Igaunijā rosina zvēraudzēšanas aizliegumu

18. jūnijā 23 Igaunijas parlamenta deputāti iesniedza likumprojekta grozījumus, kas paredz mainīt Dabas aizsardzības likumu un Dzīvnieku aizstāvības likumu, nosakot aizliegumu audzēt un pavairot dzīvniekus kažokādu ieguvei.

Igaunijas Reformu partijas, Sociāldemokrātu partijas un Centra partijas pārstāvju kopīgi iesniegtais likumprojekts piedāvā zvēraudzēšanas aizliegumam valstī noteikt pārejas periodu līdz 2023. gada 1. jūlijam. Tas ir iesniegts parlamenta Vides komitejā un tiks izskatīts rudens sākumā.

"Zvēraudzēšanas aizliegums ir starppartiju jautājums," skaidro Martins Garbuzs, dzīvnieku aizstāvības organizācijas Loomus valdes loceklis un labturības grupas vadītājs. "Regulārās sarunās ar visu frakciju pārstāvjiem, es redzu, ka visās parlamenta partijās – gan koalīcijā, gan opozīcijā – ir politiķi, kas iestājas par dzīvnieku labturību."

Zvēraudzēšana ir aizliegta 15 Eiropas valstīs - Nīderlandē, Lielbritānijā, Austrijā, Norvēģijā, Beļģijā, Luksemburgā, Serbijā, Slovākijā, Čehijā, Maķedonijā, Horvātijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā. Lapsu fermas ir aizliegtas Dānijā un Zviedrijā. Vācijā un Šveicē, kur labturības noteikumi prasa pienācīgi nodrošināt dzīvnieku pamatvajadzības, zvēraudzētavas vairs nepastāv.

"Dzīvnieku aizstāvība ir mūsdienīgas sabiedrības vērtība. Latvijā sabiedrības vairākums ir pret dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādām – dekoratīva apdares materiāla, pēc kura mūsdienās nav objektīvas nepieciešamības. Laiks uzsākt demokrātisku diskusiju par kažokādu industrijas slēgšanu arī Latvijā," uzskata "Dzīvnieku brīvības" valdes loceklis Aivars Andersons.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un