Luksusa zīmols “Burberry” atsakās no kažokādām apģērbos

07.09.2018.

Burberry Fur Free

Pazīstamais luksusa apģērbu zīmols “Burberry” paziņojis, ka pilnībā pārtrauc apģērbu ražošanā izmantot kažokādas. Šī apņemšanās ir daļa no uzņēmuma sociālās atbildības politikas, ar kuru “Burberry” tiecas uz videi draudzīgu, ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu ražošanu.

Dabīgo kažokādu izmantošana “Burberry” zīmola apģērbos ir bijusi daļēji ierobežota jau daudzus gadus. Tagad modes nams apņēmies pārtraukt izmantot jebkādas kažokādas, kā arī Angoras vilnu.

“Burberry” izpilddirektors Marko Gobeti komentē: “Mūsdienīgs luksuss nozīmē atbildīgu rīcību gan sociālā, gan vides aizsardzības jomā. Tā ir mūsu uzņēmuma "Burberry" pamatpārliecība un ilgtermiņa veiksmes atslēga. Mēs esam apņēmušies visos Burberry darbības virzienos izmantot šo pašu pieeju, ko pielietojam mūsu apģērbu ražošanā.”

Atsakoties no kažokādām, “Burberry” pievienojas tādiem ekskluzīviem modes zīmoliem kā “Armani”, “Gucci”, “Hugo Boss”, “Calvin Klein”, “Stella McCartney”, “Tommy Hilfiger” un daudziem citiem, kas jau atteikušies no kažokādām, reaģējot uz sabiedrības prasību pēc ētiska un ilgtspējīga modes apģērbu piedāvājuma.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Maija Krastiņa komentē: “Šis paziņojums parāda vispārējo tendenci modes industrijā – no kažokādām atsakās arvien vairāk un vairāk modes namu. Dizaineri nevēlas saistīt savu zīmolu ar nežēlību pret dzīvniekiem. Atsaucoties sabiedrības pieprasījumam, inovatīva un sociāli atbildīga pieeja kļūst par modes biznesa normu.”

Modes industrijā izmantotās kažokādas galvenokārt nāk no zvēraudzētavām, kurās tādus savvaļas dzīvniekus kā lapsas un ūdeles tur šauros režģu būros un beigās nogalina ar nežēlīgām metodēm – nosmacējot gāzes kamerās vai nositot ar elektrisko strāvu. Kažokādu ražošana arī negatīvi ietekmē vidi un var būt bīstama cilvēku veselībai, jo ražošanas procesā tiek izmantotas dažādas toksiskas vielas.

Zvēraudzēšana jau aizliegta daudzās Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā, Austrijā, Nīderlandē, Čehijā, Beļģijā, Horvātijā un Slovēnijā. Vairumā citu Eiropas valstu kažokzvēru audzēšana ir karsts diskusiju temats, arī Latvijā. Pēc 2015. gadā veiktās pētījumu kompānijas "Solid Data" aptaujas datiem lielākā daļa jeb 65% Latvijas iedzīvotāji uzskata par nepieņemamu dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...