Luksusa zīmols “Armani” atsakās no kažokādām apģērbos

22.03.2016.

Šodien pazīstamais luksusa apģērbu zīmols “Armani” izplatījis paziņojumu, ka pārtrauc apģērbu ražošanā izmantot kažokādas, reaģējot uz sabiedrības prasību pēc ētiska un ilgtspējīga modes apģērbu piedāvājuma.

Sākot ar 2016. gada rudens/ziemas kolekciju, “Armani” kolekcijās vairs nebūs atrodamas kažokādas, tostarp trušādas. Zīmols nolēmis pieņemt šādu principu pēc sadarbības ar starptautisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienību “Fur Free Alliance”, kuras mērķis ir panākt kažokādu tirdzniecības izbeigšanu.

Armani atsakās no kažokādām

Dizaineris Džordžo Armani komentē šo apņemšanos: “Ar prieku varu paziņot, ka “Armani Group” stingri nolēmusi izbeigt dzīvnieku kažokādu izmantošanu savās kolekcijās. Pēdējo gadu laikā notikušais tehnoloģiskais progress mums devis iespēju iegūt derīgus alternatīvus materiālus, tādējādi nežēlīga dzīvnieku ekspluatācija vairs nav vajadzīga. Turpinot jau sen aizsāktās pozitīvās pārmaiņas, mūsu uzņēmums tagad sper būtisku soli un vērš uzmanību uz kritisko situāciju vides un dzīvnieku aizsardzības jomā.”

Sakot “nē” kažokādām, “Armani” pievienojas tādiem ekskluzīviem modes zīmoliem kā “Hugo Boss”, “Tommy Hilfiger”, “Calvin Klein”, “Stella McCartney” un daudziem citiem, kas jau atteikušies no kažokādām, respektējot mūsdienu sabiedrības ētiskās prasības pret modes dizaineriem.

Vairums modes industrijā izmantoto kažokādu nāk no kažokzvēru audzētavām, kurās savvaļas dzīvnieki tiek mūža garumā turēti šauros būros un beigās tiek nogalināti ar nežēlīgām metodēm, lai tikai netiktu ietekmēta viņu kažokādu kvalitāte. Dažas no šīm metodēm ir nosmacēšana ar gāzi un elektrošoks. Turklāt kažokādu ražošana ļoti negatīvi ietekmē vidi un ir bīstama veselībai, jo ražošanas procesā tiek izmantotas dažādas ķimikālijas.

Jo Vindings, apvienības “Fur Free Alliance” priekšsēdētājs: “Zīmola “Armani” paziņojums par atteikšanos no kažokādām parāda, ka dizaineriem un modes preču patērētājiem nav jāupurē sava radošā brīvība un luksuss, ja viņi pārtrauc atbalstīt nežēlību pret dzīvniekiem. Džordžo Armani jau gadu desmitiem ir modes etalons, un viņa jaunais paziņojums pierāda, ka līdzcietība un inovācijas ir modes biznesa nākotnes atslēgas vārdi.

“Fur Free Alliance” ir starptautiska dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kuras mērķis ir izbeigt dzīvnieku ekspluatāciju un nogalināšanu viņu kažokādu ieguves dēļ. Apvienības sastāvā ir vairāk nekā 40 dzīvnieku aizsardzības organizāciju 28 valstīs un miljoniem atbalstītāju visā pasaulē. Latvijā šo apvienību pārstāv organizācijas “Dzīvnieku brīvība” un “Dzīvnieku Drauga fonds”.

Kažokzvēru audzēšanu par neētisku un nevajadzīgu nodarbi atzinušas jau daudzas Eiropas valstis, tostarp Lielbritānija, Austrija, Nīderlande, Horvātija un Slovēnija, aizliedzot šo biznesu. Vairumā citu Eiropas valstu kažokzvēru audzēšana ir karsts diskusiju temats, arī Latvijā, kur pēdējo gadu laikā sabiedrība aktīvi iestājas pret savvaļas dzīvnieku turēšanu sprostos un nežēlīgu nogalināšanu viņu kažokādu ieguves dēļ.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...