Norvēģija aizliedz zvēraudzēšanu

13. jūnijā Norvēģijas parlaments nolēma aizliegt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Aizliegums stāsies spēkā 2025. gada februārī. Norvēģijā līdz šim darbojās aptuveni 170 zvēraudzētāji.

“Lapsas un ūdeles ir gaļēdāji, kuru labturības vajadzības nebrīvē nevar tikt nodrošinātas. Lapsas dzīvo ģimenēs un ūdeles dzīvo vienatnē”, skaidro zoologs Antons Krāgs no Norvēģijas Dzīvnieku Aizsardzības Alianses (Dyrevernalliansen). “20 tūkstošus ūdeļu nevar vienkārši palaist pļavā. Lai efektīvi ražotu kažokādas, lapsas un ūdeles tur būros, kas ir sevišķi nepiemēroti šiem ārkārtīgi aktīvajiem dzīvniekiem.”

Norvēģijas premjerministre Erna Solberga.komentējot parlamenta balsojumu, minēja: “Es saprotu, ka ir grūti pielāgoties pārmaiņām, taču dzīvnieku aizsardzībai ir liels politiskais atbalsts. Norvēģija vairs nevēlas zvēraudzēšanu.”

Saskaņā ar aptauju rezultātiem lielākā daļa iedzīvotāju gan Latvijā, gan citur Eiropas Savienībā neatbalsta dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Zvēraudzēšana ir aizliegta vai būtiski ierobežota jau 18 Eiropas valstīs, četrās no tām (Beļģijā, Luksemburgā, Norvēģijā, Serbijā) – kopš pagājušā gada sākuma. Debates par zvēraudzēšanas aizliegšanu parlamentārā līmenī notiek arī Igaunijā un Lietuvā.

“Tāda nežēlība pret dzīvniekiem dekorāciju dēļ neiederas 21. gadsimta Eiropā,” atzīst biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. “Zvēraudzēšanas nozares pretestība sabiedrības viedoklim tāpat kā pati nozare nav ilgtspējīga. Apsveicam norvēģus, un turpinam strādāt pie tā, lai arī mūsu valstī cilvēcīgums uzvarētu.”

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un