Piketēs pret Zapašniju dzīvnieku cirku

12.05.2015.

Nedēļas nogalē piketos pie Arēna Rīga pulcēsies daudzi desmiti cilvēku, lai paustu nosodījumu savvaļas sugu dzīvnieku pakļaušanai dresūrai un nebrīvei izklaides nolūkā. Ar šīm protesta akcijām dzīvnieku aizstāvības organizācija “Dzīvnieku brīvība” tiecas pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku cirka pastāvēšanas problēmai Latvijā. Organizācijas pārstāvji uzskata, ka dzīvnieku cirks ir novecojusi izklaides forma, kas veicina neētisku un nedraudzīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

“Šauri metāla sprosti, izolācija no savām ģimenēm un dabiskās uzvedības neiespējamība rada cirka dzīvniekiem ciešanas visā mūža garumā,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. “Vai mums tiešām ir vajadzīga izklaide, kas balstās dzīvnieku ciešanās?”

Zinātniskos pētījumos secināts, ka savvaļas sugu dzīvniekiem, īpaši lielajiem kaķiem, cirka apstākļi ir problemātiski no labturības viedokļa, jo būtiski ierobežo svarīgas dzīvnieku sociālās, vides un uzvedības vajadzības.

Savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta Beļģijā, Austrijā, Nīderlandē, Izraēlā, Grieķijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā, Horvātijā, Kiprā, Bolīvijā, Panamā, Kolumbijā, Kostarikā un citur. Lielbritānija un Igaunija plāno ieviest aizliegumu drīzā nākotnē.

Dzīvnieku aizstāvības organizācija "Dzīvnieku brīvība" aicina visus, kam rūp dzīvnieku labklājība un sabiedrības vērtības, paust savu pilsonisko pozīciju un piedalīties protestos pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. Piketi notiks piektdien, 15. maijā plkst. 18.00, sestdien, 16. maijā un svētdien, 17. maijā plkst. 12.30 un 18.00, pirms katras brāļu Zapašniju dzīvnieku cirka izrādes pie Arēnas Rīga.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.

Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu...