notiks protesti pret dzīvnieku izmantošanu izklaides nolūkos jeb cirka šovos. Paredzams, ka protestos piedalīsies vairāki desmiti cilvēku. “Ceļojošos cirkos dzīvnieki tiek turēti ļoti sliktos apstākļos un ir pakļauti nepārtauktam stresam pārvadājumu laikā. Mēs saņemam satrauktu apkārtnes iedzīvotāju vēstules par to, ka šobrīd “Zoo impērijas” dzīvnieki salā tiek turēti šauros metāla krātiņos uz plika asfalta. Abi lāči dzīvo niecīga izmēra sprostos furgona piekabē,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Šāda izklaide, kas ir nesaraujami saistīta ar dzīvnieku ciešanām, neatbilst mūsdienīgas sabiedrības vērtībām.”

“Zoo Impērija” ir ceļojošais cirks no Ukrainas, kurš šogad paspējis apceļot Jelgavu, Daugavpili, Liepāju un daudzas citas Latvijas pilsētas. Šajā laikā cirks jau paspējis saņemt daudzkārtēju kritiku no Latvijas iedzīvotājiem par apšaubāmu izturēšanos pret cirka dzīvniekiem. Cirks tiek kritizēts gan par dzīvnieku fizisku iespaidošanu izrāžu laikā, gan par sliktajiem dzīvnieku turēšanas apstākļiem. Plašu sabiedrības sašutumu nesen izraisījis atgadījums ar “Zoo impērijas” izrādēs izmantoto krokodilu, kuram priekšnesuma laikā mute ir aizlīmēta ar līmlenti, ko dresētājs demonstratīvi noplēš skatītāju priekšā. Ņemot vērā zinātnieku un veterinārārstu atzinumus par dzīvnieku labturības problēmām cirkos, daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta. Nesen Latvijas Republikas Pārtikas un veterinārais dienests ir rosinājis veikt izmaiņas Dzīvnieku aizsardzības likumā un noteikt aizliegumu izmantot cirkos savvaļas sugu dzīvniekus. Zemkopības ministrija veido darba grupu likumprojekta izstrādei.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.

Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu...