Jau 11 000 iedzīvotāju aicina aizliegt zvēraudzēšanu Latvijā

11.09.2018.

Divu dienu laikā kopš kampaņas palaišanas jau vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstījuši petīciju Saeimai, aicinot aizliegt kažokzvēru audzēšanu Latvijā. Sabiedrības uzmanību problēmai piesaistījis slepens pētījums Latvijas zvēraudzētavā, kas nāca atklātībā svētdien.

11 000 cilvēku parakstītajā petīcijā vietnē www.kazoki.lv izteikts aicinājums Saeimai pieņemt aizliegumu Latvijā audzēt un nogalināt dzīvniekus kažokādu iegūšanai. Petīcijas autori norāda, ka lielākā daļa sabiedrības uzskata par nepieņemamu dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei. Zvēraudzētavās dzīvnieki ir pakļauti ciešanām, ko rada nepiemērotie dzīves apstākļi sprostos, pilnībā liedzot vai būtiski ierobežojot dzīvnieku iespējas apmierināt sugai raksturīgās uzvedības un psiholoģiskās vajadzības.

“Vai tiešām 21. gadsimtā mums nepieciešams mocīt dzīvniekus šauros būros un nogalināt gāzes kamerās, lai ražotu mēteļu apkakles?" saka biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Maija Krastiņa. "Deputātu rokās ir izvēle – turpināt atbalstīt novecojušu likumu, kas nespēj nodrošināt dzīvnieku labturību, vai pārņemt labās prakses piemēru no tām 14 Eiropas valstīm, kas pēc jautājuma rūpīgas izvērtēšanas ir izlēmušas zvēraudzēšanu slēgt."

Jau ziņots, ka svētdienas, 9. septembra vakarā biedrība ”Dzīvnieku brīvība” publicēja video un foto materiālus, kas šovasar uzņemti AS “Grobiņa” ūdeļu fermā Vērgalē. Aktīviste, trīs nedēļas strādājot fermā par kažokzvēru kopēju, dokumentējusi zvēraudzētavas ikdienu – materiālos redzams kanibālisms šaurajos sprostos ieslodzīto dzīvnieku vidū, stereotipiska dzīvnieku uzvedība, kā arī mazuļu masveida bojāeja, saindējoties ar sapuvušo barību.

Pēc pētījumu kompānijas “SolidData” aptaujas rezultātiem 65 % Latvijas iedzīvotāju ir nepieņemama dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei.

Ņemot vērā sabiedrības ētiskās vērtības un nenovēršamās dzīvnieku labturības problēmas, kažokzvēru audzēšanas aizliegums ir pieņemts daudzās Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā, Austrijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Vācijā, Beļģijā, Čehijā, Horvātijā, Slovēnijā un citās.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka...

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās...

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais...

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti...

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...