KALIFORNIJA AIZLIEDZ KAŽOKĀDU TIRDZNIECĪBU

17.10.2019.

Kalifornija kļuvusi par pirmo štatu Amerikas Savienotajās Valstīs, kas aizliegusi kažokādu tirdzniecību. Aizliegums stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.

Šī gada oktobrī Kalifornijas štata gubernators Gevins Ņūsoms parakstīja likumprojektu par kažokādu tirdzniecības aizliegumu. Aizliegums attieksies uz apģērbiem, somām, apaviem un citiem aksesuāriem, kuru sastāvā ir kažokādas. Papildus kažokādu tirdzniecības aizliegumam jaunajā likumā noteikts arī aizliegums izmantot savvaļas sugu dzīvniekus cirkā.

Gubernators Ņūsoms komentē paveikto: “Kalifornija ir izcils piemērs dzīvnieku labklājības celšanai, un šodien mēs šo izcilību parādām ar iestāšanos pret kažokādu tirgu.”

2018. gada rudenī Los Andželosa kļuva par lielāko pilsētu ASV, kura aizliedz kažokādu tirdzniecību pilsētas robežās. Gadu vēlāk sabiedrībai ir izdevies pārliecināt Kalifornijas štata likumdevējus vienbalsīgi atteikties no šīs cietsirdīgās prakses, pieņemot aizliegumu par jaunu kažokādu izstrādājumu ražošanu, tirdzniecību un ziedošanu.

“Mūsdienās vairs nav nepieciešams nogalināt dzīvniekus un valkāt kažokādas, lai sasildītos,” pauž dzīvnieku aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāve Amālija Švarckopfa. “Pētījumi no Latvijas zvēraudzētavām parāda, ka dzīvnieku labturības līmenis šajās audzētavās ir kritiski zems. Ne velti vairumam sabiedrības kažokādu ražošana nav pieņemama. Sabiedrība vēlas redzēt, ka dzīvnieki tiek aizstāvēti, nevis ļaunprātīgi izmantoti.”

Sabiedrībai arvien vairāk aug izpratne par nežēlīgo un neilgtspējīgo industriju, kas stāv aiz kažokādu izstrādājumiem. Statistika liecina, ka 64% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei. Eiropas līmenī kažokzvēru audzēšana ir jau aizliegta vai strikti ierobežota 11 dalībvalstīs, tostarp Lielbritānijā, Itālijā un Spānijā, kuras ir vienas no galvenajām modes tendenču noteicējām pasaulē.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...